» Poradna » Programy

Alternativa linuxového Skype 2.0.0.68 pro Windows?

Příbuzní si pořídili počítač s Linuxem a na něm mají skype (verze 2.0.0.68, bez češtiny). S počítačem moc neumí, s angličtinou je to ještě horší. Pokaždé, když potřebují udělat se skype něco složitějšího než je telefonování (třeba přidat někoho do kontaktů, přijmout fotku,...), obrátí se na nás.

My rozumíme počítačům o něco lépe a skype máme v češtině a tak se je snažíme na dálku navigovat. Většinou se nám to ale moc nedaří a tak jsme se k nim jednou vypravili, že se jim na ten skype podíváme. Zjistili jsme, že skype u nich vypadá úplně jinak než u nás (máme Windows, verze skype 3.5.0.239). Není proto divu, že nechápou, když jim říkáme třeba ať kliknou na modrou ikonku nahoře a oni ji přitom mají dole, například.

Zkusili jsme na netu stáhnout češtinu pro tu jejich verzi, nemohli jsme ji ale překopírovat na potřebné místo jejich pevného disku, protože k tomu bylo potřeba heslo, které samozřejmě nevěděli.

Napadlo nás proto, jestli existuje verze skype pro Windows, která vypadá a chová se přesně jako verze 2.0.0.68 pro linux? Nainstalovali bysme si ji u sebe a potom by skype u nás a u nich vypadal stejně a naše domluva na dálku by konečně měla nějaký smysl. Děkujeme

Odpovědi na otázku

dobrou alternativou muze byt Windows Live Messenger... pokud ovsem netelefonujete s PC do telefon a obracene... pokud je to komunikace PC PC tak staci WLM... je tam voice a video hovor a je v cestine a mnohem min narocnejsi na sys

No vidim, ze jsme ten dotaz napsali úplně špatně. Zkusíme to znova:

linux neumíme a ani se ho nehodláme učit - proto na počítači našich příbuzných, na kterém je linux, zůstane Skype 2.0.0.68. Nevíme jak nainstalovat něco jiného ani jak ten stávající skype počeštit (lépe řečeno neznáme jakési root heslo, které je pro kopírování a práci se soubory v linuxu potřeba).

Proto potřebujeme najít takovou verzi skype pro windows, která vypadá přesně stejně jako ta 2.0.0.68 pro linux a tu si potom nainstalujeme k nám. Potom, až budou příbuzní chtít, abysme jim řekli, jak se něco ve skype dělá, zkusíme si to u nás a napíšeme jim postup.

Teď to není moc dobře možné, protože skype, který mají oni vypadá úplně jinak než ten náš (vypadá tak nějak okleštěně, žádné záložky, žádé cuplíky, všechno je tam ukryté) a příbuzní neumí anglicky, takže se bojí kliknout na některý z těch málo cuplíků, které tam jsou. Nebo to není verzí skype ale je to v nastavení vzhledu? Nějaký skin?

Skype pre linux vyzerá inak ako pre windows. Pretože je maximálne okresané a zjednodušené, myslím, že postačí obrázok vytlačený na papieri a popis, podľa ktorého budeš svojim príbuzným pomáhať riešiť problémy.

Linux je pre bezneho uzivatela zlozity system.Heslo ROOTa je heslo ktore sa zadavalo pri instalovani Linuxu a ak ho neviete tak to je problem.Bez neho sa vela veci neda robit.Odporucujem pozriet nejake informacie o distribucii linuxu ktoru puzivaju(google).Napr.wiki.ubuntu.cz je dobra stranka pre zacinajucich pouzivatelov linuxu Ubuntu.Alebo linuxos.cz.Pre pribuznych by som odporucil ReactOS.Je to free operacny sistem v ktorom sa daju pouzivat programi z windows.

Aspon napis aku distribuciu linuxu maju.

Tak podla mna by ste mali ich skype na Linuxe odinstalovat a nainstalovat. Nieje to nic tazke, iba si zapnete nejaky balickovaci system, popripade ak ma Ubuntu, date iba Aplikacie/pridat-odobrat, napisete:skype .
Ak ste aj Linux este nevideli, verim ze za 5 minut to budete mat spravene.
Pri instalaci skypu na Linuxe si vyberiete Slovencinu/Cestinu a nainstalujete.
Uz ho ma po slovensky/cesky hura.
Novsia verzia na Linux neni a neviem ci sa da stiahnut starsia pre Windows, asi nie pretoze som chvilku hladal. Ale s domacim jazykom si to nastuka aj sam a po chvili sa nauci skype naspamat.

s linuxem jsem se jednou uz setkal, po dnu uzivani jsem se rozhodl pro jeho odinstalaci. Ta se nejak nezdarila a dalsich ctrnact dni jsem s tim potom za pomoci nejake anglicke diskuse na netu bojoval.

Priste az u nich budu, tak tak zkusim nejak tu cestinu dostat.

lubos679 : Naozaj "hurá" odpoveď. 1.) Jasne píše že nemá "root heslo" a bez neho nič nenainštaluje ani neodinštaluje
2.) Verzia Skype pre Linux nemá českú ani slovenskú verziu

No tu češtinu jsem někde na netu našel, ale nemohl jsme ji dostat do adresáře, do kterého jsem ji měl nakopírovat podle návodu, který jsem si stáhnul společně s ní - takže nevím jak je povedená a jestli vůbec funguje. Nešlo to proto, že nemám to root heslo. Takže asi budou muset příbuzní zjistit, kdo jim ten linux instaloval a od něho potom to heslo.

Ano, neoficialna čeština existuje (aj slovenčina). Ja sám mám poslovenčené Skype pod Linux / Ubuntu a funguje. Dokonca slovenčina pre Skype 2.0.0.68 funguje v Skype 2.0.0.72.
Čeština : forum.skype.com ...
alebo download.chip.eu ...
ale bez "root hesla" to nedostaneš do správneho adresára.

Instalační medium F8 má možnost bootu do rescue režimu, ve kterém potom můžeš nastavit heslo roota.
Odkud jsou tví příbuzní? V okolí Liberce či Prahy mohu pomoci.

Ale ma, PClinuxOS ma v repozitari cestinu pro Skype.

Pokud neznají heslo root, nenainstalují, ani nesmažou v Linuxu VŮBEC NIC! Protože první, co Linux při pokusu o jakoukoli změnu udělá, je, že požádá o vložení root hesla. Takže: ze všeho nejdřív je nutno heslo root někde vykutat, nebo najít na netu návod na jeho přepsání. Teprve potom se může přeinstalovávat. Skype pro Linux bude vždy trochu jiné, než Skype pro widle, protože Linux je také o něčem jiném. Jediná možnost je, najít položku Change language a buˇfd nastavit češtinu, nebo nějaký podobný jazyk. (já mám Skype polsky).

fedora 8, tusim

no,
Fedora pro někoho, kdo tomu nerozumí, není asi šťastná volba. Osobně bych možná zvážil změnu OS na něco víc uživatelsky přívětivého. Sám mám na pc český Pclinuxos a naprosto v pohodě - systém lze zkusit bez instalace rovnou z cd, instalace je klikací a česky - není potřeba nic moc řešit. Po instalaci obvykle jede vše na 100% - nevím sice, zda tam je Skype, ale s instalací klidně pomůžu i na dálku - pokud máte net, tak to není problém.

Tím byste se dostal do fáze, kdy budete mít dost pravděpodobně stejně aktuální verzi Skypu i na počítači s linuxem, navíc bude česky.

Ohledně vaší zkušenosti s linuxem: já zažil to samé s Ubuntu. Jinak Pclinuxos v. 2007 CZ jsem nainstaloval i prarodičům a zatím s tím nebyl žádný problém, taktéž na dvou noteboocích.

pár obrázků tu:
www.pclinuxos.cz ...

download.chip.eu ... alebo download.chip.eu ...

Jednoznacne zistit heslo roota.... alebo ho proste zmenit.... ak ma ich pouzivatel prava moze pouzivat SUDO tak moze robit cokolvek.... pokial nie, zmenit heslo roota cez INIT1... ale to je uz narocnejsie, a robi sa to pri boote... takze... neviem
linux verzia skypu na windows neexistuje...

Zkuste heslo: toor

Třeba při instalaci někdo nebyl kreativní a budete mít štěstí.

pro napovedu na dalku nebo spravu PC doporucuji TwamViewer 3... vynikajici nastroj pro napovedu na dalku... je to VNC... takze vidite plochu vzdaleneho PC... navic muzete zvolit pouze transfer souboru atd moznosti