Alza sestavení pc

Ahoj!v nejbližší době si budu kupovat pc, prvně sem si ho chtěl sestavit sám, ale nakonec si ho nechám u alzy pravděpodobně, tak sem si přečetl recenze,a měl jsem sevřený žaludek,a ptám se, má tu někdo zkušenosti s postavením pc od alzy ?Díky za odpověd

Odpovědi na otázku

Lepší je postavit si to sám, je to docela jednoduché a ta zkušenost se vždycky hodí při nějaké modernizaci nebo stavbě dalšího stroje. Nejvíc času stejně zabere softwarová část a její vyladění, to chce promyslet a v žádné firmě si s tím nikdo hrát nebude.Taky bych měl strach, že to zprasí. Třeba nanesení pasty, vedení kabelů a další věci si člověk sám udělá pečlivěji.

Zrovna na vedení kabelů by člověk měl mít trošku zručnost a na nanesení pasty by se taky asi neměl cpát člověk co má levé ruce a nemá zkušenosti.

Taky jsem to chtěl zkusit sestavit sám, už jen z toho důvodu že oni nenechávájí krabice, ale jelikož se mi občas klepou ruce, tak nevím no :D

S tým si mal začať , klepú sa ti ruky .....

Kdyz jim napisete ze chcete krabice tak vam je poslou. To je to nejmensi.

To že se ti klepou ruce zas tolik vadit nebude, ale jestli jsi to nikdy nedělal tak to nedělej ani teď.Řekněme že ho sestavíš a nebude fungovat, jak to budeš řešit? Nefunguje to, protože jsi něco špatně zapojil, nebo je chyba v HW?

@Kereker: s timhle pristupem, vas obdivuji, ze jste se vubec naucil chodit, mluvit, psat a vse ostatni co umite. Preci kdyz jste se narodil, tak jste neumel vubec nic, vlastne ani dychat - a presto jste se ocividne naucil. Takze podle vasi rady jste se neridil ani vy, tak opravdu nevim proc ji doporucujete ostatnim. @ tazatel: skladani PC je takova skladacka, staci umet jenom cist navod a "trosku" nad tim premyslet a nehledat v tom zadnou vedu. V dnesni dobe neni nic jednodussiho nez se podivat na youtube, kde mate vizualni ukazku jak se to ma udelat. Rekl bych tak po hodince googleni, jak se co ma udelat a co se nema delat to budete vedet. Po sestaveni PC se "tomu strachu" jenom zasmejete. Ano rizika to ma, muzete ohnout konektor, pokud se neco spatne zapoji a nekoupite vyslovene hodne spatne "noname made in china" komponenty, tak ma vse bezpecnosti opatreni a PC se sam vypne. Jasny jde tam elektrika, tak "nejaka jiskra muze preskocit a cele to zkratovat", ale pri zachovani chladne hlavy a spravneho postupu prace je riziko nulove.Navic kazda komponenta ma tak specificky konektor, ze ji ani jinam strcit nelze. Na desce je vse popsane a navody jsou delane pro blbce.Hlavne na to nejit hrubou silou. Jestli jste by jste zvladl sestavit skrin z Ikey tak postavit PC zvladnete.Sestaveni PC vyjde levneji, komponenty budou kvalitnejsi, vykon i zivotnost by mely byt vyssi.A jedna rada na zaver: nezapomenout na chlazeni a pro lepsi manipulaci komponentu v PC skrini doporucuji koupit vetsi skrin.

PC poskládá každý vemeno, když mu někdo vybere komponenty. V tom je ta výhoda nechat si to složit. Když vybere blbosti, tak ho na to upozorní a sjednají nápravu. Případně, pokud jde o drobnosti jako update "BIOSu", tak oni vytáhnou ze skříně podporovaný CPU a přehrají to. Doma budeš mít mrtvou desku a nepodporovaný CPU, a horko těžko budeš shánět někoho, kdo by ti na 15min půjčil nějaký, se kterým to flashneš aby se ti rozjel tvůj. To je asi to nejhorší při skládání PC. Nastrkat komponenty do sebe zvládne i cvičená opice. Ale stavba PC není o poskládání součástek do sebe, ale o řešení situací se kterými třeba člověk dopředu nepočítal, ať už kvůli nedostatku zkušeností, nebo jen nepozornosti (třeba když si člověk omylem objedná nepodporované RAM).

Původně jsem psal obsáhlejší odpověď, ale když jsem to po sobě četl a znovu si přečetl na co reaguji, tak jsem to smazal. Když někdo srovnává stavění PC s tím naučit se dýchat, tak si nejsem jistý jestli ten člověk dokáže číst delší text.Btw. sestavení PC není těžké, ale jestli Vám přišlo důležité zdůraznit že "konektor ani jinam strčit nelze" tak jste jich asi moc nepostavil. Protože zapojení komponentů do sebe není ta nejtěžší část při stavbě PC.

krabice mi CZC normálně přibalilo. Ani jsem je nikde výslovně nepoptával.

kazde velke spolocnosti potrebuju vypredat zasoby, ktore nilto nechce.

A to aké zásoby čo nikto nechce ? Lebo ja mám opačnú skúsenosť , že okrem bežných vecí , zbytok tak do 1-2 dní , lebo sú na ceste od výrobcu ! To musia mať naozaj v tej Alze MegeGiga zásoby , keď takú "špecialitku" ako RAM mi posielali zo svojej základne v ČR na Slovensko !

alza je preto tam kde je, ze maju drvivu vacsinu (pc) veci skladom, a ked tam pisu ze je, tak je.

napr, spatne zdroje a hlavne vetsinou nejlevnejsi desky. Preci jenom nez na obou komponentech pridat 3000Kč, tak se popis PC nezmeni. Zato pridat stejnou sumu tak muzete vice jader v CPU, vice RAM, lepsi disk a to jsou presne ta cisla, ktera konkretni sestaveny PC prodavaji.Pokud neverite, tak se podivejte na "nejprodavanejsi" komponenty a porovnejte to s tim co je v tech postavenych PC. U CPU a GPU neni moc moznosti, tam to mozna bude stejne.

Loni jsem si nechal PC v Alze sestavit - zcela bez problémů. Troufáte-li si vyřešit možné situace, kdy podle přesvědčení nezkušeného 'skladatele' byl postup v pořádku ale PC nejede a nejede, tak do toho. Já jsem si to odpustil.

a ještě sem si vzpomněl, alzu mám cca 20km vzdálenou, chtěl jsem si to v czc, protože ten mám vzdálenej cca 800m, ale v czc zase není procesor po kterém se dívám (Ryzen 3 1200)

To chceš vážně ten nejstarší a nejslabší Ryzen? Nikde ho nemají proto, že už je zastaralý a slabý. Nejlevnější Ryzen, po kterém má smysl se dívat, je R3 3100.

Sem se sekl a jak se dívám, tak už R3 3100 Je na skladě, a do budgetu se to vleze,Přemýšlím, že zajdu dnes na prodejnu a zeptám se tam jak to je u nich se sestavením počítačů

Tak to je OK

a nevíte náhodou kolik žere gb windows 10 ?Díky

GB čeho

Počítej s nějakými rezervami na aktualizace atd., abys pro W10 měl aspoň 50GB.

SSD

Jestli se na to ptáš, nech to sestavit 128 GB stačí, ale 240 a víc je lepší. Na data dej HDD.

mám 240gb ssd, a k tomu dám 1tb HDD

To není nic moc, ale na Windows + pár programů to stačí. Klasický HDD už jen dnes rozumný jen na data, ne na programy.

To už je cenově skoro stejné jako 1 TB SSD. 1TB HDD nemají dnes opravdu cenu kupovat.

potřebuješ to kombinovat? za stejnou cenu lze pořídit SSD 1TB SATA a za cca +500-1000 NVMe verzi

Vůbec bych se toho nebál, stavě PC jsem si nechal jak u CZC tak Alzy a ani v jednom případě nebyl důvod si stěžovat. Vše OK, kabely dobře natahané atd. nikde nic nedrhlo a tak. Ani jeden PC nebylo gayming akvárko, takže jestli někdo v recenci dal negativ protože podle něj nebyly kabely dost esteticky umístěné, tak si to měl udělat sám.PS: PC bych si uměl sestavit sám, ale hůř vidím a nemám na to čas, tak proč to nenechat profíkům? Navíc, když daný CP vyžaduje upgrade firmware desky, tak oni si prostě půjčí někde ve skladu CPU a udělají to, kdežto pro mne to bude fakt problém.