» Poradna » Programy

Alternativa TeamViewer

Jakou alternativu by jste doporučily pro vzdálené ovládání plochy? Chtěl bych se z pracovního počítače připojovat na domácí desktop který je výkonnější a pracovat na něm. Zaměstnavateli to nevadí. Zkontroloval jsem ping a 8ms mezi PC je myslím dobré. Ale jaký program použít na tento účel? TeamViewer nebo VNC nebo přímo ovládání plochy co je ve win(oba pc win 10) nebo existuje ještě něco o čem nevím? Rád bych aby bylo co nejméně poznat že pracuji vzdáleně. (Připojení domácí PC d60/u20 mb/s ; pracovní d30/u10 mb/s 8ms ping mezi PC, domácí pc má public IP)Děkuji předem

Odpovědi na otázku

Jako TV funguje naprosto neprůstřelně, používám ho několik let na vzd. správu různejch pc a sem max. spokojený. Jinak bych si v tomto případě rozchodil klasickou vzdálenou plochu, tam nepůjde poznat že to rdp více méně...

S verejnou IP remote desktop!

Nastav si správně porty a použij vzdálenou plochu, co je přímo ve Windows. To je nejlepší řešení a je úplně zdarma. Tedy pokud nemáš jen Home edici Windows, ta to neumí. Ale i do ní to jde doinstalovat (stačí ta nejlevnější varianta "Remote Desktop Host (RDH)"):http://terminal-server.cz/cenik/Prográmek umí dokonce nezávislé přístupy. Takže klidně i na PC s obyčejným Windows Home lze vzdáleně pracovat pod více uživateli najednou a klidně u samotného PC může makat další. Tedy pokud to udýchá HW.

Jednoduše - MIKOGO - je česky, zdarma a na různé OS.

Používám LiteManager, je to volná alternativa. Program obsahuje všechny potřebné nástroje pro dálkové ovládání počítačů prostřednictvím Internetu a lokální sítě.