Aky suborovy server ?????

robim mensi suborovy server 10-15 uz pod W2000.Co poviete na takuto konfiguraciu ?doska ABIT ST6R alebo ASUS TUSL2, ktoru myslite ?Pentium III 800 MHZ, 256 MB SDRAM3x IDE IBM 7200 ot, 1 na cipset radic - system, 2x na raid ide radic striping  - dataaky je rozdiel medzi radami IBM DESKART 60 a 75 ?skusali ste niekdo rozdiel vykonu v stripingu medzi IDE RAI RADICOM a soft. stripingom pod W2000 ?

Odpovědi na otázku

Pokud to ma byt souborovy server tak bych tam radeji videl SCSI disky a NetWare od Novelu.

Ne nezbytne. V my bejvaly praci pro zhruba stejny mnozstvi pocitacu postacil Pentium MMX/233MHz, 64MB pameti a IDE disky v softwarovym mirroru. Na linuxu, pochopitelne.Ale uznavam, ze NetWare je absolutne neprekonatelny ve sprave pristupovejch prav, alespon 3.12 byla dokonala. Kdyby umela velky IDE disky, maji ji tam porad

No jo .... NW 3.12 na P133/64 MB RAM, 2x4GB mirrorovany SCSI disky a povesenych dvacet stanic bezelo jak hodinky. Ten server tehda stal asi pul koule :)))Dneska mi na nem beha linux ....

Jo ... uplne jsem zapomnel napsat, ze lepsi by byla Abit SA6R ... oproti ST6R ma navic jeden pametovej bank (a na motheboards.com ma hodnoceni 5/5)

Lepsi nez Netware, je rozjet mars_nwe pod linuxem. Neni to tak tezke a je to ponekud levnejsi nez originalni Netware.MarcelP.S. SCSI je ale vyborna volba

Dal bych tam desku bez RAID, nejlépe DualCPU a samostatný RAID řadič s HW Cache (Adaptec, Promise).

Pro W2K server urcite dual, jeden procesor vykresluje ikonky a pousti screensaver, druhej serveruje

netrep !!!Postaci tam uplne 1-procesorovy PIII + samostatny SCSI radic (napr. od Adaptecu) + SCSI disky (napr. od IBM, Quantum)OS podla financii  - odporucam Linux

takze scsi, a myslite ze iba zapoit ako single disky alebo dat jeden didk na system a dva disky do raid striping ale software cez W2000 ?totiz co som nasiel SCSI radic adaptec stoji asi 7000 ale ak som hladal s raid tak od 20 000 a to uz je prilis.

Obyc SCSI radic (Tekram) se da sehnat asi za litr bez BIOSu nebo dva s BIOSem... Kdysi jsem delal nejaky porovnani a rozdil v rychlosti byl nepatrnej... Server v my bejvaly firme dokonce bezel s NCR (Symbios) radicem, coz povazuju za uplnej ulet

Jako souborový server pro 20 uživatelů absolutně dostačující. Stejně po 100 Mbitu tam víc jak 10 MB neproženeš, tak co ...  Pokud tam teda nemáte optiku ....Jinak duály atd, pro 20 uživatelů na souborový server, to je trošku silné kafe ..... Tak neblbněte ...