Amd fx 8120 eight core vs. AMD A4-6300

Ahojte. Chcem si vymeniť procák ale neviem či by to bolá dobrá výmena. Momentálne mám amd fx 8120 eight coreChcem AMD A4-6300Je to dobrý nápad? starý má viac jadier ale nižšiu frekvenciu. Ď.

Odpovědi na otázku

1. FM2 CPU do AM3+ nejde.2. Proč bys to dělal? http://goo.gl/qCdwJY

no tie benchmarky sú podla mňa ojeby lebo počtom jadier aj frekvenciou vyššie triedy amd sú vždy za intelom s nižšou frekvenciou a počtom jadier

Tak si vyměň to FX za X4 nebo A4 a uvidíš sám, že ty benchmarky odráží realitu dost přesně. Hurá do toho.

Jen ale mysli na to, že do tvé desky jdou jen FX (a pokud máš nějakou starou, tak možná dokonce ani ne všechny FX), nikoliv A4/A8/A10 nebo X4-8xx. Ty tam nijak nenacpeš.

A jen takový detail. Všechny procesory FX mají odemčený násobič. Takže pokud ti jde jen o vyšší frekvenci, tak si s tím trochu pohraj a zvedni si ji, co ti dovolí deska a chlazení.

Výkon CPU už dávno není jen o počtu jader a frekvenci. ☺

Změna se na 100% nevyplatí. Dokonce by jste si spíše pohoršil v určitém směru. Jediný trochu smysluplný upgrade je i5 od Intelu, nebo lepší.

ešte aj tento by mohol byť AMD Athlon II X4 845K ?

AMD nic výkonnějšího než 8jádra FX nemá. Výměnou za pouhé 4jádro (X4) nebo dokonce jen 2jádro (A4) si jen silně pohoršíš. Lepší než FX je jen Intel. Pokud chceš lepší AMD, musíš vydržet do vydání ZENu příští rok. Ale i na ten budeš potřebovat jinou desku a RAM, stejně jako na Intel už teď.

Kup si pořádnej chladič a přetaktuj to. Výměna jsou vyhozený peníze.

Když napíšeš jakou máš základní desku,zdroj a chladič CPU.Napíšu ti navod jak to přetaktuješ, i na mizerné zakladní desce se dostaneš na 4GHz - 4.2GHz na všech jádrech. Ty máš 3,1GHz na všech jádrech.