» Poradna » Windows (a jiné OS)

Aký windows na nový PC?

Mám dilemu. Objednávam dve nové komplet zostavy určené na internet a hranie hier a možno nejakú tú prípadnú domácu všeobecnú prácu. No problém spočíva v tom, že sa neviem rozhodnúť, aký operačný systém si mám zaobstarať. Win 7, Win 8,1, či "špionážny" Win 10?, ktorý ešte aj navyše vraj maže programy a aplikácie tretích stran.

Odpovědi na otázku

""špionážny" Win 10?, ktorý ešte aj navyše vraj maže programy a aplikácie tretích stran."To je zase blbost... Kdo Vám to nakukal?... České/slovenské redakce by si měli dát pauzu od těch žvástů

Windows 7.

Nevím co čekáte. Budou zde názory jak příznivců, tak odpůrců W10, takže rozhodnutí bude stejně jen na vás, podle toho jak se k tomu stavíte sám.

Takový, pro který jsou ovladače na tvůj HW, na kterém běhá SW, co provozuješ a takový, který ti vyhovuje. Mě osobně je celkem jedno, jaký OS používám. Na různých PC, se kterými něco dělám je snad vše od Visty po W10 (XP už jsem vyřadil, ale i tak se s ním ještě celkem často potkávám). A světe div se, když si na kterémkoliv z nich pustím nějaký program, vypadá a funguje stejně. Možná to bude tím, že práce s PC nespočívá v hraní si s windows...

Máš veru asi pravdu a preto pôjdem asi do win 7. Predsa len chcem systém, ktorý budem ovládať ja a nie on mňa aj keď si myslím, že po určitých aktualizáciách to už nebude platné ani u win 7. Ale dík za názor.

I když koupíš W7, můžeš kdykoliv zkusit W10. Pokud ti nebude vyhovovat, můžeš se vrátit. Vyjde to většinou levněji, protože licence přímo W10 je dražší než výprodejové W7. Osobně to dělám také tak. Na PC, kam je třeba OS, dávám nejlevnější W7/W8/W8.1, který seženu a pak dělám upgrade na W10. Na ovládání si zatím nikdo nestěžoval, protože není proč. Od W95 je to jedno a to samé.

Nečítaj sprostosti a nenechaj sa ovplyvňovať národom, ktorý trt rozumie systémom Windows.Ak chceš na nový HW inštalovať systém, ideálne na hry, grafiku, grabovanie, inštaluj výhradne W10 x64.Ak ideš predsa len na istotu a overenú stabilitu, potom sa rozhodni pre W8.1 x64W7 je mŕtvy, akurát tak kancelársky OS pracujúci na odlišnom jadre ktoré je spomalené, menej bezpečné, nestabilné oproti W8x/10.

Podľa mínusiek radím, vraz si na PC najnovší W98 ME/SE. Ideálna voľba pre užívateľov /fízlov, bacharov, udavačov, lampasákov, exeštébákov/ surfujúcich zive.cz

vraž tam sedmičky, je to téměř bez rizika sekundárních problémůtím samozřejmě nechci tvrdit, že jsou novější verze problémové, jen že na Win 7 jsou již aplikace a hry zpravidla vyladěné"špionážní" funkce jsou i ve Win 7 i 8.1, jen Win 10 jich má víc