Aký notebook na grafické aplikácie do 660 € (20 000Sk)?

Zdravím všetkých IT znalcov ochotných poradiť. Práve si rozbiehame s kamošom nový business, pri ktorom budeme potrebovať výkonné computre zamerané hlavne na "utiahnutie" náročných grafických aplikácii. Keďže na začiatku peňazí nie je nikdy dosť, nemôžeme dajako extra rozhadzovať, preto aj notebook vyberáme v cene len okolo 660 € (20 000 Sk), s tým, že sme k tomu ochotný ešťe cca. 100 € (3 000 Sk) pridať, ak by nás nejaký konkrétny model veľmi oslovil. Naše požiadavky:

CPU: Intel Core 2 Duo P8xxx, resp. Intel Core 2 Duo P7xxx
alebo
AMD Turion 64 X2 ZM8x, resp. AMD Turion 64 X2 RM7x
Takt jadra minimálne 2 GHz

GPU: ATI Radeon HD36xx
alebo
nVidia GeForce 9xxxGT
512 MB DDR3 VRAM

RAM: 4 GB DDR2 800 MHz

HDD: 320 GB 5 400 RPM

Mechanika: DVD+/-RW

Monitor: Na jeho veľkosti nám primárne nezáleží, ale vzhľadom na fakt, že budeme pracovať s grafikou, by sme určite nechceli menší ako 15.4" a vzhľadom k tomu, že notebook plánujeme zakúpiť hlavne kvôli prenášaniu, nechceli by sme väčší ako 17". Za zváženie stojí aj technológia LED LCD, ktorej prítomnosť by nás mimoriadne potešila, no nie je nevyhnutnou podmienkou.

Rozšíriteľnosť a konektivita: Vzhľadom k tomu, že notebook plánujeme pripájať k externým zariadeniam s HD zobrazovacím štandardom, port HDMI je pre nás podmienkou. Aj napriek faktu, že sa jedná o notebook, plánujeme ho prepojiť s množstvom externých zariadení, preto trváme na prítomnosti 4 slotov USB 2.0. WiFi a BlueTooth sú taktiež podmienkou, pre prípad, že by sme sa chceli pripojiť na internet bez prístupu k pevnej sieti. Rovnako vyžadujeme aj prítomsosť webkamery, ktorá bude slúžiť na videokonferencie. Netreba opomenúť ani nutnosť prítomnosti čítačky pamäťových kariet, a to minimálne 5 v 1.

Ak by bol niekto ochotný a poradiť, bol by som mu veľmi vďačný

Martin

Odpovědi na otázku

Kdybych chtěl dělat bussines založený na výkonné grafice,tak bych si za 20000 posládal špičkové PC a vžádném případě bych nekupoval NB,zvláště k požadavkům které uvádíte.Je to jako chtít hodně muziky za málo peněz.

My už výkonný PC máme, a dokonca nielen jeden. To len na notebook nám ostalo okolo 660 €. A áno, je to pravda, chceme za málo peňazí veľa muziky.

Nájde sa niekto, kto by seriózne poradil?

Ak áno, tak díky.

za 20 tisic zozenes max 9600gt grafiku a to nie je ani nahodou na graficke opracie

Náhodou, na hej.sk som našiel notebook s grafikou ATI Radeon HD 3650 s 512 MB DDR3 RAM za veľmi prijateľnú cenu.
www.hej.sk ...
Čo vy na to?

To mi tu fakt nikto nevie/nechce seriózne poradiť? Smutné

Doporučuji ti Acer Aspire 6920G, Intel Core 2 Duo T5800 2GHz, 2GB Ram(rozšiřitelná o další 2, 1 slot je totiž volný), 320GB HDD, 16 TFT LCD HD, webka, wifi, čítačka karet. viz:

http://www.mujmultimarket.cz/produkt/acer-aspire-6920g... ...

Mám ho doma a je super

To je síce pekné, ale grafika má procesor len výkonového radu GS a to je málo. My potrebujeme buď dajaký poriadny výkon. Od nVidia GeForce 9xxxGT, teda niečo s procesorom s technológiou Cuda, alebo ATI Radeon HD36xx.

kdes byl na tom, ze 9500G nema CUDA?

Nehovorím, že nemá, ale treba nám dačo silné...myslím, že Cuda by na to mala stačiť.

Acer je dobrý pro toho ,kdo se nudí a chce mít nějaké problémy,stačí pročíst tuto poradnu

Pýtal som sa pár ľudí aj mimo tejto poradne a tiež mi tvrdili to isté. Vraj Acer nie. Tak ho vylučujem.

bussines notebook, vykonny, LED LCD, za 20 tisic no lol...
hele, ten bussines si nejprv premyslete, pokud neumis odhadnout naklady (na notebook) tak trochu nastuduj cenniky a pak uvidis...

Neviním ťa z toho, čo píšeš, lebo som zabudol spomenúť jednu podstatnú vec. Nikdy som nehovoril o business class, čo sa kvality týka. Čo najviac muziky za čo najmenej peňazí chceme preto, lebo sme si istí, že v priebehu maximálne jedného roka, keď už bude business poriadne rozbehnutý, ten notebook, ktorý kúpime teraz, jednoznačne vymeníme za dajaké total vymakané delo značky DELL v cene okolo 3 000 - 4 000 €.

na utiahnutie náročných grafických záležitostí budeš potrebovať graficky vymakaný notebook,ktorý medzi low-end/mid-range nb určenými pre bežného priemerného užívatela na dolnej cenovej hranici nenájdeš,mobilný radeon 36xx/nvidia 9xxxgt môžeš použiť na prehrávanie videa,hranie sa s gimpom ale nie na serioznu prácu,ovšem pokial chcete parodovať animovanú rozprávku A je to...a preniesť do reality postavičky Pata a Mata,fantázii sa medze nekladú.Neviem akú náročnú grafiku hodláte robiť,ale predvádzaním graficky náročnej práce na hračkárskej grafike vo forme nekonečnej slideshow dnes nikoho neohúrite.Pokial to myslíte vážne,tak radšej siahnite po nejakom nb s ati fireGL/fire pro/fireMV/nvidia quadro/nvidia quadro nvs grafikou alebo po nejakom macbooku s hdd s min 7200 ot,tie už obvykle majú aj hdmi a mnohé aj displayport

Audaux: V tých grafických kartách ATI, ktoré si spomínal, až taký prehľad nemám, takže sa o nich nehádam. Zaujímavé ale je, že mi odporúčaš Quadro a GeForce 9xxxGT zosmiešňuješ ako hračkársku grafiku. Škoda len, že podľa výsledkov renomovaných testov má GeForce 9600GT takmer identický výkon ako Quadro FX1600 a GeForce 9800GT má takmer identický výkon ako Quadro FX2700. No ale samozrejme, že GeForce 9xxxGT sú hračkárske grafiky.
Tvoj príspevok ma neskutočne pobavil. Chcel si mi "seriózne" poradiť, ale jediné, čo si mi svojím príslevkom dokázal je to, že sa problematike vôbec nerozumieš.
Ak by si náhodou neveril, a aby si si nemyslel, že len tak vymýšľam, tu máš linky, kde si môžeš overiť pravdivosť mojich tvrdení:

GeForce 9800GT vs. Quadro FX2700:
www.notebookcheck.net ...

GeForce 9600GT vs. Quadro FX1600:
www.notebookcheck.net ...

Už slangové incoolistické anglikanismy typu: "nový business", "výkonné computre", atd. ledacos naznačují.
A považovat testy v těch odkazech za "renovované" je fakt úlet! To jsou testy typu SPECViewperf!

Kategorie karet FireGL a Quadro jsou opravdu určeny na něco jiného než Crysis a 3DMark!

Pardon, renomované, dnes nemám nějak den...

MS: OK, keď už tak podporuješ toho "veľkého borca" Audaxa, nemaj len prázdne reči a hoď sem aj dajaký link s notebookom s niektorou z tých grafík, o ktorých píšeš a dokáž mi dajakou stránkou s testami grafík, ktorá je relevantná podľa teba a ja ti nielenže uverím, ale som sa ti dokonca ochotný aj ospravedlniť. V opačnom prípade si o tebe myslím to isté, čo o Audaxovi.
No a teraz k tým toľko diskutovaným výkonom:
My budeme na tom notebooku robiť 90 % s grafickými aplikáciami typu Photoshop CS4, 3D MAX 9, Corel Draw 15. Zaujímavé je, že podľa teba nemôžem výsledky tých testov, o ktoré sa opieram, brať ako relevantné, ale prax hovorí o niečom trochu inom. Môj známy má notebook Asus s procesorom Intel Core 2 Duo P7300 GHz, 3 GB RAM DDR2 a grafikou GeForce 9500GS, čo je o poznanie slabšia grafika, ako trebárs 9600GT a všetky vyššie spomínané alpikácie na tom notebooku Asus plnohodnotne využíva. Navyše, grafika v jeho 9500GS má síce 512 MB grafickej pamäte, ale len DDR2 a trebárs v tomto notebooku MSI www.alza.sk ... má grafika 9600GT 512 MB DD3 RAM, čo je podstatný výkonový rozdiel.

1. A vás asi vůbec nenapadlo, že ten "velký borec" může mít pravdu?!
2. Nevím co je běžné mezi mládežníky, ale tyto patvary užívají spíše puberťáci.
3. Uvedl jsem renomovaný test pro skutečné grafické stanice!
4.Notebook může být leda tak na presentace, jinak jeho užití jako grafické pracovní stanice je poněkud nerozumné a hlavně marnotrapné!
5. Použití profesionálních grafických karet NENÍ jen o výkonu!

www.spec.org ... - toto opravdu, ale opravdu NENÍ Crysis ani 3DMark!
www.phoronix.com ...

MS: Nie, ani náhodou mi nenapadlo, že by mohol mať Audax pravdu. Ty zrejme buď nevieš, alebo nechceš čítať, však? My na tom notebooku budeme robiť s takými aplikáciami ako Photoshop CS4, 3D MAX 9 a Corel Draw 15 a ako som povedal, kamoš na notebooku Asus s hodne slabšou grafikou (9500GS s 512 MB grafickej DDR2 RAM) rozchodil všetky menované aplikácie a úplne v pohode ich plnohodnotne využíva, viac na tom notebooku nebudeme robiť. A napríklad MSI GX620X, ktorý je za veľmi prijateľnú cenu, má grafiku 9600GT s 512 MB graficej pamäte, ale je to DDR3, takže je to rozdiel. My na notebooku nebudeme robiť s takými programami, a také veci, na aké si mi dal linky na webe. Na takéto práce máme stolné PC, ktoré sú výkonovo niekde celkom inde, ako aj tie najvýkonnejšie notebooky určené na grafiku. Vidno, že keď si sa ozval ty, MS, opäť sa ozval ďalši "skutočný odborník"
Myslel som si, že keď napíšem otátku do tejto poradne, nebudem tu musieť všetko každému polopatisticky vysvetľlovať, ale sklamal som sa.

MS != ms i když zvyk z CP/M...
Co hodláte dělat za "bussines" a s jakými aplikacemi jste prozradil až tady, nikoliv v zakládajícím postu vlákna - sic!
A můj soukromý prostě je, že Audax má pravdu a vyhazovat peníze za notebook v této cenové hladině a vyžadovat dokonce profesionální GK a dokonce LED podsvícení jsou poněkud velké oči. Jaký jste incoolistický odborník se ukázalo, když jste skočil na špek ""nemohoucímu" s koulema z různorodého materiálu" na Acer. MSI a vůbec produkty v této cenové hladině většinou nejsou nic moc.
Navíc mobilní GK jsou většinou "ořezány", ale čiňte jak chcete.
Za ty peníze bych uvažoval v tomto případě o kvalitním monitoru...

MS: Ešte niečo - to ako sa vyjadrujem je výlučne moja vec a ak si ma schopný odsúdiť len na základe pár fráz, ktoré sú dnes mimochodom medzi bežnými ľuďmi celkom používané, tak ja si o tebe tiež nemôžem myslieť nič dobré.

LoL no to je demence, porovnavat vykon graficke karty pro pracovni stanice ve hrach

Hej Gecinko pardon "Martinko" co sa tu navazas do ludi ktori ti chcu poradit? Ked si taky ohromny borec a mas taky skvely prehlad o veciach sa cudujem ze akurat ty chces z niecim radit. To si taky dilo a nevies googlovat? Podla mna tu zbytocne mutis vodu s tym tvojim bookom za 20-papekov. Dospor love a kup volaco poriadne alebo si kup nejaky acer s 9XXXGT co ju tu tak preferujes. Ver mi ze nic ine nezozenies. Prajem pekny den........

a co jsou vlastne ty graficky narocne aplikace ? treba se kouknot do datasheetu aplikace, jake ma pozadavky na hardware...
pro bussines aplikace se pozaduji graficke karty nvidia quadro a nekterym staci i gforce... pokud aplikace pozaduje quadro, tak s gforce nvidiou nepohnes....

Photokrám + Corel Draw ještě dejme tomu, ale o 3D MAX mám poněkud pochybnosti...
Ale notebook a ještě v této cenové hladině leda tak na presentace...

MS: Hm, zdá sa mi, že máš moc dobre zvládnutú teóriu, ale pojem prax ti je asi riadne cudzí. Veď ti hovorím, že na notebooku Asus s grafikou 9500GS s 512 MB DD2 grafickej RAM, plnohodnotne pracoval kamoš s takými programamy, čo bolo podľa požiadaviek na obaloch tých programov bolo absolútne vylúčené. A potom v nich také operácie robil, že podľa výrobcu na to museli mať MINIMÁLNE 4GB DDD3 systémovej RAM a on tam má 3 GB DDR2 systémovej RAM...a toto je prax, nie dajaká bohapustá teória, ktorou ma tu po celý čas kŕmite. Ešte stále si myslíš, že táram somariny?!

Znovu: MS != ms!! Výraz "case sensitive" vám asi nic neříká.
A znovu: Nejde POUZE o výkon!

Ale čiňte jak libo.

ms: 1. Myslím, že je dosť úbohé, keď už niekto nevie, ako zaútočiť, lebo vystrieľal všetky svoje argumentačné náboje a tak musí človeka otravovať s vecou, akou je case sensitive, ktorá je pre túto debatu z môjho pohľadu totálne bezvýznamná.
2. "Nejde POUZE o výkon!" V tejto súvislosti znovu opakujem: Ako je potom možné, že kopa ľudi, ktorých poznám, plnohodnotne využíva také grafické aplikácie, ktoré by podľa "papierových" požiadaviek nikdy nemali na svojich notebookoch/PC ani len rozbehnúť? Keď mi toto nejako logicky vysvetlíte, potom som schopný nielen vám všetkým uveriť, ale sa vám dokonca aj ospravedlniť. Ja na vaše teórie z vysoka kašlem, ide mi totiž o prax, ktorá oproti teórii značne odlišná.

1. Hlavně když není, dle vás, ubohé někomu prznit nick! Výše jsem vás prostě upozornil, že to není totožné!
Že je to z vašeho pohledu "totálně bezvýznamné" je naopak ubohost od vás. Račte si laskavě uvědomit, že ne všichni mají co do činění pouze s CP/M like systémy.

2. Nejde vůbec o samotné spuštění aplikace! Když to prostě nedovedete pochopit, je to pouze vaše věc. Jen mi račte vysvětlit vůbec existenci takových "zbytečných" kategorií karet! Asi je to jen kvůli teorii...

Již jsem napsal, abyste ráčil činit co je vám libo, je mi to prostě šumafuk. Jen se potom neopovažujte později si stěžovat, že vás nikdo neupozornil na úskalí takového řešení, které prostě nechcete přijmout ani o něm číst.

Na tomto notebooku chceme pracovať s Photoshop CS4, 3D MAX 9, Corel Draw 15 a im podobnými aplikáciami, a ako už po neviem koľký krát opakujem, jeden môj kámoš na notebooku Asus s grafikou 9500GS s 512 MB DDR2 grafickej pamäte a v pohode ich všetky používa a nielen tie, ale aj iné.

no tak ten 3d max bych si overil... fungovat to samorejme bude i s intel grafikou, ale bavime se o akceleraci, tak to uz bych si jistej nebyl

treba gforce na rozdil od quadro nepodporuje tohle:

- 128-bit color precision
- Unlimited fragment instruction
- Unlimited vertex instruction
- 3D volumetric texture support
- 12 pixels per clock rendering engine
- Hardware accelerated antialiased points and lines
- Hardware OpenGL overlay planes
- Hardware accelerated two-sided lighting
- Hardware accelerated clipping planes
- 3rd generation occlusion culling
- 16 textures per pixel in fragment programs
- Window ID clipping functionality
- Hardware accelerated line stippling

Fajka: OK, no len mi potom skús dajako logicky vysvetliť že kopa ľudí, čo poznám, ešte aj na slabších grafikách, ako tá, už toľkokrát zmieňovaná 9500GS, v plnej miere využíva ozaj špičkové grafické programy, za ktoré sa za licencie platia ťažké tisíce eur, a ktoré by podľa "papierových" požiadaviek nikdy nemali na tých notebookoch/počítačoch ani len rozbehnúť? Ako mi to vysvetlíš, hm? Na teóriu ti kašlem, ide mi o prax. Napísať "tamtá grafika nepodporuje:..." a vymenovať nejaké veci, to dokáže každý, ale opäť si neprekročil svoj tieň...samá suchá teória, a prax nikde. Tak je to veru, kámo. Keby som tie veci, o ktorých píšem, na vlastné oči nevidel, zrejme by som ich sem nepísal nemyslíš? Mám dobre dávno po skončení vysokej školy a som dosť starý na to, aby som tu niekoho oblboval tým, že mu budem tlačiť kaleráby do hlavy.

dit rikam, ze vyuzivat se daji, ty programy pustis i na integorvane intel grafice, protoze pak dela robotu procesor. rika se tom sw rendering.
co je na tom tak nepochopitelneho ?

ok, vysvetlim ti to treba takhle.

graficka karta nvidia quadro 1700 dokaze renderovat v jednom kroku 12 pixlov. samozrejme, tahle funkce musi byt podporovana drajvry. 3dmax pri spousteni zisti, zda ma hardware podporu na renderovani 12 pixlu pres drajvr. pokud to nema, tak tuhle funkci nepouzije. protoze tyhle funkce podporuji pouze drajvery pro quadro.
kdyz je nema, tak pouzije renderovani pres procesor.
vysledkem bude vyrazne (treba polovicni) nizsi vykon ve stejne slozite scene.
jak vidis, nikde nepisi, ze ti to nebude fungovat.

a jeste bych doplnil, ze corel ani photoshop pokud vim, zadne specielni funkce graficke karty nepotrebuji, tudiz pro jejich vyuziti je scela jedno, jakou grafiku budes mit

Tak místo "zbytečné" teorie zkuste tu vaši "praxi"! Dal jsem vám dva odkazy, prvý na "praxi", druhou na testovací SW.
Nic vám přeci nebrání sám porovnat výsledky!

hele, pri cene tech aplikaci mas fakt problem investovat jeste nejakych 2000 do notebooku ?

Počkaj, ale ty myslíš 2 000 v akej mene? V Euro? Neblázni! Sme len na začiatku a každé euro obrátime aj trikrát, kým sa rozhodneme, kam ho investovať...ale po cca. roku, keď sa business naplno rozbehne, tak ro už budeme v balíku, točiť veľké peniaze a kúpime riadne delo DELL v cene okolo 3 000 - 4 000 €.

Serus Geci rad by som kua taky businnessss ako ides rozbiehat za 20litri chces buuka co za teba bude aj rozpravat a susles tu take somariny ze kupim za rok DELL za tolko a tolko daj typ na nejake podnikanie v oblasti dopravy alebo tpodobne. "Kupim stare kilecko a za rok kupim Mercedes SLK ale mi prosim poradte ze ake kilecko mam kupit cervene ci zelene? Ale moja podmienka je klimatizacia a aby jazdilo na H2O" Zbytocne ti tu niekto bude vysvetlovat ze to nieje mozne aj tak si baran a nedas si povedat... LOL

ja len tolko: notebook na spracovanie narocnej grafiky? HA HA HA! Vtip storocia.

KUP SI DESKTOP, NA BOOK ZABUDNI, amater...

Ostatní, aj keď mám odlišný názor, ako oni, sa narozdiel od teba, aspoň vedia súvislejšie vyjadriť k téme, takže o tom, kto je tu amatér, by som radšej polmčal.

jedinej arogantni tupec ses tu ty.

Chces vyjadrenie? OK.

Pisem ti ze si amater, preto ze len amater a lama moze chciet notebook na take veci ako spracovanie narocnej grafiky. A Preco? Pretoze:

- book nikdy nebyva robeny na vykon, ale na vydrz a mobilitu, co znamena nizsi vykon a kompromisy. Ked robis s narocnou grafikou tak sa na vykon hladi v prvom rade.

- z vyssie udaneho dovodu ma takmer kazda komponenta v booku o cca 20% nizsi vykon ako plnohodnotna komponenta v klasickom PC. Je to tak robene kvoli chladeniu a spotrebe energie. Akonahle niekto vyrobi tzv. herny notebook (alebo podobne svinstvo, kde baterka pri plnom vykone zakape za 20minut) je to somarina ktoru si kupuju ovce, co chcu byt in, ale inac je to len predrazeny zmenseny desktop s nizsim vykonom ako desktop.

Navyse, na grafiku sa pouzivaju profi graficke karty nvidia Quadro, alebo ATi FireGL, ktorych notebookove verzie su len slabym odvarom plnohodnodtnych verzii.

Pre mna za mna si chujovinu akou je "vykonny notebook na grafiku" kup, ovsem potom sem nechoj revat, ze sa ti daco vlecie. Pretoze vec, aku ty chces neexistuje (pokial uvazujem o cloveku ktory ma rozum a nekupuje vsetko, co vyrobca pekne nazve - vid. "herny notebook" a podobne zvasty ze to ma akoze vysoky vykon)

Staci?

Este dodam ze ten typ co si napisal na zaciatku je uz uplny vysmech.
5400rpm disk? 2GHz dvojjadro? Si blazon a ani o tom nevies.
Stroje na veci co chces ty maju 4jardovy CPU, okolo 4GB RAM, rychle disky aby si pri nacitavani nezostarol a poriadnu grafiku (pokial robis s 3D). Pokial robis s 2D staci ti hocijaka grafa (ale najlepsie minimalne GeForce 8xxx na ktorej bezi Photoshop CS4 s HW akceleraciou).

Ceny podobnych notebookov zacinaju tak na minimalne dvojnasobku tej almuzny, co si uviedol ty.

www.pcexpert.sk ...

Je sice trochu drahsi, ale je to kvalita a aj vykon by mal byt v pohode. Mozno, ze by sa vam podarilo najst nieco lepsie za taku cenu na ebayi, tu u nas na slovensku za take prachy nic lepsie nekupite.

btw. A neriesim p*coviny, ze co je vhodne na grafiku a co nie, ale snazim sa priamo odpovedat na povodnu otazku bez toho, aby som sa snazil "prevychovat" zadavatela otazky.

prepac, ale chces tu nemozne. navyse sa obavam, ze ked nenapises, co povazujes za "graficke aplikacie" tak ti nema nikto sancu dobre poradit vhodny kompromis medzi grafikou a cenou...

Hosi, hosi, este vam nedoslo ze chalan ide robit business? Tzn. graficka aplikacia je jednoznacne Powerpoint kde si bude tahat obdlznicky :) Ale na druhej strane Officy 2007 si ziadaju svoje, takze nejaka ta Nvidia to isti Dobre som sa zasmial Martin, vela stastia, dufam ze nam vsetkym ukazes ako na to v novom MartinSofte.

za 700 EUR bez DPH vo velkosklade ASUS NB M50VC 15,4“WXGA+/IntCore2DuoP8400/4G/320G5/DVD±RW/NV9300/Cam/8in1/BT/FP/Wifin/1394/HDMI/VB /taška+myš

ahoj ! nerobim pro foto,ale mam problem ten isty ako ty...takuto nejaku zostavu som hladal aj ja..tak somsi kupil
cpu intel 6600quad stvorjadro , 4g ramky2+2 do chanelu.ati hd2600xt z 256 mb , 320gigovy hdd 7200 otacok sata a 500wat zdroj zochranou , dvd mechaniku...creva do bedne ma vysli 22 000sk pred 2 rokmi...monitor mam aoc 7k 17 palcovi...nevie viac ako 9 12megovych obrazkov dat do hdr..potom spadne fotosop...9 ich uroby za 20 secund..cs2 alebo cs4 v32 bit systeme..64je to to iste...32dvojka je lepsia.nikdy som nevybehol cez 3 giga ramky ani pri hdr..ja by som chcel vyskusat este amd v deskope...notbuky by som radsej kupil od amd...tuti nikto neporadi...vsetci su mudri podla testov...na marketing nepozeraj..ja na testy nepozeram ani na testovacie prograrni...kup si nove 4jadro lepsie ako mam ja..4gramky budu stacit..dve karty zapojene do.....podla znacky..silny zdroj...aby som nezapudol cpu mi nevybehlo viac ako 30percent..nezabudni ! stolovy pocitac treba vyladit..cpu+ram+grafika+hdd...(jedenna hdd na os+graf.prg a druhy na foto alebo 3d animacie...dufam ze som ti nejako pomohol...ps: ntb su lepsie zladene...cavko...