» Poradna » Ostatní

All in one pc

ahoj, rád bych si pořídil all in on pc, chci se vás zeptat, jestli to má smysl. Na vš používám mackbook, který mi plně vyhovuje, jenže už nebydlím doma, kde zůstal můj stolní pc a rád bych si koupil právě aiop, který by nezabíral mnoho místa (proto ho chci) a na kterém by šly rozjet hry jako je lolko, cs:go, tf2, wowko... né moc náročné hry. Cenově ideálně do 12-15 tisíc. Myslíte, že by to šlo? Díky

Odpovědi na otázku

MacBook

za 12-15 tisíc rozhodně výkonné all-in-one neseženeš. Ani notebooky za ty peníze nejsou na hraní. Pokud to bydlení není dočasné a hodláš hrát hry, tak normální desktop.

AIO na hry fakt ne. A už vůbec ne za ty peníze.

AiO je vpodstate ten uplne nejhorsi HW, ktery se prodava.O pouziti na hry to plati tuplem.No a AiO za 12-15k ... a jeste k tomu na hry, to je fakt usmevna predstava.Uplne na tuhle chorou myslenku zapomente a kupte si normalni PC. A nez ho budete kupovat, pripravte si na to dostatecnou financni castku. Ted jste nekde cca v polovine potrebne hodnoty.

u desktopu to aspoň pro začátek může ošidit způsobem, který proti notesu nebo AiO nebude znamenat zcela vyhozené peníze.Například bazarový monitor bude třeba hnusný, s obyčejným displejem, ale později může koupit pořádný... A možná by se našel i nějaký ne zcela mizerný herní desktop bazarový nebo na aukru...

Monitor klidne vydrzi 10 let. Vykon AOI za 12-15 tisic nebude zadny zazrak uz dnes, za 10 let (pokud jeste bude fungovat) to bude samozrejme uplna tragedie. Pokud valcite s mistem, tak si radsi k monitoru kupte nejaky maly pocitac.

Ten Mac by to nezvládl s přikoupeným monitorem?

tak si zober ten tvoj stary PC a nic kupit nemusis. AIO je zle riesenie, lebo niesu urcene na hry a ked sa pokazi PC mozes to vyhodit, ked sa pokazi monitor, mozes to vyhodit. Vsetko zle. Stary PC z domu, ked je moc stary, tak kup normalny novy, ale pod 30-40 (aj s monitorom) ani nerozmyslaj, ked to chces na hry

Nemusi se nic pokazit. Bohate staci, kdyz zatouzi po nejakem upgradu a bude mit smulu.

https://www.youtube.com/watchtu som menil disk tak pred mesiacom, kolko som pitchoval, kym som to rozobral.. lebo aj ten banan na videu to nemohol natocit od zaciatku. Samozrejme yebnuty dizajner co vystudoval asi za klobasy a pecene kacice nebol v skole ked preberali dvierka na disk a ramky.

To je dneska ale problém u všeho. Dříve měl i notebook dvířka na disk + RAM, dneska neznám jediněj notebook, kde by se při upgradu nebo výměně jednoho ze zmíněných komponent nemusel sundávat celej dekl a šroubovat několik šroubků. Jak jsem šťastnej, když mi přišel na výměnu HDD za SSD nějakej starej HP Pavilion, kde stačilo sundat 1 šroubek a pak jen vycvaknout dvířka a všude se člověk dostal. Třeba u Legion 7, kde jsem dělal jak navýšení RAM, tak výměnu SSD za větší bylo utrpení sundat ten celej kovovej dekl spodní a potom ještě sundávat další kryty, které schovávají RAM a SSDčka.

bola generacia probookov, co mali bezsrobove odmmontovanie spodneho dekla, jednym smerom pacok si vybral baterku a nasledne druhym smerom dekel. Vsetko bolo krasne pristupne. V tom momente mali prepustit vsetkych dizajnerov a robit to telo do konca sveta.

ano, kolegovia, ale to notebooky stali dvojnasobok, dnes sa ovela viac setri na konstrukcii

Ten pavilion stál v roce 2012 18 tisíc, ten Legion stál loni 65 tisíc.

To neni jen o cene, ale i o urceni, ja pouzivam tzv pracovni notebooky a zatim tam byl pristup relativne dobry (pokud nepocitame sloty pod klavesnici). Musim rict, ze nvim jiste, jak je na tom Lenovo Thinkpad P, ale u Dellu Precision byl pristup dobry jeste relativne nedavno a pravdepodobne je dosud. U HP Zbook tez.Ale i tam se muzete setkat s "problemem", ze muze byt kryt jisten sroubkem. Nevim vlastne, v cem je problem povolit par sroubku navic, to si menite soukromy a pracovni disk pokazde, kdyz prechazite z kanclu domu a naopak?

Já mám pracovní HP elitebook a tam musí celej dekl dolů, doma mám Gigabyte G5 kc a tam taky musí celej dekl dolů. Za posledních 5 let jsem neviděl notebook, co by opravdu měl jen šuplíčky, jak to bylo dřív. Třeba Asus byť má taky všechno pod jedním deklem, tak aspoň u jednoho šroubku se dekl nadzvedne, aby šel hezky dolů. Bohužel u Lenova se pod kryt prostě musí strčit karta nebo něco a potom to po celém obvodu odcvakat. Pokud to je z hliníku kryt, tak je to sice dost náročný, ale aspoň vždycky vydrží. U některých plasťáků po sundání deklu lítají i ty plastový pacičky pryč.

u molních pracovních stanic HP Zbook se kvůli disku taky musí sundavat spodní kryt celý, co vím. Díval jsem se na náš firemní a žádná "dvířka" tam nejsou.

Jestli muj koment vyznel tak, ze jsou tam dvirka, tak se omlouvam. Dvirka u ZBooku nejsou, jde jednoduse sundat cely kryt (bez naradi nebo se sroubovakem na povoleni 1 sroubku). Nevim, v cem je to komplikace a proc by mela byt dvirka nejakou vyhodou. V mezicase jsem se dival na rozborku soucasnych Precisionu a pracovnich Thinkpadu a tam uz to trosku zkomplikovali, je treba povolit nekolik (8 u Precisionu) sroubku a pak vypacit kryt, ktery je na nejakych zapadkach, to vidim jako celkem nestastne.

AiO do kanclu, alebo doktorke, sestričke do ordinácie OK.Aj na doma, na kukanie do internetu OK.Ale hry a graficky náročnejšie programy by som do toho nešiel, väčšinou je v tom notebookový hardware a výkon je tomu podobný.

Já to vyřešil tak, že jsem za monitor předělal Intel NUC a hry streamuji přes GeForce Now.

Je treba mit na pameti, ze vyber her je omezeny, take je omezeno, kde si clovek hry kupuje, takze je treba na to davat pozor, treba GoG ma nekdy zajimave ceny her, ale myslim, ze krome Cyberpunku z nej nic na Geforce Now nefunguje. Nezkousel jsem pres to hrat zadnou online hru, kde by mohlo byt kriticke zpozdeni, ale nejsem si jist, ze by to byla nejvhodnejsi varianta. Dve ze tri her, ktere tazatel zminuje jsou online strilecky, jejich hraci obvykle resi kazdou milisekundu. Treti hra je myslim od Activision Blizard a ti predloni Geforce Now opustili a nemyslim, ze by se vratili. Mam Geforce Now predplacene a zatim ho nerusim, protoze mam vcelku vyhodnou cenu, ale uz asi rok se nesesla hra, kterou bych si chtel zahrat s hrou, ktera by byla na Geforce Now (s vyjimkou jedne, jejiz narocnost jsem podcenil a koupil na GoGu, pak se mi ji samozrejme nechtelo kupovat podruhe na Steamu).

Respektuji tvůj budget : https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1103793-hp-elitedes... (3900kč)+https://www.alza.cz/24-aoc-24b1h-d5650474.htm(2700kč)+https://www.alza.cz/sapphire-pulse-radeon-rx-... (5800kč)https://www.alza.cz/genius-km-160-d5823033.htm(250kč)---------------------------12 900kčŠílený kompromis. Ale požadavky splňuje všechny :)

Teda až na to, že je to velký jak kráva, ale nemůže mít všechno :D

Takhle to dopada, kdyz se respektuje naprosto nesmyslny limit.Stary spatny kram, ktery by v roce 2022 koupil fakt jen naprosty idiot..

A pokud by si to nějaký nešťastník takhle koupil, tak další otázka bude "a kam u toho HP zapojím přídavné napájení grafiky" - protože to HP samozřejmě má slabý zdroj, nemá přídavný konektor na grafiku a navíc je to 12VO zdroj takže ani nejde vyměnit a ani tam není kam zapojit redukci na 6pin pro grafiku