» Poradna » Web a internet

Amch.questionmarket.com virus?

Zdravím, asi týden se mi čas od času objeví upozornění od mého antiviru (Kaspersky Antivirus 2016), že je vyžadováno připojení (s možnostmi povolit/blokovat) a adresou amch.questionmarket.com. Chci se zeptat, je toto virus nebo malware nebo něco podobnýho? Vždycky dám samozřejmě zablokovat, v antiviru mám zapnutou veškerou ochranu + dělám co pár dní úplnou kontrolu (vše čisté). Na divné stránky nechodím, cracky ani kradené appky nebo hry taky nemám. Na mailu skoro na nic neklikám, pokud si nejsem jistý, že je to od nějakého známého.

Odpovědi na otázku

Zablokuj túto stránku; 0.0.0.0 www.amch.questionmarket.com v súbore Hostshttps://gist.github.com/isaacs/287153potom tiež blokuj ich IP vo Firewall

Díky za odpověd, a co to teda je? Je to teda virus nebo něco podobné? Nebo jak se mi to dostalo do kompu? nebo se mi to hlásí přes Chrome a Kaspersky mě na to jen upozorňuje, protože mám nastaveno hlídání všech připojení a portů?

Je to prostě nějaký pokus, většinou při jakékoliv on-line komunikaci. Podívej se jaké aplikace ti běží. Já mám vše jednodušší, protože vždy nepovoluji nějaké mini-prográmky k nim, nesnáším, aby se mi na PC spouštělo něco co nechci, třeba nějaký updade pitomec.

To jsem vše koukal, běží jen to co má. Jinak ty píšeš, že je to jen pokus, ale pán pod tebou dal odkaz na YT, že je to virus. Možná jsem jen paranoidní, ale chtěl bych mít jistotu.

Tak si proskenuj PC, není problém zkusit MBAM i on-line ESET a uvidíš. Já jen vím, že pokud ti Kasperky hlásí čisté PC, znamená to, že pokus z dané stránky nebyl úspěšný, tobě stačí vypnout zbytečné upozorňování na všechno.

Já používám MBAM, ochranu proti škodlivým stránkách, upozornění vypnout. Běžně se ti může něco takového zobrazovat při stahování torrentu, či další komunikaci.