» Poradna » Ostatní

Alza black friday - pozor na "zlavy"

A mame tu zasa zlate obdobie e-shopovych "zliav". Dajte si pozor na to, co a za kolko objednavate. Typicky priklad tu (pozrite si povodnu cenu 5l oleja)https://www.alza.sk/auto/helix-ultra-professi... Hlavne, ze je tam 96% zlava.

Odpovědi na otázku

Vzdy sa ohanali tym ze ta povodna cena urcite niekedy bola. Je mozne ze ten olej niekedy stal 890 EUR? To snad ani keby to bol prototyp. Toto by sa uz mozno oplatilo poslat aj na kontrolny urad.

Kdo se na takové "slevy" nachytá, ten si to jednoduše zaslouží :) Takže upozorňovat je zbytečné. Chytrý člověk má dlouhodobou představu o cenách věcí, které kupuje, hloupému je to jedno a ten ať platí :)

v množství takových položek se chyba vloudí zcela normálně, prostě se někdo uklepl

Jj, to je jasné.

Nechci se jich nijak zastávat, ale:1. při najetí na "i" se zobrazí info, že ta "původní" cena je zaváděcí nebo doporučená prodejní cena2. vzhledem k výši té "původní" ceně musí být každému člověku, který má alespoň průměrnou inteligenci, jasné, že se jedná o chybu a např. se někdo prostě uklepl když tam tu "původní" cenu zadával apod.

Alza black friday je kratkodobe srovnani s cenami konkurence.Kdo to dosad nepochopil, toho neochrani ani tenhle thread v poradne.

Jo, na Alze jsem chtěl před měsícem koupit pár věcí ohledně počítačů a všechno o 10% dražší než třeba v CZC. Holt i záruka vrácení po Vánocích něco stojí

Plus si platíme ty jejich reklamy, co otravují úplně všude.

Tak to je různé, obvykle zjistím že když už kupuju nějaké takové komponenty tak jedna stojí víc v alze, druhý v CZC, takže v ideálním světě koupím jednu tam, druhou tam... jenže to znamená platit buď víckrát dopravu nebo se někam handrkovat to vyzvednout a jelikož rozdíl je tipicky max. pár set, tak není co řešit a objednám v jednom krámu vše, typicky v alze protože značková prodejnu mám za rohem. CZC má v našem městě jen výdejnu v rámci nějakéjiné prodejny.Hlavně ale na CZC nekoupím to co na Alze, alza už dávno neprodává jen počítače a spotřební elektro.

Proto už na Alze ani na Bohemce nic kupovat nebudu, nelíbí se mi že už to nejsou klasické "počítačové" obchody. CZC je ještě stále "stará dobrá" klasika. Lednici si koupím jinde než na Alze nebo Bohemce.

Lednici jedině v Datartu, protože si jí tam můžu prohlídnout a hlavně mi zadarmo pak odvezou starou (ledničku). Pro elektroniku do prioritně do CZC (v případě stejných cen jako u Alzy, výdejny mám cca stejně daleko) kvůli otravné Alza reklamě, aby se jí v mém případě nevyplatila :)

dle zakona musi prodejce odebrat stary spotrebic pri prodeji noveho ne ? Takze to musi udelat i alza pokud na tom budes trvat. Ve velkych showroomech alzy maji taky lednice vystavene takze se daji prohlednout. Co tam mas dal ?

Ano, dle zákona musí prodejce odebrat starý spotřebič. Ale to neznamená, že ti novou ledničku přiveze zdarma a taky zadarmo odveze starou ledničku. jen, že ji musí odebrat. A doprava se do toho "odebrání" nepočítá. Takže co tam máš dál?

Každý prodejce ti zdarma odveze lednici. Zrovna v pondělí mi přivezou novou a odvezou starou. Objednával jsem u Mall, lednice za 9999 a k tomu blikače na kolo za 50 korun, tak jsem přesáhl 10000 a mám dopravu komplet zdarma :) jinak v CZC jsem se už asi dvakrát nas*al, takže tam už nechodím. Problém byl ve lživé lhůtě dostupnosti uvedené v eshopu. Jednou jsem potřeboval nějaký profi switch od HP, uvedenou dostupnost měli tuším 3 dny a ani po týdnu žádné info, nic. Totéž se mi stalo ještě s jiným zbožím, takže u mě CZC skončil. Naopak Alza vše skladem, výdejnu mám za rohem, dodací lhůty přesně sedí a často jsou schopni na výdejnu zboží dodat i během víkendu. Naposledy mě takto zachránili s motorovým olejem, všechny kamenné obchody supermarkety ho měli mnohem dražší, takže tam jsem nakupovat nechtěl, specializované prodejny rozlévaných olejů v pátek tak ve tři zavíraly, což jsem nestihnul a na sobotu jsem měl domluvenou dílnu, kde si olej vyměním. Ze zoufalství mě napadlo mrknout na všechny velké eshopy a jen v Alze jsem našel vhodný olej za dobrou cenu a ještě s dodáním na blízkou výdejnu v sobotu do 8:00 ráno. Už kolem 7:30 mi přišla SMS, že mám zboží nachystané. Takže u mě Alza zabodovala a primárně nakupuju tam, pokud není cena nějak ujetá úplně mimo :) A to přesto, že mě ten uřvaný zelený panák v televizi nehorázně se*e :)

Mně kdysi CZC naštval, když jsem reklamoval komponentu kvůli nekompatibilitě, která nebyla deklarovaná. Než mi vrátili peníze, dali před tím ještě dvakrát novou a pokaždé jsem jí pak musel znova reklamovat. Ale po neúprosné Alza reklamně ...

Prodejce není povinen deklarovat nekompatibilitu. To je tvoje věc zjistit si, s čím ti co bude fungovat a s čím ne. Chyba CZC by to byla v případě, že by CZC výslovně tvrdil, že je něco kompatibilní a ono nebylo. To že neupozornil, že něco kompatibilní není, to není jejich problém.

JackBrno : vdaka za typ. Rozmyslam robit reklamu v poradniach pre Alzu aj v SK.Kolko platia? Vyplati sa?

Bohužel neplatí nic, jen vlastní zkušenost.

Všechno je to o znalostech. V tomto případě CEN. Kolikrát se stačí "pozastavit" nad tím jak lidé do košíku v supermarketu něco dají a tu cenu si ani nečeknou. A diví se. A už jsem x-krát narazil na chybnou polepku. A kdo za to může? --------------------------------------------------------------------------Díky za upozornění, olej si tam kupovat nebudu.

Tady se jim někde domotal feed z XML a blázni bijou na poplach... :D

Nejen internetové obchody, ale i klasicé prodejny.Mám osobní zkušenost s Okay. Před necelými 2 roky jsem kupoval elektrický holící strojek. Asi v tuto dobu byla cena (zaokrouhleně) 2100,- Kč. Říkal jsem si, že počkám na předvánoční slevy a dočkal jsem se. Po slevě 30% stál 2700,- a těsně před vánocemi byla "super sleva" 52% a nová cela byla 3200,-. Když slevy po novém roce pominuly, tak stál opět 2100,- Kč.Objednal jsem si jej z internetového obchodu ExtraSoft za 1700,- s dopravou zdarma (jednalo se stále o stejný výrobek).Tak se těšte na předvánoční slevy!!!

Z čeho by ty firmy žily, kdyby nebylo těchto nakupujících? Svého času jsem viděl rozhovor s dnes už zesnulým zakladatelem Okay a říkal, že není možné, aby na trhu přežilo tolik firem. A dnes se stačí podívat na čistý zisk těch firem. Jsem docela čuměl. Obraty v miliardách a zisk pár miliónů. A to nehovořím o malých shopech. To jsou kolikrát kůlny a tam pár věcí. Zbytek je jen přeprodej.

Přesně, tyhle velké firmy točí obrovské množství zboží, ale s naprosto mizivými maržemi v řádu jednotek procent, když výjimečně na nějakém zboží mají aspoň 10%, tak to je zázrak. Z toho důvodu jsou už principiálně všechny ty Black Friday u veškeré spotřební elektroniky podvod, protože absolutně nemají z čeho slevit. Reálnou slevu dají jen tehdy, když zlevní přímo výrobce, ale to pak je to zboží levnější u všech prodejců.

Tak já jsem koupil v Alze 40" TV za 5.999,- a zatím velká spokojenost. DVB-T2, S2, C.

No a co? Koho to zajímá?

Může to zajímat někoho, kdo hledá televizi se slevou... S tebou nikdo nepočítá...

Tvůj popis 40" s DVB-T2 Kje opravdu všeříkající :D

Hledej a najdeš...

Nepotřebuju takové krámy, mám normální TV :)

ale jo, pár věcí jsem tam nedávno zakoupil - ale člověk nesmí mít místo mozku marmeládu a sledovat vazby....konkrétně třeba na poštu kanystr oleje 5 litrů do oktávky Castrol Edge Titanium Long Life za 899,- CZKna https://www.alza.cz/auto/castrol-edge-5w-30-l... je sice cena 1099,- ale když jsem zadal kod "PLATIMONLINE".byla doprava za 55,- zdarma a jako druhý kód " NAROZKY200KC", tak jsem to měl v košíku za 899,- ...zaplatil kartou, na poště vyzvedl a v servisu mi vyměnili olej i s filtrem za pár stovek ....z žádného moto eshopu v ČR bych to i s dopravou za libových 899,- levněji domů nedostal srovnáním na heuréce ......takhle jsem nakoupil ještě pár věcí co měly hodnotu cca 1000,- (třeba v součtu )a v košíku jsem vždycky odečetl 200,- na ty jejich slavný narozky - a doprava za 55,- zdarma při platbě kartou a ěml jsem to za 800,- s donáškou až do koše .takže ono to jde, jen to chce trochu sledovat - vše co jsem tam koupil na vánoce se nedalo na heurece levněji sehnat ani omylem - nekde dokonce měla alza zdaleka nejlevnější cenu ze všech eshopů (opravdu výprodejové ceny či slevy) a pak jsem tam narval ještě ten kupon, což jsem ovšem zjišťoval porovnáním heureky a cenou produktu přímo na alze, protože ta na heurece není a tak to nelze hned zjistit ...

Slávek : vdaka za prinosnu informaciu. Len pochybujem, ze si niekto naleje "oleje 5 litrů" do PC.Minimalne si si pomylil poradnu a dufam, ze si sa nepomylil a ten olej nelejes do chladica.

celé vlákno začíná tiež 5 litrami oleja, tiež nie do pécé - tak jsem tady hodil do vlákna, jak nakupuju zo zlavou tých 5l oleja jááááá

Možno má olejové chladenie

jo a black friday na mall.cz mi taky v něčem sednul jak (_|_) na hrnec - zrovna jsem sháněl nějakou jedlou myš resp. myši a https://www.mall.cz/mysi/trust-aera-wireless-... za 149,- ( z 349,-) byl prostě superkauf - na czc ts bohemia a jinde o 100% dražší - už na ní teď jedu a je skvělá za tu cenu na všech površích co potřebuju - koupil jsem ještě dvě i holkám k jejich ntb....k tomu jsem si přihodil PremiumCord HDMI High Speed 2 metry za 49,- .....a pak ještě podložku na myš SteelSeries QcK (63004) za 149,- https://www.mall.cz/podlozky-predlozky/steels... ona už je tam za 299,- tedy za dvojnásobek, ale běžela za 149,- a šla na odbyt jak hot-dog - a ještě k ní dávají akci službu WebShare na 5 měsíců zdarma - no neber to i s podložkou za 140 tvl, když jsem ještě slušnou podložku potřeboval.a ještě pár takových drobností jsem vychytal samozřejmě s dopravou zdarma ..

To se občas stane. Jsou i opačné extrémy. Kdysi se na chvíli objevili i-5 za 2500,- Kč. Taky to tam viselo pár hodin, než to upravili. Koupit se to dalo jen hypoteticky, protože takovou objednávku nikomu nepotvrdili. Nechci se Alzy zastávat, ale třeba tahle grafika se mi jeví jako docela zajímavý tip ke koupi:https://www.alza.cz/asus-strix-gaming-geforce...