» Poradna » Mobily

Alternativní launcher - Stále se mění nastavení "Výchozí aplikace" v Androidu 11

Zdravím všechny!Poučil by mě tu někdo proč se mi neustále mění nastavení "Výchozího spouštěče" v Androidu 11 (ale už se to dělo i na A10)? Po nainstalování a nastavení alternativního launcheru to vždy pár dní funguje, ale po čase na mě občas "vykoukne" nativní launcher výrobce telefonu a v "Nastavení" telefoni pak zjistím, že není aktivní volba výchozího launcheru (jsou tam dva a žádný není vybraný). Tak to změním a ono se to po čase (hodiny–dny) zase vrátí.U Xiaomi telefonů dokonce nefungovalo ovládání pomocí gest na systémové úrovni v žádném jiném, než v nativním launcheru.Předem děkuji za rady!

Odpovědi na otázku

"Android 11" není žádný telefon. Tohle není chyba androidu, ale problém konkrétního telefonu.

Tazatel nemyslel Android 11 jako telefon ale systém. Děje se mi to samé na Androidu10 v telefonu Nokia 3.1 a docela by mne odpověď zajímala. Telefon mám cca 3 roky a nastavení launcheru se mi mění cca 1 měsíc zpátky.

Ano, já to samozřejmě chápu, jenže označení Android 11 je k ničemu. Tohle není problém androidu, ale konkrétního telefonu. Proto jsem se snažil z něj dostat typ telefonu.

Mám také Nokii 3.1 a 4.2 a nikdy se mě tohle co píšete nestalo. To bude spíš chyba něco v mobilu. Jinak já osobně používám Nova Launcher.

Já mám také Nova Launcher a jak jsem jíž psal, 3 roky OK a začalo to dělat cca před měsícem.

Jaký to je telefon a launcher? Je klidně možné, že systém daný launcher zabije (nedostatek prostředků a nebo, protože prostě chce) a nebo launcher spadne.Obecně platí, čím levnější telefon, tím tyto problémy mohou být častější. Bohužel.

Tohle vypadá spíš na chybu mobilu nebo přímo Launcheru. Zkuste jiný Launcher. Třeba Nova Launcher. Mám ho už léta letoucí a na žádném mobilu mě nikdy takhle neblbnul.

A neblbne ani na A10 a A11? Používám ho taky bez problémů, ale na A9.

No neblbne ani na A10 ani na A11. Měla jsem ho i před pár lety na Nokii 3 kde je A9 a tam to také fungovalo bez problému. Vždy jsem měla Nova Laucher.

Zkontroluj si jestli má launcher povolený autostart a vypni pro něj veškeré úspory baterie. Používám léta Nova launcher a bez problémů.

Jj, taky mám Nova Launcher už minimálně na třetím telefonu a nikdy sebemenší problém. Škoda že se tazatel neobtěžoval uvést, o jaký telefon se jedná.

Jestli to nezmizelo, neuvedl o jaký telefon, ale dokonce ani o jaký launcher a v jaké verzi.

Tak vidím, že jsem v tom asi sám, že stejnou zkušenost nikdo nemá.Telefony: Mi10TPro (tam to začalo), Mi11 Lite 5g NE (protože je novější a snad by mohl mít odladěnější software), 1+ Nord 2 5G 12/256 (rozhodně není problém v množství dostupných systémových prostředků a výkonu).Roky používám Nova launcher - bez problémů (placená verze).Zkoušel jsem i některé další (Action L., Apex L., Lawnchair 2) a beze změny, všechny se chovají stejně - nakonec jsem nainstaloval Microsoft launcher, který se pár dní choval "způsobně", ale nyní už jsem zase tam, kde s těmi ostatními.Nastavení různých omezení oprávnění a spotřeby se snažím vypínat u všech, aby aplikace měly "volnost a svobodu", ale asi někde dělám chybu. Myslím si, že to souvisí s nějakými novými vlastnostmi Androidu, protože na P30Pro s Androidem 9 se to ještě nedělo.

Co se ozvat autorovi aplikace, pripadne se podivat jestli nekde nema FAQ nebo forum?

Ne, s androidem to nesouvisí. Já používám Nova Launcher už asi u třetího telefonu, takže postupně od Androidu 7.x aktuálně k Androidu 11 a nikdy žádný podobný problém nenastal. Jen takový dotaz, dělal jsi po upgrade androidu tovární nastavení?

Používám Nova Launcher na Samsungu A40 (A11) a bez problému. Na služebním Xiaomi Mi A2 (A10) se mě to čas od času ptá jakej má použít launcher na skok z aplikací na hlavní plochu. Viděl bych problém v neodladěnosti u Číňanů.

Není to neodladěností, ale zoufale slabým HW. 3GB RAM prostě nestačí.

Tak děkuji všem za snahu. Budu pátrat a zkoušet dál.MediaTech 1200 rozhodně malým výkonem netrpí a 12 GB RAM je taky až dost. Mohl bych si myslet, že to ovlivňuje ten čínskej procesor, ale MT je až v tom OnePlus Nord 2. Takže to taky nebude ono. V původním dotazu píšu, že na těch Xia Mi10 a Mi11 mi všechny alternativní launchery ihned po spuštění přepnuly ovládání domovské obrazovky gesty na SW tlačítka a nedokázal jsem to přepnout zpět, jedině až po přechodu na nativní launcher výrobce (proto ten odchod k jiné značce).Takže se ještě zeptám: Provozuje tady někdo z vás Nova launcher na telefonu s Androidem vyšším, než 9, ovládá celé zařízení gesty (tj. bez SW tlačítek "Home" a "Back"...) a je bez potíží? A když tak na jakém telefonu?Díky!

S10+ Android 12 , Nova launcher placený, Samsung gesta bez potíží.Občas se tedy stane při home gestu,že musí Launcher znova načíst ikony(jakoby se spouštěl od začátku) asi 8GB je pořám málo :) (optimalizace beterie vypnuto a možnost fungování na pozadí)
Jinak s androidem 11 také bez potíží a i tak s A10,ale občas se restartuje

8.0.2?

7.0.57
Vyšší verze neni pro můj telefon zatím k dispozici

Nikdo tady neumí hledat, správné informace. Já vám stejný problém na mi 10t pro. Hlavně gesta na některých zařízení nefunguje právě od androidu 10. Dokonce ani poco Launcher mi nefunguje s gesty. Může za to Google a pracuje na tom, někteří výrobci nemají problém protože to upravují. Je někde návod, že to může částečně fungovat po nastavení ovládání jednou rukou . Ale je to krkolomné a není to stoprocentní. Každý tu chce radit a tvrdí jak dotyčný má levný šmejd, ale zrovna mi 10t pro stál 14tis. Není to mobilem jako takovým, může za to hlavně google a jeho android , a samozřejmě výrobce který to nedokázal nějak dát dopořádku, jako třeba Samsung, který nemá problém s androidem 12 u levného zařízení Galaxy A13 a mediatek Helio g80. Docela mě to štve, údajně na tom tvůrci androidu pracují, ale trvá to dlouho ...