» Poradna » Notebooky

Aký nb do cca 35000? ASUS Rog Strix vs Dell Inspiron 15 vs HP Omen 15

Ahojte, neviem sa rozhodnúť ktorý notebook si kúpiť. Použitie okrem klasického použitia a programovania by som chcel aj hrať lepšie hry takže asi GTX 1060.Veci ktoré preferujem - svižnosť, teda 7200 HDD + čo najväčší SSD, malá kazivosť, možnosť pripojiť dva monitory (teda asi HDMI + mDP alebo Thunderbolt), samozrejme 16GB RAM, i7 CPU, batéria nech vydrží čo najdlhšie (nie na hrách ale pri práci) a ideálne čo najlepšia viditeľnosť na slnku. Cena ideálne do 35 000 Kč.ASUS ROG STRIX - nevýhoda je, že má slabšiu batériuhttps://www.alza.cz/asus-rog-strix-gl503vm-fy... DELL INSPIRON - 5400 ot. HDD https://www.alza.cz/dell-inspiron-15-7000HP OMEN - Pri ňom sa trošku bojím kazivosti a servisu + má GTX 1060 MaxQ a neviem nakoľko je slabšia od 1060, či bude možné hrať napr. Red Dead Redemption 2https://www.alza.cz/omen-by-hp-15-ceAk máte nejaké rady alebo tipy, budem rád.

Odpovědi na otázku

Záleží co preferuješ.Nejlepší předpoklady na hry má Omen kvůli kvalitnímu 120Hz S PVA displeji s G Sync.1060Max Q má výkon cca o 11% nižší než klasická 1060tka.Dell má nejslabší LCD nevhodné na delší hraní.Asus je ve středu.Omen i díky tomu že má plnohodnotný Thinderbolt 3 ,tak můžeš připojit spoustu dalších monitorů.Na druhou stranu je docela hlučný a zvuk nic moc.Mám ho teď shodou okolnosti doma na test.Kdyby tě něco zajímalo napiš.

Dik za odpoveď. Teraz sa už len rozhodujem medzi tym ASUSom a HPckom. U ASUSu som čítal, že nemá integrovanú grafiku a teda dedikovaná je využívaná neustále, čo môže spôsobiť, že sa čoskoro pokazí. Neviem zhodnotiť aké je tam to riziko.OMEN, MaxQ by som prijal za cenu lepšej baterky a dvojnásobného SSD. Tu ide čisto o to, či je tam naozaj zvýšené riziko že sa po mesiaci pokazí a o to, či u HP očakávať rýchly servis.Poprosím ťa, ako dlho vydrží batéria na tom OMENe?

Mrkni na recenzi Viktora( našeho Admina) zde https://notebook.cz/clanky/recenze-notebook/2... Jinak skoro všechny NTB co maji LCD s G sync maji deaktivovanou integrovanou GK - a tak slabší výdrž.A pokazit se může dnes cokoliv a kdykoliv.Je to jen o náhodě a zacházeni.Omen píše výdrž na baterku okolo 4 hodin s wifi.Ale kdybych vypnul podsviceni klavesnice tak by to asi bylo o dost vice.Ale nevím nemam ho ted u sebe a mam ho jen pripraveny na prodej na bazos.(za 26tis.)

Zase nema Optimus a tim padem se ti nestane, ze se v nejake hre nesepne dedikovana.V idle rezimu maji ty grafiky kolem 40°C.Z hlediska spolehlivosti je to lepsi, nez aby byla deaktivovana a aktivovala se z nuly.Jsou tam pak sokove teploty a to hw skodi vice.