Alternativa základní desky pro NTB ?

Pánové obecně upřesněný dotaz. Lze nahradit základní desku se spáleným čipem jinou deskou dané řady? Extensa 5430 po upgrade ramek, zakoupení baterie, reinstalaci a dvou hodinách provozu byla odevzdána otci - ten ji samozřejmě nechal vnoučatům na hraní a najednou nejde zapnout - resp. svítí, větráček se protočí a tím to hasne, externí monitor černý stejně jako hlavní. Předpokládám klasické odpálení grafického čipu, jehož oprava v servisu je dvakrát dražší než hodnota NTB.Jsou v řadách extensy 5xxx nějaké rozdíly mimo procesoru? Lze použít jiný typ z bazošů nebo to mám prostě vyhodit celý... ? Je mi líto nové baterie, ostatní se dá rozprodat...

Odpovědi na otázku

-Google a stránky výrobce nefungují?-Už samotné označení Extensa 5430 je obecné jako Škoda Fabia , ale neříká výbavu, motor....-nejde zapnout - resp. svítí, větráček se protočí a tím to hasne, externí monitor černý stejně jako hlavní = Předpokládám klasické odpálení grafického čipu, Nepředpokládejte, nemusí.

Já potřebuju informaci, zda je možné zaměnit z dané série "motor fábie". U auta je to technicky možné, na legálnost se teď nedívám. U počítače to někdy technicky možné je, jindy není.. Tedy výměna základní desky je možná u některých typů za lepší-horší... ale prostě rozměrově to jde, konektory má shodné...Co byste potřeboval k upřesnění onoho čísla, abyste mi poradil? HDD vás nemusí zajímat, RAM taky ne, OS taky ne... i procesor nebo WIFI se dá vyměnit, .... Na google jsem nechtěl jít - protože dotaz je příliš obecný, než abych něco v ČJ našel. Reakce podobných typů na této "poradně" jsou velmi časté - možná by mohli změnit název webu, resp. této tlučhubárny.Pokud není zájem pomoct, nerozumím nutnosti psát ...

Tohle by mělo být trestné:"nechal vnoučatům na hraní"NB není ergonomický!Co s tím?1) Spálený NB -> sběrný dvůr.2) Pro grafické hry používat:a/ herní konzoli;b/ plnohodnotný stolní PC.