» Poradna » Mobily

Alza reklamace

Dobrý den mám právo na vrácení peněz u alzy po 3reklamaci?

Odpovědi na otázku

Po třetí oprávněné reklamaci stejné vady ano.

A kdy mam právo na vráceni penez?

Po třetí oprávněné reklamaci stejné vady

Nebo po čtvrté různé.

Neumíš číst? Po třetí uznané reklamaci stejné vady. Respektive už když neseš věc potřetí se stejnou vadou reklamovat (a pokud ty dvě předchozí reklamace byly uznané), tak při předání k reklamaci musíš už rovnou říct, že požaduješ odstoupení od kupní smlouvy. A pokud oni i napotřetí uznají, že to skutečně je vada a stejná jako minule, tak ti po vyřízení vrátí peníze. A pokud by nebyly všechny závady stejné, tak jich musí být celkem uznaných 4. Potom je postup stejný.

Neptej se na poradně. Zeptej se Alzáka.To je "směroplatné".

Ak je to tá istá závada tak máš všade nárok na vrátenie peňazí. Ale mala by si počítať s tým , že cena bude krátená o amortizáciu , ale aj nemusí byť . Prečo si nevrátila výrobok v 14 dennej lehote ? PS. Alza pri miliardových obchodoch nebude riskovať ťahanie sa s tebou za prsty. Nakoniec nie sú to náklady a straty Alzy na reklamácie , ale oni to posielajú výrobcovi a ten si urobí analýzu poruchy a ten tvoj mobil zošrotuje !

To je pekná blbost, o žádnou amortizaci nikdo nic krátit nemůže. Pokud má tři stejné nebo čtyři různé závady, které všechny byly uznány jako záruční, tak se bez jakýchkoliv vytáček prostě vrací původní zaplacená cena, i kdyby to bylo jeden den před koncem záruky. Nevím jestli to na slovensku nemáte jinak, ale u nás se nic neamortizuje.