» Poradna » Programy

Alpha vs. Beta verse

Dobrý den, dokázal by mi někdo vysvětlit rozdíl mezi alpha a beta verzí něčeho? Vím, že beta verze je výše než alpha, ale jde mi o to, třeba jestli je nějaká pevná hranice, nad kterou se z alphy už stává beta či tak nějak

Děkuji.

Odpovědi na otázku

tady to máš podrobně:
http://en.wikipedia.org/wiki/Software_release_lif... ...

jestli je anglina problém tak:
http://translate.google.cz/translate... -)

hm, zas mi to kus příspěvku useklo - tu je zbytek:

prostě Alpha je víceméně testovací verze, která dost často ještě není stabilní a může obsahovat dost chyb. Slouží prostě k otestování a nalezení většiny chyb, pro normální použití se obvykle nehodí.

Beta už by neměla obsahovat zásadní chyby, taky by měla být stabilnější. Přesto se tam ještě nějaké mouchy najdou a některé vlastnosti se ještě dolaďují. Beta už se většinou dá normálně používat.

a pokud se posledni drobne chybky opravit nepodari a prohlasi se za vlatnost, cimz se z bety stane final

I ty jsi, ale Filosof, tedy.