» Poradna » Notebooky

Alza.cz-vrácení peněz nezletilému

Dobrý večer,koupil jsem si před týdnem MacBook pro 2017 a je slyšet hlasité cvakání když se notebook naklání nebo třepe. (určitě výrobní vada) Naštěstí je ještě v 14 denní lhůtě pro vrácení takže se ho tam vydá zítra vrátit. Problém je ale ten že mi ještě nebylo 18. Vrátí mi peníze?? (je koupený na firmu jestli na tom záleží).

Odpovědi na otázku

1. penize posilaj na ucet, ktery si muzes urcit, takze je uplne jedno kolik ti je2. to ze je na firmu je dost podstatny udaj, protoze pak ze zakona zadna 14 denni lhuta neplati, pouze standardni zaruka a obchodni podminky prodejce, ten samozrejme muze tuto lhutu take dodrzovat, ale neni mu to narizeno

Třeba byl jako nezletilý zesvéprávněný, aby mohl být jednatelem dané firmy.

https://ibb.co/cuEBvbtady to je, peníze vrací a ohledně toho 1. bodu- lze si vybrat způsob vrácení peněz. Obojí jsem už věděl. Otázka se týkala čistě toho vrácení peněz když mi není 18.

Podnikatel nemá ze zákona právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů a tedy vrátit zboží.

Je v něm SSD nebo klasický disk? Pokud disk, může to cvakání při náklonu a třepání být od parkování hlav disku, což je bezpečnostní opatření proti poškození disku.

je tam ssd. Jako asi v každém macbooku co není z pravěku. Jinak to že jde o obr. vím na 100% protože necvaká když obrazovku zmáčknu

Pokud můžeš mít firmu a nakupovat na ni zboží, tak logicky můžeš zboží i vrátit (pokud ti to prodejce umožní)

Jednoduše řečeno, vrátit jej nemůžete, protože jste koupil na firmu, takže smůla. Takžéž jste se připravil o druhý rok záruky, protože pro firmy je jen 12 měsíců na veškeré Apple zboží, takže taky smůla. Notebook tedy dejte na klasickou reklamaci, nejrychlejší je asi Český Servis, který za poplatek umí vyřízení i do 24 hodin.

Pokud se jedná o firmu tak peníze nedají rozhodně nikomu kdo není jednatel (tvrdí to ale dá se to občas ukecat) nebo poveřená osoba uvedená v účtu alza. Větší částku obvykle dají jako kredit a ten se pak dá z alza účtu převést na běžný bankovní účet - x-krát absolvováno.Navíc v tomhle případě (nákup na IČO) nemá opravdu cenu se odvolávat na občanský zákoník a omýlat 14ti denní lhůtu, to se ti akorát vysmějou do ksichtu Na druhou stranu záleží jakou tam má zákazník historii, roční obraty atp. Pokud tam ta firma ročně utratí pár set tisíc tak přihmouří oko a vyjdou Vám vstříc pokud to jde ( ale nezletilýho bych tam neposílal s notebokem za 30.000...)

Alze na tom nezáleží , ale Finančnej správe na tom záležať môže ? Vy máte NB kúpený na firmu a používate ho ? A čo DPH ; zaplatená ? Ak nie môže stať , že vám rodičia poďakujú pár fackami , keď im príde kontrola a budú sa pýtať na notebooky ! Sorry, jako ?

Zbytečný dotaz,1) pro zboží koupené na firmu neplatí občanský zákoník a zákon na ochranu spotřebitele, takže žádnou 14-ti denní lhůtu nemáš.2) nejsi zmocněncem firmy, takže i kdyby Alza byla ochotná peníze vrátit, tobě je opravdu nedají...