» Poradna » Programy

AMD 6650M driver

Dobrý den, na internetu jsem hledal nejnovější ovladače pro mou grafickou kartu AMD 6650M, ale nejsem si jistý, který z nich je správný a vlastně ani jak bych měl postupovat, abych nikde neudělal chybu. Nerad bych způsobil nějakou hloupou chybu, a proto se raději obracím na tuto poradnu.Budu tedy rád za rady, ať už se týkají toho, jaký ovladač nainstalovat nebo jak při jeho instalaci postupovat.Předem děkuji

Odpovědi na otázku

Stáhnout z webu výrobce notebooku pro konkrétní stroj.

DěkujiNa stránkách Aceru (výrobce notebooku) jsem však našel tentýž ovladač, který už nainstalovaný mám, a to z roku 2010.

Tak to máš aspoň bez práce.

Takže to znamená, že aktualizace grafického ovladače není zapotřebí?

A ty ji snad k něčemu potřebuješ?

Mám pocit, že grafika nefunguje, jak má, protože po navrácení ze servisu, kde jsem dostal novou základní desku, se na notebooku sekají hry, které dříve šly naprosto bez problémů a jsou to hry s naprosto směšnými nároky.

Ostatní ovladače jsou nainstalované?

Některé programy na zjišťování dostupných aktualizací mi hlásí, že je k dispozici asi sedm balíčků aktualizací, napříkald pro touch pad, wifi nebo zvukovou kartu.

Ale jestliže vyhledávám aktualizace přes psrávce zařízení, tak mně systém tvrdí, že ovladač je aktuální.

To ovšem systém tvrdí skoro vždycky.Na nějaké "aktualizátory" ovladačů zapomeň. Ovladače stahuj vždy ručně ze stránek výrobce.

Často se zde uvádí, že na ntb se má stahovat ovladače grafiky pouze od výrobce ntb. Myslím, že to platilo dříve. Já je už dlouho stahuji přímo od amd a problém jsem neměl. Netvrdím, že to tak musí být ve všech případech. Na přiloženém odkazu si v 1. kroku zvolíš notebook grafics a ve 2. autodetekt and instal a pak už podle průvodce, přesně si to nepamatuji. Myslím, že stažená utilitka zjistí grafiku v ntb a podle toho nabídne ke stažení ovladače.

Tak to asi nemáš notebook s přepínatelnou grafikou. Protože pokud nenainstaluje ovladače od výrobce, tak ti přepínání nebude fungovat.

Autodetect mi doporučil AMD Catalyst Mobility. Při pokusu ho nainstalovat se mi děje tohle:http://www.jpeg.cz/images/2014/01/04/OAv3M.png

Třeba to funguje pouze na novější grafiky, ta 6650 byla vydaná lednu 2011 anebo opravdu potřebuješ ovladače speciálně od výrobce ntb. Osobně bych přes správce zařízení (pravým klikem na počítač - správa počítače - správce zařízení - grafické adaptér) odinstaloval grafiku včetně software) a po restartu znovu nainstaloval poslední ovladače od aceru. Pokud by stav nezlepšil, tak bych raději udělal novou instalaci systému, než se zlobil s hledáním příčiny.

Ještě jsem pročítal příspěvky a pokud měnili desku a instalace zůstala, tak to by klidně mohlo být příčinou problému. Dost možná ta deska trochu odlišná od původní a počítač sice funguje, ale nikoliv na 100%. Uvádí se, že s novou deskou je nutno přeinstalovat systém.

Dobrá, děkuji. Výměna byla prováděna v autorizovaném servisu Acer a proběhla úspěšně až napodruhé. Z toho plyne, že zde může být chyba znovu. Pravděpodobně se obrátím na ně. Děkuji za rady a tipy.