Aký procesor AMD na strih videí 4K ?

Ahojte, aký procesor AMD kúpiť na strih videí AMD ?Momentálne mám AMD 2700 a strihám cez filmoru a keď mám 1 video tak procesor všetko zvláda a jeho vyťaženie je 75% ale keď už prekladám 2 videa cez seba tak to brutálne seká a nedá sa to reálnom čase pozerať a vyťaženie procesoru je 100% Základnú dosku mám MSI B450 CARBON PRO (tú by som nerád menil)

Odpovědi na otázku

A nebylo by lepší pro tuto činnost použít grafiku?

Deska umí všechny CPU řady 3000, tak si vyber dle svých potřeb a finančních možností:https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-7-2700-... Grafika na to použít nejde?