AMD FX-6300 vs i3-4330

Čus, rozhoduji se mezi http://www.czc.cz/amd-vishera-fx-6300/11666... ahttp://www.czc.cz/intel-core-i3-4330/135653... Co doporučujete na paření her a práci s videem a nějaký lehký virtualizování? Chtěl bych k tomu osadit 8GB ram a buď GTX750 nebo R7 260X.Hrozně mě zaráží, že ač je ten AMD šestijádro, tak vychází v testech stejně, někdy i hůř než ta i3 :OMěl jsem dřív c2d a prostě nechce se mi znova do dvou-jádra, ale když vidím ty testy :/. A prosím no-flame, chci spíš objektivní názor a né zaujatost pro jednu značku.

Odpovědi na otázku

Na hry je to jedno, oba CPU zvládnou i lepší grafiky. Cenově vyjde o něco levněji i3 (levnější deska, když na to přijde vystačíš si i s BOX chladičem). Na video bude lepší FX.

Co hraješ? Je pro tebe spotřeba +50W důležitá?

Spotřebu neřeším.Hraju wow, dotu, cs:go, bf4.. no je toho hodně

Mno, ty první 3 hry jsou jasný Ci3, BF4 je pak zase jasnej FX-6300 s alespoň R9 270.Takže zase těžko říci.

Takze:1. Virtualizace - FX6300 s prehledem lepsi2. Prevod videa - FX6300 lepsi3. Hry, jak co. Hry co jsou optimalizovane pro vice jader tak FX6300 bude na tom lepe, ono tomu muze pomoct Mante a DirectX 12, ktere silu tech vice jader vyzdvihnout, zatim ale v nedohlednu.3.a WoW - no, to je ukazka totalne zprasene optimalizace. Kombinace Intel + nVidia znamena nejmene neprijemnych prekvapeni. Kazdopadne tezko rict jak to bude u datadisku WoD. MoP byl (je) v tomhle velkej problem.

no právě. A já sice MMO nehraji, ale klientům se na WoWko nic jiného než Intel neodvažuji dát. Ono když jim to v nějakým raidu, či jak tomu říkají, zalaguje (a na AMD to prostě zalaguje) tak je zlá krev.Bohužel díky tomu, že u WoWka neriskuji, tak nemám přehled, jestli to už Blizard nevyléčil. Ale zase na druhou stranu, Blizardi jsou druzí nejhorší programátoři na světě (hned po Rockstarech), takže bych na to varIe nevsadil.

FX6350 WoW aktualne "utahne" ale zaseky tam obcas jsou a nejsou dane vykonem CPU. Tj. clovek ma pres 150fps leti v Outllandu (lokace z roku 2007) a pri zmene uhlu pohledu nebo pri preletu do jine oblasti zasek na 2 sekundy .... . No na Atomu s integrovanou grafikou to nedela. Co si clovek o tom ma myslet.

hlavně na wowko není použitelný nic pod i5.

Dobre, v tom pripade vyhrava to AMDcko, ted ale jeste jedna otazka.Jak je na tom "zivotnost" socketu? Dejme tomu, ze za rok/dva budu chtit procesor vymenit za neco vykonejsiho, ale nebudu chtit menit i desku. Vydrzi spis a bude lehci upgradovat procesor na intelovskym socketu 1150 nebo na AMDcku AM3+?

V tuto chvíli to už bude nastejno. Za rok bude mít novou patici nejen intel, ale i AMD. Jinak obecně větší výdrž má AMD a pak dospělý intel (1366, 2011).Ovšem AMD má o něco větší potenciál. Nyní jej můžeš se Boxovým chladičem na desce za 17 stovek provozovat na nativních frekvencích (podvoltovat samozřejmě) a za rok ho klidně popoženeš s chladičem za 650Kč na 4,5GHz. Na té samé desce.

Tak já zkusím ještě najít člověka s tim AMD procesorem, co paří WoWko ať podá reference a asi půjdu do něj.

Ja bych ti radeji doporucil trochu dosetrit a koupit Core i5. To bude s prehledem lepsi ve vsech pripadech. Do te doby mozna bude i Haswell Refresh, Intel ho uz v ceniku ma.Jako WoW a AMD, aktualne fakt neni dobrej napad. Za CATA to bylo v pohode. WoD zatim nemam (teda mam ho nainstalovanej, ale klic do uzavrene bety neni, tak mam smulu) takze nemuzu otestovat.

Proč si teda nepřiplatíš 1000Kč, a nekoupíš rovnou FX-8320?

Ve hrach mu neprinese vubec nic navic. Zbytecne.

Ve hrách ne, ale píše že možná za rok nebo dva bude chtít upgradovat... Ve virtualizaci je na tom lépe.

Intel je nej, má budoucnost.

Ve virtualizaci a lépe optimalizovaných hrách je FX-6300 na výkonové úrovni i5 4440, ve špatně optimalizovaných hrách je na tom lépe i3. Jak píše WiQix, s procesorem i3 si vystačíš s BOX chladičem a levnější deskou. Pro FX-6300 budeš potřebovat desku cca za 1900kč, a chladič za 500kč.