Amd a10-6700

Zdravim, box chladič dosluhuje a musím koupit nový. Chci se zeptat zda: https://www.czc.cz/arctic-cooling-freezer-7-... Bude toto stačit? Kvůli case musím volit menší rozměry.

Odpovědi na otázku

Co na něm dosluhuje? Větrák se obvykle dá vyměnit.

Dosluhovalo na tom ten střed (drahnul o hrany a zasekával se), takže jsem vymenil, ale neukazujou se teploty, ale pouze jen RPM. To pak pomohlo na půl roku, kdy ovšem pak se začali ukazovat náhodné crashe. Při větších či dlouhodobých zátěžích CPU crash. Ale teploty nešli zozbrazit. Hlavně ten chladič je na CPU skoro už 8 let. Takže výměna je nutná. (ale case od HP je fakt sprominutím srajda... nic se tam skoro nevejde, když ano, tak tomu chladiči vadí RAM a todle je rozumné velikostně docela)

Vyměnil jste tedy ventilátor na bloku chadiče? Správně?Tzn "ale neukazujou se teploty" nijak nesouvisí, ventilátor tam neplní roli teploměru ani takovou funkci nemá. Naopak může umět a zřejmě i umí, reportovat své otáčky.8 let starý chladič bude stejně dobrý jako nový chladič pokud bude mít stejný tvar a bude ze stejného materiálu, Chladič je kus kovu (hliník, měď...), nic víc, nic méně, pokud není zkorodovaný, což asi nebude, tak když tam dám identický kus kovu o pár let mladší, nic se nezměníA teď jsem si uvědomil, vy máte HP? už asi tuším proč tam nejsou ty teploty, zřejmě jste odpojil senzor teploty, které některé HPčka mají, ale ten senzor není senzor teploty CPU ale nějakého místa ve skříni a bios dle něj nejspíše řídí otáčky ventilátoru a jelikož nemá teplotu tak jede na nějaký přednastavený režim, který nemusí tomu CPU stačit a to se pak vypíná jako ochrana před přehřátím.Zkontrolujte to teplotní čidlo.

taky mě napadá zda jste třeba ventilátor CPU nezapojil na desce do konektoru pro SYS FAN namísto CPU FAN, řízený je CPU fan, sys fan může běžet konstantně a na nízké otáčky

Na té desce je to napsané, za druhé vracel jsem to zpět do stejného konektoru. Hlavně to, že mám HP neznamená, že jsem nějakej povel. Co se týče PC tak se i vyznám, jen problém u hp case či jiného výrobce šířka, či celkově velikost case (fakt je šílený a špatný, u výměny grafické karty jsem se i řízl o ostrou hranu, kde se osazuje dvd/hdd/ssd). Tehdy jsem koupil sestavu od výrobce a moc tomu nerozuměl. Teď už vím, že si další pc skládam sám bez pomoci. Co se týče toho proč se ptám je, abych neudělal třeba nějakou blbost a nedělal věc dvakrát. Celkově tam moc neni místo, od středu cpu +- 10 cm a jsem na ram, která je jak víte vysoká a do jiného slotu nemohu dát, jelikož tam není. ;)

"nějakej povel"A čo je podle vás Kefalín hententen povel?? ...Nikdo ti tady nic takového nepsal, tak se zbytečně neurážej.Neuvedl jsi, jaký větráček jsi na to posadil, takže je dost možné, že jsi na to dal větráček bez PWM (3 Pin) a deska ti ho zařízla na otáčkách.Mrkni do Biosu a nastav mu nějakou pevnou hodnotu a uvidíš, jestli se situace zlepší.Pokud ne, tak je dost možné, že dosloužil.Opravdu není potřeba zbytečně měnit blok chladiče.Už jenom proto, že pokud tam budeš dávat to, co jsi si vybral, tak budeš muset vytáhnout desku z case pro instalaci uchycení na spodní straně desky.

V tomto případě stačí chladič jen nacvaknout. Freezer nemá backplate.

Stejně tak může být žebrování chladiče plné prachu a větráček tudy neprotlačí vzduch.A tu chybějící informaci o teplotě by mohl mýt na svědomí právě ten absentující čtvrtý pin.

"mýt"Asi na mne dolehla inkluze ...samozřejmě "mít"

Taky se ti ten "věžák" nemusí vejít "na výšku" !!!

Někdo, kdo se vyzná, určitě nebude říkat, že je chladič třeba vyměnit, protože je tam už 8 let a tedy už dosluhuje.

Stačit bude bohatě. Je to overkill. Výhodou je, že budeš mít ticho, pokud nehlučí něco dalšího v PC.