Aky zdroj?

nazdar - chcem poradit zdroj na toto pc.
MB: global.msi.com.tw ...
CPU:www.alza.cz ...
ATI Radeon 9600 / X1050 Series
hardisk Sata 320 Gb
diik ( kamoska sa stazovala, ze ma hlucne pc ,myslim, ze to moze robit zdroj.)

Odpovědi na otázku

www.alza.cz ...

Nic tiššího a kvalitnějšího není.

Pokud se rozhodneš jinak, musíš použít zdroj, který bude umět dodat na +12V-2 větvi (proud výhradně pro procesor) aspoň 15A.

dakujem pekne a pekný večer

350, 400 W Fortron (Seasonic, Enermax, Corsair). Hlavně ne EC, LC Power, ...

takze 350W bude stacit?

Existuje jen málo 350W zdrojů. které umí dodat na 2. dvanáctivoltové větvi aspoň 15A.

Já si pochopitelně uvědomuji, že ten Seasonic stojí skoro totéž, co ta celá sestava, ale třeba ho pak vyndá a použije v nové sestavě.

Problém je ten P4. Doporučení Intelu je jasné - alespoň 15A na +12V-2.

Tohle je levnější a o dost méně kvalitní, ale pořád nadprůměrné:

www.alza.cz ...

no, pri tomto starom PC nie je vôbec isté, či je to zrovna zdrojom. Kľudne môže revať aj vetrák na grafickej karte, alebo na CPU (pasta na CPU po čase stvrdne a neodvádza teplo dostatočne, takže vetrák sa točí na plný výkon). Každopádne si zisti, čo hučí, aby si po výmene zdroja neostal prekvapený. Ale koniec koncov výmena zdroja asi príde aj tak vhod, stavím sa, že je tam beztak nejaký Eurocase alebo KME

tak to mas pravdu. Ja len dedukujem od tej najlahsej vymeny.
a ak sa mozem spytat , aky vetrak , na procesor by ste odporucili? diik

najskôr si zisti, čo hučí. Potom sa pýtaj

- no chcem byt pripraveny

Pokud je tam teď BOX a má už něco za sebou, tak v podstatě cokoliv:

www.alza.cz ...

Ale vynikající by byl:

www.alza.cz ...

Hlavně si ověř, že má na zadní straně skříně přídavný ventilátor pod zdrojem na odsávání teplého vzduchu ze skříně.

To sníží teplotu vzduchu ve skříni a ostatní ventilátory trochu utichnou.