» Poradna » Notebooky

All in One - ano, nebo ne

Ahoj, tak po 8 letech to chce změnu. Tohle je vlastně NB v monitoru, má to vše, WiFi, Bluetooth atd. https://www.alza.cz/lenovo-ideacentre-520-24ikl Rád bych znal Vaše stanovisko a k tomu si přidejte že je to pro někoho, komu bylo 85 let. A ještě si dovolím říc´t: "A co Ty na to Lokomotiva "Jinak je alternativa NB 17,3", ono se toho moc do "Důchoďáku" nevejde ... díky za rady a mějte se fajnově Alf.

Odpovědi na otázku

Za tu cenu už se asi dá postavit "lepší" PC + zhruba stejný monitor. Ale pokud jde o rozměry a kompaktnost, proč ne, stejně se na tom asi žádná "pařba" nepojede. Nějak mi není jasné těch 16GB Optane - to je nějaká SSD cache pro HDD ??? Pokud tam je "holý" HDD, chtělo by to SSD (asi M2) na systém (ve variantách něco bylo, ale o dost dráž).

Díky za názor. Ve 2010 jsem to stavěl s monitorem Benq 24", je to bedna a je toho dosti a už stavět nechci. Přeji fajnový dník Alf.

tak ono nejde tak o to, zda si to chceš nebo nechceš stavět sám. Jednak si pořád ještě můžeš koupit značkovou sestavu i s monitorem - sice bedna (třeba od HP) ale sestavená a se zárukou na celek.Nebo si tu necháš poradit a v CZC to akorát všechno nahážeš do košíku a necháš si to zdarma složit a poslat/přivézt - už jsem to takhle udělal několikrát. Když si připlatíš, tak ti do toho i nainstalují Windows, pokud je chceš.Takže jde hlavně o to, zda máš problém se zapojením a zda ti nevadí bedna pod stolem nebo vedle monitoru.

tipuju něco ala SSHD

No kámo jestli máš v tom důchodáku málo místa a máš tam velkou TV s HDMI tak si radši kup Stick je to mini PC velké jak velká fleška W 10 home 32-64 Bit.má to taky vše wifi blutu žere to jen 5W na internet ti to stačí zaplatíš mnohem méně a ještě ti zbyde na milenky a i pak hodně místa na jejich fotky

TV je na konci svých sil ... nic nového nemá, jen starý filmy, detektivky a vše opakují snad po dvacáté. Takže z TV monitor a k tomu stick, jójó, dřív jsme dávali do PC stick TV Díky přeji fajnový dník Alf.

Urcite NE , ma to 4gb Ram a neda se pridat.4gb Ram bylo zaslostne malo uz pred par lety.Jen by se s tim trapil.

Z hlediska nenáročného uživatele je to úplně jedno. Tomu je výkon buřt a stačí mu skoro cokoliv. Ale z hlediska řešení problémů je to u allinone podstatně jednodušší než u PC. Nemusíš zjišťovat, zda je vadný monitor, grafika nebo něco jiného a nějak složitě to měnit. Víš na 100%, že je vadné allinone a tak to prostě celé vyhodíš a koupíš jiné...

jj.. dík

za podobné peníze jde sehnat podle mne trochu vhodnější, byť uznávám, že Full HD by bylo lepší...:Lenovo ThinkCentre M700z, černá 10EY0020MC18 990 KčKvalitní all-in-one počítač s 20" LCD displejem pro podnikové i domácí nasazení, HD+ rozlišení 1600x900 bodů, 4jádrový procesor Intel Core i5-6400T (2.2GHz, TB 2.8GHz), 8GB paměti DDR4, grafická karta Intel HD Graphics, pevný disk 256GB SSD, mechanika DVD±RW, WiFi ac, GLAN, Bluetooth, 4x USB 2.0, 2x USB 3.0/3.1 Gen 1, DisplayPort, čtečka paměťových karet, webkamera, bezdrátová klávesnice a optická myš, OS Windows 10 Pro.https://www.czc.cz/lenovo-thinkcentre-m700z-... neboLenovo V510z, černá 10NH0009MCrozbalené zboží18 999 Kč23" displej s Full HD rozlišením 1920 x 1080 bodů, 4jádrový procesor Intel Core i7-6700T (2.8GHz, TB 3.6GHz, HyperThreading), 8GB paměti DDR4, grafická karta Intel HD Graphics, pevný disk 1TB HDD, mechanika DVD±RW, GLAN, WiFi ac, Bluetooth, USB 2.0 a 3.0/3.1 Gen 1, HDMI in/out, kamera, stereo reproduktory, čtečka paměťových karet, klávesnice a myš, OS Windows 10 Pro.https://www.czc.cz/lenovo-v510z-cerna/207728...

Nikde se nemuzu docist, jakou technologii pouziva displej. Aby to nebylo TNko. Jinak jsem v zasade proti all in one reseni. Samotny displej vydrzi bez udrzby bez problemu 10+ let, PC odejde driv a pak to muzes vyhodit cele.

nemôžem úplne súhlasiť! AIO MSI MS1900 mi funguje k mojej plnej spokojnosti do tejto chvíle. PC určené na prácu, nie na gembling. úpravy: 4GB RAM, HDD Samsung s 15000ot. 500GB, a na miesto napaľovačky SSD so systémom

Zdravím Prahu 8 díky, bezva tip https://www.czc.cz/lenovo-v510z-cerna/207728... , přeji fajnový dník Alf.