AMD CrossFire

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli má někdo zkušenost s AMD CrossFire u karty RX 460 4 GB konkrétně mám tuhle https://www.alza.cz/gigabyte-rx460-windforce-... nikde na internetu sem ale nenašel setup CrossFiru přímo u této karty, chtěl bych se tedy zeptat jestli by mi nekdo poradil jak zapojit obě karty a popřípadě s jakou kartou by byl srovnatelný výkon po zapojení dvou těchto karet :)

Odpovědi na otázku

CF u lowendu? Vzhledem k moznym problemum bych volil silnejsi grafiku rovnou.Bezne skalovani vykonu 2 karet bude odpovidat do 150% vykonu jedne, navic hromada her to ignoruje uplne a kdyz to bezi, hrozi microstuttering, ten jeste vice v pripade slabych karet.Jestli to chcete pro navyseni graficke pameti, tak tam to nefunguje a pouziva se do velikosti slabeji osazene grafiky (4+4 = 4GB, 2+4 = 2GB).

Aha tak to jsem nevedel, kazdopadne diky za reakci. Asi spise prejtu na GTX 1060 od Nvidie.

Je to nesmysl. Dvě RX 460 mají v CrossFire výkon cca jako jedna RX 470, ale vyjdou tě stejně draho jako RX 480. A navíc se budeš potýkat s typickými problémy, které druální řešení mají. Takže nevymýšlej blbosti a kup si jednu lepší grafiku.Chceš-li nějaká čísla, tak tady je máš (3Dmark):1x RX 460 - P7956 / cena cca 3200,- (2GB), 3600,- (4GB)2x RX 460 - P11709 / cena cca 6400,- (2x2GB), 7200,- (2x4GB)1x RX 470 - P12691 / cena cca 5800,- (4GB), 6800,- (8GB)

+ musel by mať pravdepodobne lepší zdroj

To zase ne. RX 460 toho zase tolik nesežere. Vystačí si s 75W z PCIe. A 2x RX 460 bude žrát srovnatelně s RX 470 / RX 480. Jen je to úplný nesmysl.