» Poradna » Ostatní

Alfacomp, Alza, Mironet nebo Czechcomputer?

Dobrý den,
jsem z Ostravy, takže mám nejblíž alfu, o Mironetu jsem zase slyšel, že záruku vyřizujou do 4 dnů a ještě si pro vydný výrobek přijedou a zase mi jej dovezou. Alza a Czechcomputer je taky pověstná. Který z těchto 4 obchodů by jste mi doporučili a proč?

Odpovědi na otázku

Používám Alzu a czechcomputer, záleží na tom, co kupuju. Ceny se totiž dost liší. Alza např. znevýhodňuje platbu kartou, což CZC nedělá, při platbě hotově to ale v Alze ubíhá rychleji - objednáš přes net, v Alze použiješ platební automat (něco jako hrací automat, žere mince i bankovky) - kde zadáš číslo objednávky, zaplatíš a jdeš vyzvednout do skladu - obvykle za pár minut připraveno a jdeš.

Občas taky používám obchody na mall.cz (platba kartou v pohodě), některé věci tam mají levněji než alza, jiné zase výrazně dražší.

Prostě chce to vždycky mrknout ke konkurenci.

a jaké máte zkušenosti s reklamací?

CZC nevím, v alze jsem reklamoval flash disk, který se na některých strojích nechtěl připojovat - zkoušel to tam, pak řekl, že se mu to zdá OK, ale že to vezme na posouzení - po pár týdnech přišel mail, že to uznali a dali nový.

V mallu taktéž flash disk (sony), vyplnil jsem papír, dal mail, zase po pár týdnech volal operátor, že to uznali a že vrátí prachy - zeptal se na číslo účtu a hned druhý den dorazily prachy.

PS: co se odpovědí na maily týče, tak nejrychlejší je mall, pak CZC, alza poslední

v czc zkusenosti s reklamaci jen ty nejlepsi :) v 7 vecer donesu vadnej zdroj, za 10 minut jdu domu s novym :)

V Ostravě asi není o čem uvažovat, Alfa má z těchto tří nejlepší ceny. Před 3 lety jsem reklamoval z Prahy v Alfě telefonicky vadnou paměť, po dohodě jsem poslal poštou obě (dual chanel) a za pár dní přišly nové, sice jiné značky (původní už neměli), ale bezvadné. Navíc není nad to mít možnost si v případě problémů na prodejce "vyšlápnout" osobně, nemluvě o možnosti vrácení zboží do 14 dnů bez udání důvodů. Navíc pokud vím v Ostravě je víc prodejců, někdy i s lepšími cenami než v Alfacompu.

Kousek k Alfe se nedavno prestehoval ComputerShop.cz (co jsem posledni rok-dva-tri kupoval jsem nakonec koupil tam, pze byli levnejsi), ale jeste jsem tam nereklamoval.

ja mam dobre zkusenosti s mironetem, reklamace vyrizuje bez problemu, vse dovezou domu, s dpd se bez problemu domluvis na presnem dodani a doprava nad 6000 zdarma... navic mas vlastni ucet s prehledem vlastnich objednavek, reklamaci, vernostni program + uz melo byt od cervence moznost menit zbozi v objednavce az do dobu, dokud neni expedovana skrz webove rozhrani a ne pomoci sloziteho dopisovani mailem co chces a co ne

ale to u CZC taky

Tak.

Osobne pouzivam CZC, mam s nima dobre zkusenosti, Alzu jsem taky parkrat pouzil a bez problemu. Alfacom jsem zatim nepouzil. A reklamovat jsem zatim nemel co.
A CZC pouzivam z duvodu ze ma imho nejlepe udelany e-shop. Je celkem prehledny a velky vyber komponent.

Jen takova rada, jestli si stavis sam nejakou sestavu tak je dobre z kazdeho obchodu si objednat neco. Co jsem zkousel tak nejakou sestavu u kazdeho obchodu sestavis +- za stejnou cenu. Ale kdyz je kombinujes tak muzes docela usetrit. Jeden obchod ma treba procesor o 3 stovky levnejsi, ale zase desku o 250 drazsi nez jinej obchod. Takze v jednom vezmes levnejsi procesor a ve druhem desku. Jinde pameti a grafiku... Takhle muzes usetrit celkem dobry penize, ktery muzes vlozit do drazsi grafiky nebo vetsiho disku.

Vše kupuji já i mí známí v Alfě. V tom množství jsem reklamoval zákl. desku, fleš paměť, zdroj, nabíjecí baterie, myš..... Kromě desky vše ochotně a ihned vyměnili, desku po zjištění závady. Nabídli jinou nebo vrácení peněz. Nejsem jejich pracovník, pouze spokojený zákazník. Nabídli mi dokonce levnější a lepší komponenty, než jsem si vybral já. Má to jediný háček. Je to jediný obchod v Ostravě kde si musíš stoupnout do fronty.

Všechny jmenované jsou dobré, já vybírám a porovnávám cenu (aby se mě vyplatil dovoz)...

ALZA

jsem spise pro Alfu a CZC ceny jsou tam nejlepsi :) v Alze je to drahsi :) a o mironet nevim prosim kde je v ostrave mironet? :D