AMD FX 8320 na Asus m5a78l le zakladovku.

AhojPlanuju si koupit AMD FX 8320, ale moc se v tom nevyznám, takže potřebuju poradit.Bude ten procesor pasovat na Asus m5a78l le? Nebo musím koupit novou ? Jestli si myslíte, že nebude pasovat, můžete mi doporučit nějakou základní desku?Díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

FX-8320 na té desce fungovat bude, pokud tam máš (nebo před výměnou nahraješ) aktuální BIOS (umí ho od verze 1401). Deska pro něj není úplně ideální, ale pokud ho nebudeš taktovat, tak stačí. Pokud bys ho chtěl taktovat, budeš mít problém se slabou a nechlazenou napájecí kaskádou (moc to nepůjde).Ale když už ji máš, tak ji nech.Verzi BIOSu zjistíš buď při startu PC nebo třeba přes CPU-Z na záložce Mainboard. Pokud tam máš nižší než 1401, nahraj tam poslední možnou (1802). Pokud tam máš alespoň 1401, tak ji tam klidně nech (není nutné tam mít úplně poslední).

Mám verzi 0902. Takže mám stáhnout 1802 a nainstalovat? Nestane se nic s počítačem nebo tak? Na Asus Support stránce je napsané: "We kindly remind you that there is a certain risk level involved in BIOS flashing".

Aktualizace BIOSu je vždy riskantní. Pokud se ti během ní vypne PC (třeba když vypadne proud), tak máš mrtvou desku. Starý BIOS se totiž nejdříve smaže a až pak se nahraje nový. Deska bez BIOSu nic nedělá. Je pak nutné to vzít do servisu, kde mají nástroje, tak tam BIOS dostat. Nemusíš se bát, že by byla deska nevratně zničená, jen je to nepříjemná otrava.Je tedy vhodné mít PC na UPS.Ale upřímě řečeno, nevím kolikrát jsem BIOSy už přehrával (na UPS málo kdy) a zatím (nutno zaklepat), žádná mrtvola. Jen je třeba počítat s tím, že tu to riziko je. Ale bez 1401 ti FX nebude fungovat buď vůbec nebo omezeně, takže ty se tomu nevyhneš.

To píšou všude. Pokud ti při vší smůle nevypnou proud v průběhu tak bych se toho nebál. Až budeš kupovat desku příště, poohlédni se po lepší desce s podporou DualBIOS jako má třeba Gigabyte: http://www.czc.cz/gigabyte-ga-970a-ds3p-amd... Pak se ti flash biosu nemusí povést a nic se neděje....údajně http://www.gigabyte.com/microsite/55/tech_081226_...

Pokud se flash na duální desce nepovede, deska najede se záložním, takže je možné BIOS aktualizovat znovu.Pokud se nepovede na obyčejné, nenajede nic. Ale stačí mít stejnou desku s funkčním BIOSem, tu zapnout, vytáhnout z ní čip s funkčním BIOSem, strčit tam ten z mrtvé, zaktualizovat a je to. Ale kdo má doma 2 stejné desky, že? Takže varianta "servis + flashovací kleště" je reálnější.

A pod FX je vhodnější tato:http://www.czc.cz/gigabyte-ga-970a-ud3p-amd... Má podstatně lépe řešené napájení.

Presne jak rikas.Mam stejnou desku a bez problemu taktnu fx 8320 na 4GHZ pri zakladnim napeti.

To není nic zázračného. Takto taktované se prodává už z výroby pod názvem FX-8350.http://www.xbitlabs.com/images/cpu/fx-8350-8320-6... http://imagizer.imageshack.us/a/img594/6808/87986545.png

Mno to jo, ale zapomel si, ze je o 1000kc drazsi.Jinak na 13750v mam 4,8ghz

To už zní lépe. Stabilně?

Teda sry 14750v

Jj v occt cinebench atd teplozy do 60 stupnu

No proto!To by byl golden sample a nejspíše vyrobený nějakou scifi technologií, kdyby tenhle takt byl na 1,37V

jj, zajímalo by mě, kolik by stál servis Jinak přesněji řečeno podle Gigabytu při poškození "main BIOS" se při startu do "main BIOSu" nahraje "backup BIOS" přičemž flashovat lze logicky pouze jen "main BIOS". Tak jak si to napsal ty, vyznělo trochu, jako že máš na flash BIOSu 2 pokusy, když zmrvím ten první tak mám ještě jeden pokus

Je to možné, nezkoumal jsem to. Já to myslel tak, že na ten záložní jen nastartuje a aktualizuje se opět jen tem mrtvý. Pouze 2 pokusy by byl nesmysl.Servis si za to vezme podle toho, zda je čip v patici nebo připájený (více práce) 300-1000kč. Někde možná i více.