Am2+

Dobrý den , ASRock N68C-GS4 FX - nForce 630a + CPU AMD Phenom 965x4 jaké ram použít ? DDR2 nebo DDR3 ? děkuji .

Odpovědi na otázku

Vzhledem k tomu, že ddr2 už těžko seženete a pokud, tak budou stát jako ddr3, tak tam dejte ddr3. Jsou také rychlejší.

U těchto kombinovaných desek záleží na použitém CPU.Pro AM2 a AM2+ lze použít jen DDR2Pro AM3 lze použít DDR2 i DDR3 (ale ne současně)Pro AM3+ lze použít jen DDR3Jelikož tvůj CPU je AM3, tak máš možnost použít jak obě varianty RAM, ale pokud budeš kupovat nové, tak se DDR2 nevyplatí.

ale AMD Phenom X4 9650 je socket am2

JoPe ti odpověděl přesně a toho se drž a už žádné ale....

AMD Phenom X4 9650 - HD9650WCJ4BGH / HD9650WCGHBOXhttp://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20X4%... (HD9650WCGHBOX).html

Nahoře máš napsán jiný CPU. Mystifikuješ!http://cpuboss.com/cpus/AMD-Phenom-X4-9650-v...

Takže pokud máš X4 9650, DDR3 ti s tímto CPU nepojedou.

Sorry, ale nepsal jsem Phenom II . Odkaz je správnej CPU

Postě zmátla ta nula na konci. Prostě s tímto CPU jen DDR2 a navíc jen 2GB moduly. Tzn. 4GB strop!

Jsou tam dva moduly Samsung a Kingston 4GB, to by si musel objednat asi přesně ty verze a vyzkoušet. A samozřejmě mít poslední bios desky.

Beru zpět. Jsou to DDR3 moduly, takže nic.

Pokud je to tento procesor, tak DDR2, jak už řekli ostatní. Myslel jsem, že máte X4 965. Ten je do AM3.