» Poradna » Notebooky

Aký Linux na notebook?

Dobrý večer,chcel by som skúsiť Linux na mojom notebooku, nainštalovať ho viem,lenže neviem ktorý by bol najlepší.. Potrebujem na notebooku Office,Steam (ets 2) a aby sa vedel pripojiť k wifi tlačiarni Canon.Typ notebooku je Asus X200MA

Odpovědi na otázku

ETS2 som hral na ubuntu a office cez wine

Pokud chceš používat Steam a chceš aby vše fungovalo hladce, vol Ubuntu, možná ještě Mint. Bohužel, spousta her pro Steam není portovaných obecně na Linux, ale počítají přímo s Ubuntu. (verze knihoven, některé adresáře…) Jde to i jinde, ale občas se musí člověk pohrabat ve spouštěcích parametrech a tak :)

Ja iba ets 2 a to stačí :) zvolil som si mint a uvidím ako to pôjde