AMD FX 9590 , jaký chladič na tenhle procesor.

Dobrý den chtěl bych se zeptat spíš poprosit o radu jaký chladič na procesor AMD FX 9590.Ptám se jen na chladič neptám se že jsem měl koupit intel prostě mám tenhle procesor a ptám se jen na nákej dobrej chladič k tomuto procesoru.Děkuji

Odpovědi na otázku

Ono nejde ani tak o chladič, jako o kvalitní základní esku, která pod ním neshoří:http://www.cnews.cz/clanky/paleni-carodejnic-... Jinak chladič co nejlepší. pokud zůstaneme u vzduchu, tak to vidím minimálně na https://www.czc.cz/silentiumpc-grandis-2-xe1...

Moje deska je MSI 970A PRO Carboon a ta podporuje FX 9590.

Tak to jsi šílenec, chlazení nekupuj, na tu chvilku to nemá cenu ...Vhodné deskyASRock 990FX Extreme9ASRock 990FX Extreme6Asus Crosshair V Formula-ZAsus M5A99FX PRO R2.0Asus Sabertooth 990FX R2.0Gigabyte GA-990FXA-UD3 R4.0Gigabyte GA-990FXA-UD5Gigabyte GA-990FXA-UD7MSI 990FXA-GD80V2

Dej sem odkaz prosím na ten seznam ověřených desek.Jinak nevím jak ta jeho, ale MSI tam opravdu má, že na té desce to monstrum prošlo testem, takže snad by to nemuselo končit opékáním buřtů.

díky

Mezi podporovanými opravdu je, ale kaskáda má jen 8 napájecích fází.Jestli to tedy ustojí (220W TDP) je otázka.Rozhodně s tímto CPU nebude na této desce moci přetaktovávat.

On stejně moc výše nepůjde.

970ky to neudrží na dlouho.

Ano, měl jsi kupit Intel ale to už ti doufám došlo.Tady jde taky o to, aby jsi měl desku s kterou to neshoří všechno.Jinak bych se kouknul na něco od SilentiumPC (třeba Fera 3) nebo Noctua, ale to už taky něco stojí.

Ano došlo ,ale ted už se nedá nic dělat jen ten chladič aby se kvalitně ochladil i když to půjde hodně špatně

Fera to neuchladí, je jen na 180W. Proto jsem psal MINIMUM Grandis, ten je na 250W. FX má psáno, a asi i žere, 220W.

Noctua by se tam sice vešla, ale musel by jsi mít low profile paměti, lepší bude AIO (ty dva odkazy, co jsem ti dal pod tou Noctuou).

A prozradíš mě, kam nacpe ty radiátory? Napadá mě jen to nějak vytáhnout ze skříně. Už jen proto, že skříň umí jen 120mm větráky, takže 140mm se tam asi nevejde ani na šířku.

MaterialsSteel, PlasticColors (Int/Ext)Black/Black, White/WhiteDimensions (WxHxD)185mm x 428.55mm x 470.5mmMotherboard SizesMini-ITX, Micro-ATX, ATX5.25” Drive Baysx 33.5” Drive Baysx 32.5” Drive Baysx 3Cooling Front120mm x 2 (optional)Cooling Rear120mm x 1 (1 included)PCI Slots7I/O1 x USB3.0, 1 x USB2.0, HD AudioPower SupplyPS2 ATX (bottom, multi direction)ExtrasRemovable front and bottom dust filters, tool-free drive locking, alumimum logo badgeFits Tower CPU Coolers (up to 160mm for non-window version) (up to 155mm for window version)Výška Noctuy je 140 mm, takže do skříně se vejde.Na radiátory existují montáže, nebo ho lze vyvést mimo skříň (obojí vyžaduje určitou zručnost)

Na 9590 kup 990 desku a nějaký 240mm AiO - vzduch to tady fakt neudrží. Corsair a NZXT,tam nic nezkazíš.

Okey a děkuji moc za rady aspon jsem si neodpálil PC :D.Já ten procesor kupuju kvůli GTX 1070 jelikož s mím starým FX 6300 to bottleneckuje nebo tak nák :DD

http://www.zive.cz/poradna/fps-dropy-s-novou... Znáš pořekadlo: "Nikdo není tak bohatý, aby si kupoval levné věci."? To jsi to s tím FX-6300 fakt vyhmát. Ty už jsi promr*al tolik peněz, že už kdybys na začátku koupil i5-6600K + pořádnou OC desku, vyšlo by tě to ve výsledku levněji a výkonem by to bylo úplně jinde, než tahle "upgradovaná" 5 let stará sračka s nízkým herním výkonem, co ohrožuje na životě nejen desku, ale i ten tvůj rádoby zdroj od Xilence 700W...To to už nejde vrátit do 14 dnů a koupit něco, co ještě nemá vousy? Bylo by to rozumější, než se trápit s tím přímotopem. Však si najdi v poradně dotazy, co obsahují "FX-9370" nebo "FX-9590" a uvidíš sám, jaký zázrak jsi si to vlastně pořídil.

Undervolting-podvoltováníFX9590 4700MHz všechny jádra.Na 4500 - 4700 MHz + NB2600 a HT2600 se dostaneš s každou FX 83xx na Dobrý desce a dobrym zdrojem.Pro zajímavost FX8150 3,6GHz(žrout-nechám dožít) na 4,2GHz 1,365V na blbý levný desce 4+1 fáze, v zátěži AMD OverDrive 270W příkon počítače měrěný wattmetrem,odhaduju CPU na 160W TDP(jako FX8350 4.0GHz 125W TDP). GPU mám Gigabyte R9 280X OC 3GB 1100/6000 384bit TDP limit max 270W-škrcená. Nevim kolik by žrala kdybych jí pustil TDP limit.undervolting GPU 1,019V 930/1250,TDP 170-180W-nevim(TDP limit jsem v biosu karty neubíral), PC žere max příkon 330W, ale drží se kolem příkonu v hrách 310W. Přidal jsem CPU, ubral jsem GPUMojí "natuněnou sestavu" by měl utáhnout https://www.czc.cz/seasonic-ss-350et-350w/10... Ne, mám lepší zdroj, ale ta chudinka za 1050,-Kč by to mohla zvládnout.