» Poradna » Web a internet

Aliexpress - strhl z účtu o 12$ víc než stála objednávka

Zdravím,mám dotaz. V pátek jsem si na aliexpress objednala sadu štětců za 5$ s poštovným zdarma.V neděli bylo zboží údajně odeslané, tudíž objednávka zrušit nelze.A dnes jsem zjistila, že z účtu neodešlo 5$ jak mělo, ale 16,58$.Poradí mi někdo, jak problém vyřešit, aby mi těch necelých 12$ vrátili zpět na účet?Díky

Odpovědi na otázku

LOGICKY: kontaktuj Aliexpress, případně Paypal (pokud jsi takto platila).Brečet na Živě ti rozhodně nepomůže.

Co třeba napsat na Aliexpress?

Angličtina není moje silná stránka, takže jsem se sice dostala na podporu, ale už nevím, co tam zadat, aby to odpovídalo mému problému

Tak tam nemáš nakupovat, pokud tomu jazyku dostatečně nerozumíš.

Tak se stav u mě, já už tě zaučím

Škoda, že jsi sem nedala odkaz na dané zboží. Takhle se jenom můžeme dohadovat, jestli máš v Aliexpress nastavené zobrazování amerických dolarů, nebo nějaké jiné měny s 3x vyšším kurzem.

Tohle je potřeba kontrolovat hned. Před potvrzením paypalu je zobrazena "účtenka" kde je vidět že ti paypal strhne 16.58$ tak když to vidíš tak to nepotvrzovat, ale zjistit proč. Mě se takhle jednou stalo v českém obchodě že něco co vycházelo těsně pod 1000Kč mělo ve finále na objednávce částku 1062Kč, tak jsem hledal proč a pak jsem zjistil že mám v objednávce navíc nějaký "bonus" což byla nějaká skládačka za 70Kč. Vzhledem k tomu že jsem zvědavý tak jsem si řekl že těch 70 korun dám za to abych zjistil jakou kravinu to tam dávají. Ale chce to zjistit před tím než to finálně potvrdíš.

už som na ali našiel ponuky, kde bola doprava zadarmo pre jeden produkt, akonáhle tma boli dva, už sa platilo aj za dopravu

Na konci objednávky byla určitě napsaná částka 16,58$ a bud jsi to ani nečetla a jenom odklikla a nebo nevím co sis myslela? Tomu, že na posledním potvrzovacím okně bylo 5$, ale strhli 16,58$ rozhodně nevěřím