AMD AM1 vykon

Zdravim mam doma momentalne udelany mensi server na media a testovani. Zaklad je aktualne AMD Athlon X2 240e (AM2), 4GB DDR2, 64GB SSD, 2x1TB HDD. Server pouzivam prevazne jako DLNA/File Server pripojeny k TV, Apache+MySQL a obac natom provozuju mensi herni servery kde hrajeme s kamaradama (prevazne Minecraft, AVP2, Quake3 atp). Stroj to zvlada celkem dobre ovsem bezi 24/7 a spotreba v klidu je okolo 50W.Narazil jsme na nove procesory AMD Athlon X4 5350 ktere by meli byt daleko uspornejsi ovsem obavam se aby byl vykonostne aspon srovnatelny stim co mama aktualne. Pokud by se vykon rovnal nebo by byl dokonce vetsi s takovymto CPU. Rad bych aby to bylo usporne ale zase aby to nebylo liny jak Intel Atom na kterym jsem mel server postaven puvodne.Dekuji za radu.

Odpovědi na otázku

Mám doma. Je výkonnější než ten Athlon co uvádíš (na jádro výkony srovnané, ale jader je více). Spotřeba úžasná. S atomem se ten CPU nedá srovnávat.Akorát doporučím Athlon 5150 (ten právě mám), je imho zbytečné připlácet za něco, co si doma uděláš za minutu nastavování v Biosu. Základní deska taky stačí ta nejlevnější. Je to nenáročné a laciné řešení.

Tak to je super zprava Jeste bych se chtel optat koukal jsem na ty ZD a vsechny co sem nasel maji jenom 2 SATA konektory. Nedaji se sehnat i nake ktere maji 4 idealne 6 konektoru ? 1xSSD 2xHDD 1xBDROM to tam narvu jedine prez SATA radic v PCI-E coz je drahy a pozdejsi rozsireni taky nic moc

Počkej si na ASrock. Ten bude mít čtveřici až šestici. Klasické kabini má v Jižním můstku jen dvojici, takže další SATA se musí obstarat dodatečnými čipy a na to se zatím výrobci vykvákli. Jako první bude právě ASrock.

Jo uz jsme koukal, WiQiX to postnul chvilku p otobe Stim uz by se dalo neco budovat a v budoucnu bych holt pridal SATA radic

Jo dik za tip mrknu nato. Jo ja nato zatim nespecham pocitam ze bych to kupoval az nekdy v lete zatim se snazim kolem toho najit naky informace

Jo ty nevypadaj spatne, stejnak nepredpokladam jine pridavne zarizeni takze ten PCI slot bych hold osadil v budoucnu radicem ikdyz nerd

vyhodit ten AMD šmejd a koupit normální procesor (rozuměj, Intel)

Pokud si pamatuju tak sem psal dotaz ohledne AMD ne Intelu. Takze az budu chtit znat tvuj nazor na Intel dam vedet. Dik

A poradíš intel se spotřebou celé sestavy 22W v zátěži a výkonem dvoujádrového celeronu? A pokud možno s cenou CPU+MB pod 2 tisíce?

Troll. Nekrmit.