» Poradna » Ostatní

Aliexpress mi nedodal zbozi

DOBRÝ DEN,dne 10.10.2016 jsem si objednal dve veci kytaru a mixpult. kytara za,US $178.20, který jsem do dneška nedostal!!! Mixer Soundcraft EFX12 - ktery mi byl dorucen,8.11.2016 je v pořádkuvstoupil jsem do"sporu "prodejce velice kratce napsal abych zrusil a dal mu nebylo rozumet mužete mi prosím zdelit zdali dostanu zpet sve penize??? Dekuji

Odpovědi na otázku

Pochybuji, že by se na Poradně vyskytoval nějaký zástupce Aliexpressu, takže ti asi těžko někdo může říct, jestli peníze dostaneš zpět. Udělal jsi všechny tři kroky, které Aliexpress v případě nedodání zboží nabízí? A co to má znamenat "dál mu nebylo rozumět"? - to jste mluvili po telefonu?

Napiš mu, že jsi neporozuměl jeho odpovědi. Dále klikni na tlačítko, které prodlužuje ochranu zákazníka o další období (týden, měsíc, co nejdéle), než zboží přijde. Po skončení lhůty se totiž považuje transakce za úspěšně dokončenou a prodejce obdrží peníze automaticky. Tím tuto lhůtu prodloužíš. Zboží může ležet někde na poště, nebo celnici. Celníci to mohou zadržet také, pokud by to byl padělek (kopie renomované značky). ☺

Nebo se to ztratí na "vyměňovací poště" (pošta 120, praha) a v callcentru ti oznámí, že je asi něco špatně. Doporučí ti obstarat si podací lístek z Číny a reklamovat, aby ti obratem na dotaz sdělili, že čínský podací lístek u nich nikdo nepřečte, takže budeš potřebovat ověřený překlad... Můj cca 20 dní starý případ. Ještěže šlo jen o pár konektorů za 100Kč.

Taky objednávám drobnosti. Ale většinou se "ztracené" věci dříve či později objeví. Není vyjímka ani 3 měsíční doba. Kytara je věc rozměrů větších a ztratit by se jen tak neměla. Ještě 2-3 týdny posečkal. Byl jsem u ségry a stěžovala si, že před měsícem a půl koupila na Aliexpressu kabelku a nic nepřišlo. Číňan jí poslal nějaké nové sledovací číslo, ale to nešlo dohledat. Tak jsme sedli za počítač, že jí pomůžu napsat zprávu prodejci. Vtom zazvonil zvonek a za dveřma stál doručovatel s balíkem. ☺

Kde je zásilka podle toho sledování co je na stránkách? Nemáš tam nějakou zprávu?

Bude to hnusne, ale docela zacinam chapat, proc se mi takovehle veci nedeji...

Zdravím mám taky takovej problém objednal jsem si smart hodinky a flesku od lustopadu mi nic neprišlo