Aliexpres doprava dph

má někdo zkušenost s posíláním z Aliexpresu, jmenovitě když zadáte dovoz ze španěl zda to je bez DPH? A hlavně jak přidat do košíku, co je u jiné nákupní služby detail tady tvrdý zásek na nějakých "missing information"...

Odpovědi na otázku

tak už jsem to tam přidal, chtělo to ještě barvu produktu. ALe otázka na DPH zůstává - zda je Španělsko bezpečné v tomto ohledu.

Tak na to se snad není potřeba ptát, celá EU je bezcelní zóna, nic se nedoplácí. Problém je ovšem v tom, že nemáš žádnou jistotu, že to zboží skutečně pošlou ze Španělska. Stalo se mi na eBay a ještě jednom portálu, že jsem výslovně objednával ze skladu z EU, abych to měl rychleji a nemusel řešit proclení, zboží bylo o něco dražší, než z Číny, ale s tím jsem počítal. Jenže oni to neměli v EU skladu dostupné a stejně to poslali z Číny. Takže jsem zaplatil víc, trvalo to dlouho a ještě jsem nakonec doplácel DPH. Takže od té doby raději objednávám rovnou z Číny s tím, že počítám s proclením.

u Aliexpresu se mi zatím nestalo že když vyberu některou zemi EU, tak aby to šlo z číny. Často si u zboží dávám filtr na ČR (dost zboží mají opravdu u nás), pak to Španělsko kde je toho snad nejvíc z EU, nebo Francii.A samozřejmě se DPH ani clo neplatí, na to se snad opravdu nemusí v rámci EU nikdo ptát..

Mi se to taky zatím nestalo, ale poslední dobou se setkávám na fórech se stížnostmi lidi, že jim to posílají úplně odjinud, než by měli. Někdy pozitivně. Mělo to jít odněkud z EU a bylo to na druhý den doma z CZ skladu. Častěji to je bohužel ale z Číny přes Jerevan, nebo nějakou ještě divnější destinaci. Covid totálně dodrbal mezinárodní dopravu, takže teď to všechno trvá, doprava citelně podražila a častěji se na ni šidí. Takový je stav, bohužel.

U Ali nikdy nemáš záruku, protože to samo o sobě není obchod, ale jen prodejní portál tisíců různých prodejců a nikdy nevíš, na koho narazíš.

Pokud to přijde opravdu ze Španělska, tak DPH nedoplácíš.Ale jak už psal Jack Brno (a nějaký blbeček mu tam dal mínus,) u Aliexpresu nikdy nevíš, z jaké země po ve skutečnosti nakonec pošlou. Už se mi stalo, že jsem objednával z Číny a přišlo to tuším z Litvy, ani to nedoručovala pošta, ale musel jsem si to vyzvednout na Uložence.

tak doufám že to dopadne dobře, je to Elephone s bezdrátovým nabíjením, tak jsem docela napnutý, DPH bych fakt nerad - k 4800,- už by to hodilo nepěknou sumu navíc.

Ty sis to objednal ze skladu ve Španělsku, zbytek je věc Aliexpresu, aby to do toho skladu dodal a proclil. Navíc, pokud to objednáváš ze Španělska, většinou je cena vyšší než rovnou z Číny.

To máš sice pravdu, ale co tazatel udělá až mu přijde z celnice výzva k zaplacení DPH? Ohánět se webovou stránkou Aliexpressu to asi nevyřeší. Ovšem zatím pokud jsem objednal na Aliepressu zboží obecně z některého státu EU tak vždycky z EU dorazilo, byť často ze státu jiného, takže bez doměření DPH.

No, to si teda pomůžeš s takovým křápem

odvážně tvrzení, máš osobní zkušenost? Přijde mi jako jeden z mála čínských telefonů co má nejméně kompromisů.

konkrétně jde o model ELEPHONE U3H 8GB/256. Sice postarší čipset Mediatek P70, ale slušný displej s minimálním rámečkem a hlavně bezdrátové nabíjení do 5Kk je přímo hit.

Ano, papírové parametry jsou zdánlivě slušné (teda až na ten Mediatek, ten prostě pořádné chipsety dělat neumí, použitelné jen do úplných lowendů), ale hlavně jsou takové telefony prolezlé SW chybami a s nulovou podporou. Pořád nechápu, co lidi vede k tomu, něco takového kupovat

Mediatek má sice špatnou pověst ale nyní jsou poněkud jinde. Měl jsem v ruce i Xiaomi s G90 a rozhodně nezaostával. Ani ta P70 podle recenzí není šmejd.Je pravda že někteří Číňani jsou na tom tragicky, třeba Ulefone, zpracování výtečné ale SW na dvě věci, naopak Umidigi byl funkční i po sw stránce. Ale to už je tři roky nazpět, tak jsem se rozhodl vyzkoušet dalšího.

Pokud chceš mít ucházející navigaci, tak se Mediateku vyhni, neříkám, že GPS je nefunkční, ale určitě není alespoň 99% jako u Qualcommu