» Poradna » Ostatní

Alternativa-Konkurence O2 Smart Box ?

Dobrý den,co lepšího byste pořídili v cenové relaci O2 smart boxu? Případně co hovoří pro/proti koupi O2 smart boxu, pomineme-li cenu.Jde mi především o co nejlepší wifi pokrytí v celém dvoupatrovém domě, ideálně i na zahradě.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Ja osobne bych uvazoval o porizeni vice krabicek, pokryt jednim Wi-Fi AP dve patra domu i zahradu nemusi byt vubec jednoduche. Z meho pohledu bych tedy doporucoval podivat se na tzv. Mesh Wi-Fi. Takovy relativne laciny zaklad pro domaci pouziti muze byt treba TP-link Deco, ale nechci radit nic konkretniho, co nemam vyzkouseno. Berte to opravdu jen jako tip, o cem se da uvazovat.

Tak zrovna požadavek na pokrytí dvoupatrového domu je nesmyslný. Tohle nikdy jednou krabičkou nedosáhneš a hlavně všechny ty zařízení mají výkon wifi limitovaný stejnou normou, takže i dosah je +/- stejný. Jediné řešení je, pokrývat to z více míst, u dvoupatrového domu minimálně jeden zdroj wifi na každé patro.

Jde o velmi pracně nastavitelnou velkou kraxnu, která se dá obtížně někam schovat.Pro wifi pokrytí bude potřeba s největší pravděpodobností více wifin (přízemí a patro) a pravděpodobně i další směrovanou na zahradu. Mezi nimi natáhnout kabelovou síť, další kabel k televizi, další k plechové bedně (PC).

Jak psal někdo výše, pro pokrytí dvoupatrového domu může být jedno AP (SmartBox samotný) málo. O2 nabízí i rozšíření WiFi do něčeho jako mesh (SmartBooster) ale je to dle mého názoru jen další předražená krabička. O nesmyslném nastavování většiny parametrů přes aplikaci v mobilu (stejně jako u SmartBoxu) ani nemluvě. Takže místo SmartBoxu bych radil pořídit nějaký kvalitnější vDSL modem a k němu nějaký startovací mesh (dvě AP alespoň) systém třeba od Zyxelu, nebo TP-Linku...