» Poradna » Web a internet

Alza záruka

Na Alze jsme zakoupil mobil na IČO. V reklamační řadu je napsané, že pokud není záruka upravena na stránce produktů tak je stejná jako pro spotřebitele. Taky je tam napsáno že je záruka uvedena na faktuře. Na faktuře mám napsáno 24 SB. Neví někdo co toto SB znamená?

Odpovědi na otázku

Že to je mobil od Samsungu a má autorizovaný servis:https://www.alza.cz/servis-samsung-mobilni-te...

Právě to neni mobil od Samsungu. Je to One Plus.

OK. Ale autorizovaný servis je stejný.

ok, díky

A čo tak sa radšej opýtať v alze?

Toto je efektivnější než chodit na pobočku, volat jim ,nebo psát email.

Ne. Tohle opravdu není efektivnější. Jen tu ztrácíš čas s něčím, co tu zřejmě nikdo vědět nebude (nebo bude, ale než si to dotyčný přečte...)... Prostě zvedni telefon a zavolej tam

Jak ale vidis Ondrovi se postestilo dostat efektivne radu tady. Nikam nemusel volat a platit za hovor ani chodit a platit cestu a ztracet i čas. To nac se ptal muze vedet rada uzivatelu poradny.

Pripojim se z otazkou, jestli to nevadi:)Kdyz koupim vec na bazaru, plati jeste zaruka napr u Alzy, CZC, atp?Prodejce mi posle zbozi i s jeho fakturou napr z Alzy, ale samo faktura je na jeho jmeno.. muzu reklamovat ja? Diky za opd.

Můžeš, ale může se stát, že opravené/vyměněné zboží potom Alza zašle původnímu majiteli.

V podstate nemuze. Prave na reklamovani veci neprechazi na noveho majitele. Pravo reklamovat vec vychazi z kupni smlouvy mezi alzou a prvotnim majitelem. Kdyz si to zbozi pak koupis z bazaru, tak uzaviras novou kupni smlouvu, ale v te alza nijak nefiguruje a tudiz nemas opravneni po alze cokoliv chtit. Ta puvodni kupni smlouva stale plati, ta se nijak nezrusila preprodejem v bazaru a tudiz uplatnit zaruku muze stale puvodni kupujici. Nicmene lze "pravo na reklamaci" predat dal pomoci tzv. institutu postoupeni prava.https://www.dtest.cz/nejcastejsi-problemy/muze... https://www.dtest.cz/clanek-3286/postoupeni-pr...

Může, ale Alza ji nemusí přijmout, nemá povinnost přijímat reklamace od kohokoliv jiného, než kdo zboží u ní koupil, pokud ten nový majitel nemůže prokázat, že na něj původní kupující nepředvedl práva z odpovědnosti za vady.

V podstatě nemůžeš, pokud Alza bude chtít, nemusí od tebe reklamaci přijmout. Druhá věc je, že jim to je většinou jedno a asi ti nebudou kontrolovat občanku

Prakticky můžeš, protože občanku po tobě nikdo chtít nebude. Ale správně by měl "záruku" na tebe prodejce přepsat.