AMD B650E vs X670E

Prosím o pomoc s výběrem desky pro AMD.Můj strop je cca 8000Kč pro desku.V této cenové skupině mám vybrané.Asus ROG Strix B650E-F (7000Kč) a nebo Asus TUF Gaming x670E-Plus WiFi(7500)...(klidně doporučte i jiné alternativy).Staré PC jsem provozoval 11let (Intel i7)....Tak doufám že tato platforma vydrží do mého důchodu.Předem děkuji za pomoc .

Odpovědi na otázku

Jeste pockej, desky jsou predrazene.
Jestli nepotrebujes neco special, staci 650tka.
Penize bych investoval do cpu.
M79

vypis si vedla seba na papier, ktora doska ma ake vlastnosti. Zhodnot, co z toho potrebujes a podla toho kup tu alebo druhu. Obe tie dosky su pomerne drahe, mozno by stacila aj ASUS PRIME B650-PLUS, kde za usetrene $$$ mozes kupit ramky

A taky 670 ma vetsi spotrebu. Je to o tom co potrebujes/vyuzijes.

No ,já stále provozuji I7 s paticí 2011 od roku 2012(mezi tím mi odešel jen 1x HDD) .A tak jsem se rozhod že je čas na obnovu PC . U AMD se mi líbí dlouhodobější podpora procesorů než to má Intel . A myslím že do důchodu.... , by Pc mohlo vydržet. Proto řeším ,kterou čipovou sadu B650E -- X670E koupit ...... vše ostatní se dá vyměnit .... )

ked mas 10 rokov aktualny PC, je pravdepodobne, ze tento novy zas budes mat bez zmeny 10 rokov. Pozri si test i5_13500 https://www.youtube.com/watch - vyber si z toho co pouzivas ty a mozno zistis, ze i5_13500 za 6700Kc s doskou za 4900Kc nebude horsi ako ovela drahsi ryzen7700

aj ked tu sa uz oplati zvazova DDR5 dosku aj pre ten intel, lebo evidentne to ma s DDR5 vyssi vykon..

Ty desky jsou opravdu dost drahé, ale moc nepočítej s tím, že životnost bude přímo úměrná ceně, to ani omylem. Platíš tam hlavně za možnosti a funkce, ne za výdrž. Sice tam některé součástky budou kvalitnější, než u laciných desek, ale určitě ne o tolik, o kolik je deska dražší. Ty kvalitní součástky se dají sehnat i na levnějších deskách.