» Poradna » Ostatní

Alza nákup na třetinku

Dobrý den, zkoušel jste někdo na alze ten jejich nákup na třetinku? Jde mi o to, zda vůbec někdo projde schválením... Schvalují to podle rodného čísla, nevím jaké informace takto dohledají, ale nejsem v žádném rejstříku, na alze utraceno cca 40k pouze za tento rok, smlouva na dobu neurčitou, příjem kolem 30k čistého... Žádné dluhy nic. A mě, mé přítelkyni, ani otci nákup na třetinku neprošel... Jsem velice zvědav na vaší zkušenost.

Odpovědi na otázku

... tak to je přeci jasný. ... když máš příjem 30k čistého, tak si to kup celé najednou ...

Doporučuji jedinou věc, nekupuj na co nemáš, případně si na to našetři. Jedinou výjimkou je nemovitost, ta se vyplatí koupit i na dluh. Ale jakákoliv spotřební věc, to je pitomost.

I když názor rozumný, ale na to se tazatel neptal.

Tak teď jsi napsal dobrý hovno

Tak nesdílím příliž tento váš názor, to spíše platilo v minulosti, kdy nákup na splátky byl velice nevýhodný a kupující vždy přeplatil minimálně alespoň o 20-30% navíc
ale v současnosti, už jsou často nákupy bez navýšení nebo dokonce už několik let, jeden nejmenovaný prodejce , prodává (při akci u prodeje na splátky) dokonce zboží levněji než za hotové.
Už jsem si takto (bez finanční zátěže) nakoupil u nich mnoho věcí a finanční hotovost si nechal v zálote, pro nenadálé události ??.
Ovšem samozřejmě člověk musí nakupovat s rozvahou a nechtít všechno najednou.
Když si koupim např. Pračku tak teprve až ji doplatim, mužu si teprve pořídit sekačku nebo vestavěnou troubu ??.
Ale to je na úvaze každého jedince a na jeho finanční zodpovědnosti či gramotnosti!!! .

Nesdílím příliž tento váš názor, to spíše platilo v minulosti, kdy nákup na splátky byl velice nevýhodný a kupující vždy přeplatil minimálně alespoň o 20-30% navíc
ale v současnosti, už jsou nákupy tímto způsobem, často bez navýšení nebo dokonce už několik let, jeden nejmenovaný prodejce , prodává (při akci u prodeje na splátky) dokonce zboží levněji než za hotové.
Už jsem si takto (bez finanční zátěže) nakoupil u nich mnoho věcí a finanční hotovost si nechal v zálote, pro nenadálé události ??.
Ovšem samozřejmě člověk musí nakupovat s rozvahou a nechtít všechno najednou.
Když si koupim např. Pračku tak teprve až ji doplatim, mužu si teprve pořídit sekačku nebo vestavěnou troubu ??.
Ale to je na úvaze každého jedince a na jeho finanční zodpovědnosti či gramotnosti!!! .

Ale chlapce, tam neni zadny urok...

takze si v podstate pujcis penize zadarmo... a ze svych muzes dostavat uroky popr je investovat...

Ty jsi famózní debil.

Jakej to má smysl na 3 měsíce?

Zdravím, ja jsem měl na třetinku dvě veci a vždy schválení bez problému a to přes Alza aplikaci. Jestli si v minulosti třeba něco pozdě zaplatil tak problém může byt třeba v tom.

Ne že bych něco na třetinky od Alzy kupoval, ale dělal jsem pro banky na scoringových systémech, takže docela vím jak se takové věci hodnotí. Vysoký příjem je kupodivu spíš špatně než dobře :D, pro takové nákupy je většinou nejvyšší bonitace pokud jsi měl půjčky a včas si je splatil. Pokud takovou historii nemáš, často vyhučíš

Ja sem kupoval na tretinku asi 4x vzdycky vse v poho.. Minuly rok na alze utrata 100k.. A ted mi tretinku zamitli a ani nerekli proc.. Vsechno sem delal jako dycky.. Sem nasranej..

Ahoj, prosim , schvaluje se to kdy? pred tim nez se to zaplati (jakze te to nepusti k zaplaceni) nebo az po zaplaceni "tretinky ceny"

Dovolte mi se podělit o jeden hororový vánoční zážitek s Alzou. Na Alze se objevil Black Friday. V reklamě a na prodejně se chlubili úžasnou službou "na třetinky". To jsem ještě nevěděla, že k této službě musíte mít aktivní účet několik měsíců a pravidelně u Alzy nakupovat. Údaje k účtu mi nakonec půjčil přítel.Využila jsem tedy této služby a zakoupila produkt. Na internetu jsem zaplatila třetinu ceny a vyrazila na výdejní místo. Když jsem dorazila na prodejnu, pán u přepážky mě po oskenování dokladů informoval,že se moje adresa v objednávce neshoduje s adresou trvalého bydliště. Vyplnila jsem totiž adresu, na které teď nově bydlím v novém bytě.Pán mi odmítl objednávku vydat a na moje dotazy, zdali může jen adresu přepsat reagoval tak, že mi bohužel nemůže pomoci. Celou objednávku zrušil a já šla domů bez peněz i objednávky. Říkala jsem si, že mi peníze vrátí brzy, a proto jsem opět usedla k počítačia chtěla jsem zakoupit ten samý produkt znovu, jen se správnou adresou. E-shop mě ovšem informoval, že je možné v akci Black Fridayzakoupit jen jeden produkt za měsíc. Seděla jsem tedy u počítače a věděla, že nemám ani peníze, ani produkt, a dokonce ani možnostho zakoupit. Nepropadala jsem panice a říkala jsem si, že celý problém vyřeší zákaznická linka. Telefon zvedla podle hlasu mladší slečna, která vyslechlamůj problém a se silnou arogancí mi sdělila, že již není možné objednávku vyplnit znovu, že nemá takovou možnost a že mi nemůže nijakpomoci, ať si raději objednám něco jiného. Dobře, už jsem trochu panice propadala. Sehnala jsem tedy jiný aktivní účet, tentokrát od mamky. Konečně jsem měla možnost zakoupit produkt, který jsem chtěla. Celý proces se tedy znovu opakoval. Platba jedné třetiny, vyplnění adresy, tentokrát správné a cesta na prodejnu. Zde si opět ofotilimě i mé doklady a rozhodli, Ukázat celý příspěvek

Ahoj, muzu Te ujistit, ze v rejstriku jsem. Diky bejvalce a manzelcinymu bejvalemu, jsme byli 5 let v dluzich. Ted jsem rok a pul "cisty". U Alzy nakup za rok za 50 tisic a zaplacene rocni Alza VIP a tretinka vzdy v pohode...

Zkusil jsem to dvakrát, než jsem si zboží koupil za plnej knedlík, spíš ze zvědavosti nebo z nutnosti (to je informace hlavně pro chytráky, kteří po ránu popíjeli mravoličný lektvar) Na Alze utraceno cca 70K za posledních 12 měsíců, příjem měsíčně 50 - 70K. Jak jsem kliknul na tlačítko "nakoupit za třetinku", tak se hned objevila hláška, že jsem neprošel :) Myslím, že tam ani žádné počítání bonity neproběhlo, protože za tak krátkou dobu ani proběhnout nemůže. Ta reakce byla opravdu rychlá a kdyby měli projíždět registry, tak je za tu sekundu fakt neprojedou. Zkusím se příště svléknout do naha a obětuju kozla, než na to tlačítko kliknu. Možná to vyjde.

Dopadl jsem stejně jako Lex. Za posledních 12 měsíců mám drobné nákupy u Alzy dohromady za cca 30 tisíc Kč (těsně předtím jsem kupoval PC za 70 tisíc Kč, to už ale nepočítají). Mám několik hypoték (pronajímám byty), takže v bankovních registrech jsem, ale hypotéky splácím včas, negativní záznamy nikde nemám, to vím 100%, jelikož jsem v létě žádal o výpis z BRKI/NRKI a Solusu kvůli nové hypotéce. Registry si kontroluji jednou do roka, nebo před novou žádostí o hypotéku.Zkoušel jsem ze zvědavosti nákup za třetinku - externí hardisk za 11 tisíc Kč, klikám na tlačítko "Koupit za třetinku", vyplnil jsem pouze rodné číslo - nic víc to nechtělo - a klikám na "Zaplatit online" a okamžitě vyskočila hláška, že jsem nebyl schválen. Protože jsem v minulosti už (na jiných eshopech, hlavně fotozařízení) nakupoval, tak vím, že počítání bonity, kontrola registrů atd., probíhá vždy alespoň minutu, spíše déle. Takže stejně jako Lex si myslím, že za ani ne půl vteřiny proběhnout scóring nemůže, to je nesmysl. Takže je pravděpodobné, že Alza ještě před reálným propojením s externí aplikací na scóring provádí svou interní kontrolu na základě jednoduchého algoritmu (nakupovaný typ zboží, počet rušení objednávek, vrácení peněz, výše částek předchozích nákupů za 12 měsíců, doba vyzvedávání zboží apod.). Tady si dokážu představit, že kontrola může za půl vteřiny proběhnout, jelikož probíhá na straně Alzy. A když zákazník nevyhoví těmto interním parametrům, není přeposlán k další kontrole externímu dodavateli (což je nějaká inkasní agentura Intrum Czech).Přívatal bych trochu větší transparentnost a alespoň naznačení, co Alze na zákazníkovi vadí. Takto to vypadá, že si jejich algoritmus háže korunou, nebo mají měsíční plány, kolika lidem mohou poskytnout půjčku (odložené splátky) a když plán vyčerpají, utáhnou hrdlo. Jiné vysvětlení nemám.

Jsou to m*dky mediální, ta samá zkušenost.

Kdybych místo podrobného čtení podmínek téhle jejich "nabídky" rovnou vyhledal jaké zkušenosti mají ostatní, ušetřil jsem plno času. Nu což. Další cenná zkušenost.Poslední takovou jsem měl před dvaceti lety, kdy mi zamítli zboží na splátky s nadprůměrným platem a bez dluhů, tak jsem to dal na moji mámu s důchodem pár tisíc a prošla. Ještě že jsem to víc než 3x za život nezkoušel. Je to jednoduchý koupim to za hotový, ale jinde. Lhát se nemá.

Jde o to, ze nakup na tretinku je pro alzu mene vyhodny jako 12 splatek. U tretinky je to bez navyseni a maji riziko nesplaceni, u 12 splatek jde o uverovou smlouvu se vsim vsudy. Tretinka tedy u alzy konci.

Já to dneska zkoušel poprvé a slo to hned na poprvé bez větších problémů

Ja nemel zadny problem … proslo hned…

Děcka, já to zkoušela teď, dluhy nemám, vždy vše včas splacené, příjem nad 30 a taky jsem neprošla....Zaskočilo mě to....Myslím, že bude pravda to s tím limitem žádostí, kterým můžou vyhovět..To neschválení proběhlo do pár sekund. Seru na ně....