» Poradna » Ostatní

Amazon.com

Dobrý den,Nakoupila jsem na Amazon.com, vše jsem vyplnila správně, ale teď mám jeden problém. V order vidím onu věc, ale stále jde změnit způsob platby a pořád se to ještě neposlalo. Již je to týden co jsem učinila onu objednávku a nic se neděje. Plus v bance nevidím, že by se odečetly peníze za onu věc. Zajímá mne zda tam mají nějakou dobu než se peníze strhnou z účtu, když jsem nakupovala poprvé. A jak dlouho trvá než se ( šlo o tento produkt: Garmin vívofit 4 activity tracker) to odešle. Děkuji

Odpovědi na otázku

-To že to nepošlou dokud jim nepřišli peníze je normální. -A zeptejte se své banky proč ty peníze ještě neodešli

V bance si nemohu stěžovat jelikož vůbec onu transakci nemohu dohledat. Nemůže to být způsobeno i tím že karta je nová ani ne měsíc? Mám KB.

-karta je nová... ...ne , ale tím že je špatně nastavená ano. Má aktivované platby přes internet? nebyl tam limit? Pokud neexistuje platba samo to neodečtou a ni nepřičtou a ani nepošlou. Opravdu dohledejte jestli to není někde u Vás zablokované. To že to neodejde(platba) neblokuje příjemce.

Karta má určitě povolené platby přes internet již jsem s ní nakupovala například na ebay. Limit mám vysoký. Již nevím co s tím.

V tom případě jim napište kde je problém

A co to při pokusu o zaplacení napíše?

Odpověď z české služby u Amazon.de na moji otázku, zda lze (kromě úhrad z bankovních karet, nemám bankovní kartu) platit za zboží jinak (když nejde platit ani převodem z banky), např. inkasem ze strany Amazonu přes evropskou formu plateb tzv. SEPA programem (např. u ČSOB je záložka pro "SEPA" a tváří se, že lze tímto typem úhrad platit pomocí inkasa, ale z níže uvedené odpovědi vyplývá, že nelze) : Na Amazon.de můžete platit inkasem, pokud máte bankovní účet v zemi, která se účastní programu SEPA inkasa. (Poznámka: platba je možná pouze v eurech).České bankovní účty do tohoto programu pro Amazon.de nespadají, tedy jinak řečeno, aby Vámi zmíněná platba pomocí IBAN a BIC na Amazon.de prošla, musí být bankovní účet veden v Německu nebo Rakousku.Další informace najdete na našich stránkách nápovědy:https://www.amazon.de/gp/help/customer/display....

Ještě se mi na amazonu ( je jedno zda v US/UK/DE) nestalo, aby mi po platbě kartou nastalo nějaké zdržení. Peníze šly pryč okamžitě a zboží přišlo přesně (nebo i dříve) na čas. Třeba jim vadí adresa. Z USA každý neposílá do ČR.

To jsem ověřovala a posílají do ČR.

Plus jsem se někde dočetl, že se peníze strhnou až po expedici zboží.

To je možné. Já neřeším kdy peníze skutečně odejdou z účtu, ale prostě zaplatím hned a když mi to amazon potvrdí, tak už je mi jedno jestli odejdou hned nebo za týden.

Jenže pokud by neposílali do Čr neměla by jít ani dokončit objednávka.

To asi neměla, ale předpokládám, že na dobírku tam nikdo neposílá a platba kartou je ověřena prakticky okamžitě. Pak zřejmě ta platba neproběhla.

platbu jste evidentně vůbec neprovedla

Ale objednávka je potvrzena. A přišel mi mail s tímto: Hello veriCh,Thank you for shopping with us. You ordered "Garmin vívofit 4 activity...". We’ll send a confirmation when your item ships.

No a nečeká se třeba na nějakou superlacinou dopravu? Letecky to asi nejede, ne?

Dobrý den, můžu se zeptat jak jste problém vyřešila?

právě mi přišlo zboží z amazonu, stalo se mi, že platba zatím nebyla provedena, i když jsem odklikla zaplatit, zatím se nic nestrhlozboží mi právě doručili a byl to teda fofrtak nevím, kde je chyba, ráda bych ho zaplatila, ale nevím jak