» Poradna » Ostatní

Alza - dodání balíku až domů

Dobrý den,Potřebuju pomoc, doufám že mi pomůžete..... (Prosím!)-> takže, mám tu otázku.... Pokud si pošlu např. AlzaExpresem balík až domů tak musím předat průkazku (občanky) nebo stačí např. Žákovský průkaz nebo jenom objednávací číslo? -> za rady děkuji....

Odpovědi na otázku

stačí podepsat dodák a zaplatit

Při poslání na adresu by občanku nemuseli chtít, ale spolehnout se na to 100% nedá.

Ptáš se v 0:19, to Alza asi nepracuje, ale teď už ti snad nic nebrání zvednout telefon a zeptat se osobně přímo. Obvykle v podmínkách bývá uvedeno, že příjemce musí prokázat svoji totožnost platným dokladem (občanský průkaz, cestovní pas).

Pokud by to bylo placeno předem tak by mohl stačít pin, stejně jako vyzvednutí na prodejně, nikdo nic nekontroluje, jen se zadá/sdělí pin (dle toho zda to buším do automatu/člověka)