» Poradna » Windows (a jiné OS)

Aký Windows pre Notebook

Dobrý večer.Vlastním Asus X200MA s Windows 10 Pro..Notebook chcem preinštalovať kvôli bordelu v systéme a registroch..Aký je tam dobrý win?Z windowsom 10 som spoko ale vadí mi to sledovanie a keď chcem skúsiť program zmaže mi ho..Windows 7 som mal a nejak sekal..Ktorý windows mi doporučujete?Notebook používam na Office,Internet,Staršie hry (GTA SA,WR2) a Youtube..A chcel som sa spýtať aký používate prehliadač okrem Chrome :) Vďaka

Odpovědi na otázku

Sledování ve Windows je to nejmenší zlo co vás v životě může potkat.Tím bych se vůbec nezabýval.

Ve Win10 by měla jít telemetrie vypnout v nastavení.A nebyly tam náhodou předinstalované Win8.1?

Áno ale to mali Bing verzie..Ja si kupujem zvyčajne notebooky bez os..Je to výhodnejšie aspoň pre mňa..Mám Windows 7 Licenciu registrujem ju a updatnem ju na Win 10 :) ... Ale nebránim sa iným verziám..Aj 8.1 Som mal na starom HP ale bojím sa menších zásekov..Chcel by som rýchly os..Aj nad linuxom som rozmýšlal ale nechce sa mi preinštalovávať celý linux kvôli nejakej chybičke a je to skôr pre skúsenejších..Mám ostať na Win 10 alebo odporúčate inú verziu? :)

Já bych zůstal na zmíněných desítkách. Sledování není až takový problém (jde jen od kdy do kdy je PC zapnuté atd.)

Mne osobne nevadia ale to sledovanie som dal vypnúť no vždy mi napíše aplikácia nereaguje a mne to vadí tak aj preto ta preinštalácia..čiže mám ostať pri Windowse 10? :) Notebook keď má vďaku ide ako šíp ale niekedy je ako opica :D Lenivý :D

Bing verze jsou čisté Windows 8/8.1 s pouze nastaveným výchozím vyhledávačem Bing. Nic jiného krome bloatwaru od výrobce v tom nehledej.

Viem čo sú Bing verzie..Je to plné sračiek..Tých Windows s Bing som už videl asi 10 a je to somarina..Radšej si kúpim Ntb/PC bez OS a mám voľbu OS na sebe..Väčšinou má daná značka toho notebooku / PC urobené drivery aspoň na 2 Verzie Windowsu čiže pohoda :)

To neni pravda. Pokud se jedna o ciste Win s Bing tak tam neni nic navic nez par nastaveni, ktere lze jednoduse zmenit a balicek Windows Essentials, ktery si lidi stejne bezne instaluji.

Záleží od výrobcu..Asus niekedy naserie tisíc aplikácii ktoré musím aj tak mať aby mi pekne fungovalo wifi,touchpad atď..A po aktualizaciach mi to aj tak nefunguje tak aj preto chcem preinštalovať notebook.

osobně by mi na W10 vadilo víc hnusné GUI, vynucené aktualizace, které čas od času rozdrbají funkčnost PC a psí kusy, které Microsoft provádí s funkcemi. Pokud nejsou ovladače na W7, tak si tam dej W8.1. Místo Chrome můžeš zkusit Vivaldi.

Ovladače sú a ja mám radšej moderný vzhľad..Hlavne že funguje ide skype,net atd..Len chcem aby vydržal čo najviac..Aby bol dobrý software pre mňa a tento počítač :) Vďaka za pomoc ! :)

Nejste náhodou jeden z těch, který četl jistý web, kde tímhle strašně strašili? V dnešní době jste sledován úplně všude. Na telefonu, na ulici, v bance, u operátora... Nějakou telemetrii ve W10 bych absolutně neřešil.

Osobně beru 8.1 jako nejlepší verzi Windows zatím,dávám jí na počítače všem známým. V sedmičkách mi dost věcí chybí atd. Desítky dám dobrovolně jenom sobě.

Tvrzení o W 8.1 je hodně odvážné, ale není to jádro mé otázky. Co ti tak důležitého chybí na OS W7. Říkal jsi, že je toho dost. Nerejpám. Ptám se hlavně proto, že pracuji na WXP, W7, W8.1 i W10 a mohu velmi detailně srovnávat.

n.e.m.o.h.o.u.c.i ktorý je podľa teba najlepší?Ešte to zatiaľ zvažujem :) pokiaľ mi dojde externý disk

Na ty starší hry si dej Windows XP a na vše ostatní do dual bootu Linux Mint 17.3 Xfce. Bordel ale budeš mít všude jaký si tam uděláš.A prohlížeč můžeš zkusit Firefox nebo Palemoon.

Nechcem Linux..Mal som ho 2 dni a nebaví ma všetko opravovať..A win xp je už starý a bez podpory...Asi si preinštalujem desinu a hotovo :) Vďaka za pomoc..A ktorý prehliadač používate na slabších notebookoch?Vďaka

edge je už celkom použiteľný, nenáročný na výkon a príde mi najsvižnejší zo všetkých prehliadačov. s 20timi barmi som ho ešte neskúšal, ale v podstate nikdy nemám viac než 5 stálo otvorených...ale ináč je to v podstate jedno aký rpehliadač používaš, pokiaľ nenehávaš zbytočne otvorené veľké množstvo stránok

facebook, google, gmail, adsense, android, iphone, tesco club card.... a ľuďom vadí, že win 10 zbiera dáta o fungovaní seba samého... sprav čistú inštaláciu a nebude mať problémy s kompatibilitou programov... a tiež nepodliehaj panike a paranoji a všetko bude v poriadku

Panike nepodlieham ale vyššie som písal že mi vadí keď stiahnem nelegálne nejakú aplikáciu tak mi ju zmaže a to ju chcem iba skúsiť či mi sadne a hneď ju mažem :) Preto :)

tak s tým som sa ešte nestretol.. skús vypnúť smartglass, alebo ako sa to volá.

To nepomáha..Keď som išiel inštalovať Windows tak som všetko odškrtol (čítal som to všetko) a aj tak to mazalo...Stiahol som program na vypnutie sledovania a odištalovania store atď a funguje spoľahlivo ale naťahal som plno súborov a počítač má málo voľného miesta :) čiže mám nechať Win 10? :)

Takže tam nechávam Windows 10 :) Dík za pomoc :)

Pokiaľ ti Windows zmaže nejaký software, tak to na 100% zmazal Windows Defender a v tej aplikácií je vírus

Krabicovy Windows 8.1. tady není co resit