» Poradna » Programy

Aký kúpiť plochý TV (LCD vs. PDP)?

Už dlhšiu dobu chcem kúpiť FullDH 100 Hz TV s DVB tunerom a uhlopriečkou minimálne 37" (94 cm) v cene do 5 000 €, no keďže som aj zbehal vela obchodov, aj som prečítal vela materialov a odbornych časpisov na túto tému, no stále sa neviem rozhodnúť, či kúpiť LCD, alebo PDP, prosím vás o radu. Kto mi kvalifikovane poradí, tomu vopred dakujem.

Peter z BA.

Odpovědi na otázku

Nuž, 200 Hz, to by bolo síce veľmi pekné, len škoda, že dnešné SONY nie je, čo sa kvality výroby a spoľahlivosti týka, ani zďaleka to SONY z pred 20, resp. 25 rokov. Pokým vtedy to bola totálna špička, dnes je to predražená spotrebka a SAMSUNG, ktorý do tých ich TV Bravia dodáva LCD panely, je oveľa kvalitnejší.

Zaujímavé, že len jeden človek mal tú ochotu mi poradiť. Ak mám byť úprimný čakal som od tohto serveru viac, no zmýlil som sa. Škoda.

Je to tak otrepana tema, ze sa nikomu nechce opisovat to co uz tu niekolko sto krat bolo napisane.

Co tak hladat ?

No a čo ja z toho akože teraz mám, hm? O existencii tohto servera som sa dozvedel dnes, nemal som odkial vedieť, že LCD vs. PDP je "otrepaná téma". Keby si poriadne čítal to, čo som uviedol vo svojej otázke (že som zbehal a nechal si radiť v parádne veľa obchodoch, pričom môžem povedať, že nielen na Slovensku, ale aj v iných štátoch a prečítal kopu literatúry súvisiacej s touto tematikou, no napriek tomu sa neviem rozhodnúť a keďže sa nejedná o malé peniaze a do nového TV neinvestujem každý deň) určite by si nenapísal to, čo si napísal. Smutné.

Kdyz odesilas dotaz, tak tam mas napsano "Před položením dotazu do Poradny prosím použijte funkci vyhledávání. Je totiž velmi pravděpodobné, že váš dotaz už byl dříve odpovězen."
Jestli nebudes respektovat pravidla poradny, tak si alespon nestezuj.

Peter [195.91.79.xxx] - a víš ty jaký je to nápor na bednu, napsat něco do vyhledávače, ať už tady, nebo někde jinde? U toho se musí přemýšlet, a to holt někteří nemůžou rozchodit.

Keby si tou svojou "bedňou" trochu chcel pohnúť ty, zrejme by ti došlo, že to, čo mi tu teraz tak víťazoslávne radíš, som urobil dávno predtým, než som otázku napísal. Mňa nezaujímajú iné, staršie diskusie, chcel som počuť vaše názory na moju otázku, ale vidím, že tu bol jeden jediný človek, ktorý sa mi akože snažil "poradiť" a odporučil mi "super kvalitu" SONY... NO COMMENT, na tomto serveri iba človek stráca čas.

Delas si srandu, ze jo? Takze ty proste chces, aby lide napsali primo TOBE, co uz tady psali nekolikrat nekomu jinemu? Co myslis, ze se dozvis objevneho? Jestli nekdo chtel nejaky nazor na LCD vs Plazma vyjadrit, tak uz ho tu napsal(i kdyz ne primo tobe).

Určite sa dozviem niečo nové, lebo niektoré diskusie na túto tému su podstatne staršieho dáta, trebárs aj 2 -3 roky staré, dokonca aj staršie a za tú dobu technika poriadne pokročila. Keď si písal to, čo si mi napísal, zrejme si nebral do úvahy to, o čom teraz hovorím ja, však?

Ano, jsou zde i 2-3 roky stare diskuze, ale take diskuze, ktere nejsou stare ani mesic.

Nechcem ťa uraziť a neber to prosim ťa osobne, kamo, ale poviem ti to natvrdo, OK? Keby si bol fakt taký "hustý macher" v týchto veciach, nemal by si problém mi poradiť a nevyhováral by si sa tu v jednom kuse na staršie diskusie.

Rozhodne nejsem "husty macher" a nejakym LCD, ani plazmam vubec nerozumim. Do tveho dotazu jsem se podival jen proto, ze jsem chtel zjistit, co je to PDP(skoro vsude se pouziva proste "plazma") a kdyz jsem videl, jak se tady bohatyrsky dozadujes pozornosti a shazujes prispevek cloveka, ktery ti chtel pomoct, tak jsem se rozhodl reagovat.

A koho konkretne som tu akože mal zhodiť či uraziť či čo?

"že tu bol jeden jediný človek, ktorý sa mi akože snažil "poradiť" a odporučil mi "super kvalitu" SONY... NO COMMENT"

Len som vyjadril svoj názor, nič viac, ak to niekoho urazilo, tak to ma mrzí.

no..problem je v tom, ze Petra stale serie, ze sa nevie stale rozhodnut...
...precital uz mnoho informacii, vela serverov, predajni aj v zahranici.....a caka, ze behom par hodin po odpovediach tu na zive.sk sa konecne rozhodne po niekolkych tyzdnoch/mesiacoch rozhodovania sa...

Nie je celkom pravda, že som 100 % rozhodnutý, ale ak mám byť úprimný, radšej by som LCD, ako PDP a najnovšia správa z EU-parlamentu o úplnom zákaze výroby PDP kvôli extrémne vysokým energetickým nárokom ma v tom dosť podporuje.

Peter [84.47.78.xxx] - jsi opravdu na palici.
n.př. budeš mít teoretickou možnost podívat se k někomu, kdo pěje alelujá, na svojí "špičkovou " TV, a tam zjistíš, že buď je slepej /horší případ/ a nebo blbej, protože vyhodil pěkný prachy, a teď to musí chválit.
V první řadě jsou TVOJE oči, a ne názor někoho jiného.
Protože ty a tvoji nejbližší na to budou čumět - ten druhý ne.
A skutečně není problém u seriozního prodejce, aby ti pújčil, nebo sám použil DO, a přepnul TV na poskytovatele, kterého máš ty.

OK, možno som "na palici", ale nie som Bill Gates, ktorý môže 5 000 € vyhodiť za nový TV každý mesiac, keď po mesiaci zistí, že vlastne kúpil peknú volovinu a nie kvalitný TV, tak ti poviem: Mám DIGTAL CABEL TV od UPC (HD je tam toľko programov, že to zrátaš na prstoch jednej ruky to je fakt), ďalej mám DVD-Recorder a Blue-Ray-Player a FullHD chcem práve kvôli Blue-Ray, kvalita, na kvalitu. No, tak teraz raď, čo kúpiť?

Kdyz si nekdo kupuje televizi v cene maleho auta, tak mu asi na penezich moc nezalezi.

Za 5 000 €, čo v prepočte predstavuje cca. 150 000 Sk kúpiš malé auto, ale akurát tak ojazdené.

Jednalo se o nadsazku(i kdyz jenom mirnou).

Sony - a nebo se podívat sem - http://www.upczone.cz/viewforum.php...
a můžeš mudrovat

Dík za typ. Presne toto sa mi zíde. Konečne dobré fórum, ktoré už na prvý pohľad vyzerá poriadne. Nič viac som od nikoho z vás nechcel, len poriadny typ a takmer všetci sa tu do mňa obúvate a čo sa toho SONY, týka tak to som už raz povedal, predražené spotrebky a la SONY si zoberte a strčte za klobúk, SAMSUNG, SHARP či PHILLIPS majú oveľa vyššiu kalitu výroby, spoľahlivosť a lepší obraz, no hlavne za podstatne prijateľnejšiu cenu.

Peter [84.47.78.xxx
Gott sien dank
a ještě jednou - spolehni se, hlavně na svojí hlavu - ty budeš ten konkrétní přístroj používat - a nikdo a jenom ty nemá do toho co kecat.

Áno, lebo vieš ak mám byť úprimný, nepovedal som, že chcem na 100 % LCD, lebo aj PDP je super, ale najmä spotreba energie PDP je obrovská, to ma dosť odrádza.

Chces koupit televizi za sto koliku a budes se rozhodovat podle spotreby?

jenže vývoj jde sakra dopředu.. a ceny klesají...

tak jdi do pice kretene

Nevieš nič iné, len nadávať, úbohé.

a co umis ty ?

Určite viac, ako ty.

o tom dost pochybuji. ted si srandu nedelam.

Aleba? Ty si dokázal viac ako ja? Zaujímavé, lebo ja zastupujem jednu veľkú nadnárodnú spoločnosť vo Viedni a za týžden zarobím v čistote viac ako dvojnásobok tvojho čistého celomesačného prijmu.

Dost tazko ti tu niekto odpovie, ak nedas dalsie informacie, napr. aky signal do toho TV pojde. Ale aj tak... kup KURO a mas pokoj.

Kup Samsung LE40A786.

Dík za typ, veľmi atraktívna ponuka. Akurát neviem, či som to len ja pri množstve tých atraktívnych vlastností rehliadol, alebo naozaj tento model nemá DVB-T? Lebo vzhľadom na jeho vyšpičkovanosť sa mi to až nechce veriť, že by absentoval.

DVB-T ma,nema DVB-C,ani DVB-S. Ktore neviem,na co by aj komu boli,pri pouzitych systemoch kodovania platenych kanalov.

Osobne,keby som dnes kupoval LCD,ten Samsung je moja jasna volba.

To nemas pravdu,ja jsem ted koupila sony KDL-32W4000 kvuli tomu ze ma DVB-C tuner ,mame kabelovku UPC tak ze jsem koupila i ten modul do tv.Usetrila jsem mesicny poplatek za dalsi stb a ten co jsme mneli tak sel k druhy tv.Co se tyce Sony tak nemam zadnou spatnou zkusenost.Pred LCD jsme mneli Sony Trinitron 6 let a behala bez problemu.Co se tyce vyberu tv tak kazdej preferuje neco jineho a jak bylo receno kazdy ma jiny oci.

Áno, to máš pravdu, že každý má iné oči, ale do TV BRAVIA dodáva LCD panely Samsung a mám dosť známych v ekelektropredajniach, takže viem ako je to so "super spoľahlivosťou" SONY BRAVIA. To by som si radšej kúpil PDP VIERA od PANASONIC-u, reps. KURO od PIONEER-u, určiťe spoľahlivejšie ako BRAVIA.

Nuž, pokiaľ viem, tak KURO je PDP od Pioneer s pekne vysokým enerketickým nárokom. Ako aby sme sa chápali, nie som členom greenpeace ani žiadnej podobnej brainwashingovej organizacie, ale nerád by som vyvalil 5 000 € za TV, kvôli energetickým nárokom ktorého budem musieť v dome prerábať elektorinštaláciu.

No nevím, myslím, že vyhodit 150 tis SK za TV je total kravina, pokud nevydelavas 50tis měs. a tudíž tě to nebolí. Osobně mám LG plazmu za 25tis, 50palců, HD ready vzhledem k dig. satelitu, přes který přijímám tv a jsem naprosto spokojený. Srovnával jsem s LCD i dalšími asi 10 plazmami, měl jsem s sebou v prodejně HD satelit se záznamem HD a ps3 s BD filmem a jasně vyhrála tahle tv proti např. Panasonicu Full HD. Ale ta TV mi tu klidně poběží 4-5 let a pak ji vyhodím a v té době koupím klidně 70 palců za ty samé peníze, takže mě to vyjde na 60tis, ale ty teď vyhodíš 130tis za tv, která bude za 5let total šunt. Vzpamatuj se. A to nemluvím o kvalitě LCD, které bohužel podle mě stále na nové plazmy nemá. Až teď má kamarád (shodou okolností bohatý) novou LCD Samsung 52 palců a teprve u ní musím smeknout a říct, že je srovnatelná s plazmami. Ale je to jen můj názor, prosím nekamenovat, usuzuji jen z toho co jsem viděl... Probuď se, kup si TV do 50tis když už a zbytek si nacpi do slamníku.

Ty si iný "expert" kámo, keď som povedal, že mám limit 5 000 €, nepovedal som, že si za toľko musím hneď aj TV kúpiť. Nikde nie je napísané, že nekúpim TV trebárs za 2 000, alebo 3 000 €. Vidno, že si to totálne nepochopil. Mimochodom vývoj LCD je hodne popredu oproti vývoju PDP, a LCD od LG sú tiež kvalitné.

ja 3 mesacne platy za telku da iba televizny maniak

Opakujem znova: Keď som povedal, že mám limit 5 000 €, fakt nechápem, prečo by som si musel kúpiť TV len na vrchole limitu? Kľudne sa môže stať, že ma osloví TV za polovicu môjho limitu. A ešte k tomu, koľko chcem, respektíve nechcem dať za TV - fakt nerozumiem, čo máš proti tej cene, sú to moje, nie tvoje peniaze.

ja s cenou fakt nemam zadny problem, pouze konstatuji, ze 3 mesicni platy za TV da jedine zavislak.
ja mam na posledni vyplatni pasce cisty prijem 2272.52 eur ale 5000 za telku bych fakt nedal.

Fajka,to je snad jeho problem,kolko za to chce dat. Toto nemam rad,poznam ludi,ktori trebars maju plat 600€ a setria si na hodinky za 2000€,lebo ich chcu mat. Su to jeho peniaze a je len na nom,ako ich vyuzije. Niekto napriklad prechlasce,alebo da na kurvy,ci automaty. A riesis to ???

no jo, ale hodinky to je neco jineho ! ty mam slusne, no. po poslednim nakupu v Dubaji me pribily Rado Cerix, ale hodinky je neco jineho nez telka
telka je pro plebs

Vydíš, v tvojich očiach je plebs niekto, kto vysolí 5 000 € za TV a v mojich očiach je to zas niekto, kto dokáže toľko vyvaliť za takú somarinu, akou sú náramkové hodinky. Každý sme iný.

Vďaka Luca...konečne niekto, kto naozaj pochopil moje zmýšľanie.

Nenapisal si dost podstatnu vec. Cco budes primarne na tom TVP pozerat, teda aspon 90% casu.
Mas zaujem primarne pouzit TVP ako monitor pre DVD alebo BR player alebo skorej na TV vysielanie?
Dalsia podstatna informacia by mohla byt ci ho potrebujes velmi nutne alebo si ochotny pockat na lepsiu technologiu napr. OLED, kedze plazmy za chvilu odidu do vecnych lovist...
Inak plzamy maju profil odberu prudu z energetickej siete rovnaky ako CRT TVP.

Ja si myslim ze ty hladas triedu spotrebnej elektroniky "snob end", co nieje nejak v sulade s profilom zakaznikov nachadzajucich sa v Slovenskych predajniach... Mozno by sa ti postastilo niekde kde vedu vyrobky od fy. Bang&Olufsen. Tato znacka je pre tych majetnejsich...

Mam DIGI TV UPC, DVD Recorder a Blue Ray Player a sledujem to cca. rovnako...tak ze asi tak.

Počuj, west, a ešte niečo, kebyže chcem fakt kvalitu, tak kašlem na B&O a Loewe, čo sú značky z hľadiska total-high end triedy len slabo podpriemerné, ale idem si do Japonska pre total špičku menom Ikegami, akurát, že tie TV sa na bežnom trhu ani nepredávajú a cenovo začínajú od 10 000 € vyššie.

Ako som pozeral tak si nepisal nist ze by si mozno kupil aj total high-end. Inak nemusis ist tak daleko, popytaj sa v TV produkcii co pouzivaju a kup si rovnake, len myslim ze cena bude niekde inde.

Ty si to totálne nepochopil. Ja som práveže povedal, že KEBY som chcel total high end, lebo ja total high end nechcem. A mimochodom, je len jedna TV, ktorá má naozaj total high end produkty a to je PREMIERE.

pochopil, pochopil... , preto som ti naznacil, ze B&O by mohlo byt lepsie pre teba ako to co najdes v beznych obchodoch na Slovensku a okoli...
Sony je stale dobra znacka, bohuzial tie lepsie veci sa na beznom trhu nevyskytuju a su drahsie ako napr. ten B&O. Ale suhlasim s nazorom tu prezentovanym, ze komercne vyrobky od Sony uz velku kvalitu nemaju.

Osobna skusenost: DigiTV na vacsom LCD-mizeria. UPC,ale cez HD PRIJIMAC a cez HDMI- vynikajuce,najma programy v HD su fantasticke,najma National Geographic HD,je to doslova radost pozerat.

Nejde ani tak o zobrazovadlo ale ako skoro to pojde ta het... bo dnesna standardna politika vyroby je zasadne nerobit veci tak, aby dlho vydrzali...

je divné, že niekto má 5000 EUR na novú telku a pritom nemá na elektriku

Nejde o to, mať na zaplatenie elektriny, ale prerábať elektroinštaláciu v polke domu kvoli jednému spotrebiču? No, zatiaľ som v poriadku, také niečo nčmusím.

Jestli tvoje elektroinstalace neutahne par desitek wattu, tak je na case je prekopat tak jako tak.

Keď inštalácia nezvládne plazmu, tak asi doma ani nežehlíš, neperieš, a asi aj chladnička bude nadpriemerný spotrebič. A o elektrickom ohrievači v prípade plynovej krízy nemôžeš ani snívať.

na ceske a slovenske kanaly, kde slovo "kanal" vyjadruje obsah i kvalitu vysilani, staci televize po babicce.

Zacinam ste diskuzi mit pocit ze dotazovateli nejde o to aby jemu poradili ale chce pochlubit se tim ze muze dat za tv tolik penez

Přesně tak. Pocit mám stejný. Napíše nějakou cenu a když mu kdokoliv řekne, svůj názor, že to je zbytečně moc, tak je hned u něj "aky expert" a že tolik dát nemusí a bla bla bla. Nenapsal jsi ani to z jaké vzdálenosti budeš na tv koukat, jaké máš doma ke koukání podmíny (světelné apod.) ani to, na co převážně budeš koukat (jestli jsi spíše fanda do filmů, nebo vetšinou pobeží tv nebo většinou budeš pařit hd hry), ale každý kdo se ti snaží sdělit svůj názor, tak je hned "expert". Tu ironii cítím až sem Podle mě, pokud napíšeš nějaký strop, určitě nemáš na mysli něco za polovinu, to si trošku odporuje. Pokud napíšu strop, počítám zhruba s tímto stropem a snažím se evidentně koupit co nejkvalitnější tv s tímto limitem. A na to jsem reagoval já, protože podle mě je to zbytečné. Expert nejsem, LCD jsem pochválil, jen s tím rozdílem, že LCD za 25tis se prostě stejně drahé plazmě nevyrovná, kdyby jsi se na hlavu stavěl. A vůbec, že se rozčiluju,chtěl jsem jen poradit a nebudu se hádat. Kup si co chceš, jsou to tvé prachy

ja si myslím že zakladateľ témy nemá žiadne z ním spomínaných zariadení, je to len jeho vysnívaná zostava a k nej chce poradiť vysnívaný televízor. Zatiaľ totiž nemá ani na elektriku pre tieto mašinky

Ozval sa pravý sedlák - úbožiak, homeless looserský ktorý z nažobraného na ulici chodí do internetovej kaviarne.

To o tom sedlákovi patrilo tebe, náhodný čitateľ.

Keby som sa chcel vyslovene pochváliť s tým, koľko môžem dať za TV bez toho, aby to bolelo moju peňaženku, určite sem nenapíšem smiešnych 5 000 €, ale hodne viac. Nemáš sebemenšiu šajnu koľko zarábam, tak aspoň mlč a nestrápňuj sa zbytočne, kámo.

OK NINJA, už som to tu v priebehu diskusie písal viackrát, ale rád to zopakujem: Mám DIGI TV UPC, DVD-Recorder, Blue-Ray-Player a pozerám to všetko približne narovnako. Svetlo dopadá na môj súčasný (a keďže nechcem meniť polohu, bude dopadať aj na budúci TV) zľava, pričom mám možnosť buď denného svetla, alebo zatlmenia svetla vďaka žalúziám a pozerám sa na TV zo vzdialenosti 5 metrov. Dúfam, že som na nič nezabudol.

Plazma je ovela,ovela,viac citlivejsia na priamy dopad svetla. Tak,pokial nechces mat zaluzie stiahnute stale,volba sa Ti zuzuje vylucne na LCD.

No vidíš Všeobecně lze říct, že LCD vypadají lépe v hodně osvětlených prostorách, proto i např. v prodejnách, kde, kde je světla několikrát víc než v domácnostech to svádí ke koupi LCD, ale doma je samozřejmě realita jiná, to si musíš posoudit sám. Jinak co se týká vzdálenosti, mám 127cm plazmu a koukám také z cca 5m a musím říct, že těch 127cm (50") je tak maximum, těžko si dovedu představit, že tu mám větší TV, už by to asi bylo těžko koukatelné. Už i teď např. v seriálech při dialogu 2 lidí, musíme doma přejíždět zrakem zleva doprava, aby jsme viděli vše A jak to už asi vyznělo, jsem zastánce plazmy, srovnání jsem už viděl mraky a na plazmu obrazově myslím nic nemá, kromě těch opravdu hodně drahých LCD. Spotřeba není tak drasticky větší než LCD, na to bych nehleděl. Co se týká obrazu plazmy, odezva fantastická, žádné šmouhy, černá je černá , takže pro mě je to jasné. Ty to musíš rozseknout sám, ale pokud opravdu vrazíš 60tis Kč do LCD, bude už kvalitní. Jen jsem chtěl říct, že za ty peníze můžeš mít stejně veliké a stejně kvalitní 2 plazmy, ne-li kvalitnější

tu je este k tomu samsungu : www.hdtvtest.co.uk ...

50" (127 cm)? Ty snáď žartuješ, však? Veď to je extrémne veľa! Najviac tak 42" (107 cm)! Veď TV by sa nemal sledovať zo vzdialenosti menšej ako je 5-násobok jeh uhlopriečky, inak to škodí očiam, to je vedecky dokázaný fakt.

tak si nasaď brýle škodlivost TV očím a vzdálenst na sledování je hlavně problémem klasických CRT televizí. Jednak povrch televize je silně nabit elektrostatikou, jednak to vysušuje oči. Proto tak časté záněty spojivek. Sou tam i další faktory. Podle teorie pětinásobné vzdálenosti, bys měl sedět od svého PC minimálně 1,5m... užij si to
Od plochých TV je taky třeba držet odstup, ale to hlavně s ohledem na vaši krční páteř. Dívat se na 50" z metru to je fakt bolest A samozřejmě hlavní důvod pro vzdálenot od HD TV je, že když jste blízko, tak je ten obraz strašnej...teda pokud tam zrovna nemáte HD zdroj. ze vzdálenosti 5m na 52"HDTV nevidím kazy, Obraz je pěkný, subjektivně ostrý.

KAŽDÁ JEDNA obrazovka, bez ohľadu na technológiu, je voči očiam škodlivá, lebo vysiela či už väčšie, alebo menšie, ale predsa len dajaké množstvo žiarenia. Preto sa neodporúča sledovať TV zo vzdialenosti menšej, ako je vzdialenosť 5-násobku jeho uhlopriečky. Myslím, že skôr, ako tu začneš mudrovať, by si si mal prehĺbiť znalosli z fyziky.

pal do p*če uz stymto Blogom! To tu rozoberas jak drb*uty fas !

Vulgárnych primitívov, ako si ty nikto do tejto diskusie ani nevolal, tak tu neotravuj.

Po přečtení několika příspěvků sem debatu celou neprojížděl, nemá to moc smysl. Má osobní zkušenost:
SONY Bravia KDL-52-W-4500.... podmínky pro sledování máme přibližně stejné, světlo, žaluzie, vzdálenost. Tak jeko všechny SONY je to LCD. A nestěžuju si. Naopak. S dobrou ostatní elektronikou je pohled na toto LCD radost. Když pomineme kanál kvalitu našich programů, tak je obraz opravdu výtečný. Zdroj mám ze satelitu, od TT. Samozřejmě s BD nebo HD programy se to nedá srovnávat, ale i tak v rámci možností paráda. Sporty jsou supr, osobně nechápu jak sem se dřív vůbec mohl dívat na hokej. NEvim jak UPC ale na TT jsou i HD programy ze zahraničí. Veškerou elektroniku mám od SONY, což je fajn protože si spolu stroječky umí povídat, nadruhou stranu podobného efektu dosáhneš univerzálním programovatelným DO. BD jsem ještě nezkoušel, nejsem ten typ co musí hned, počkám až přehrávače budou za rozumnou cenu. Do té doby bohatě stačí noťas s HDMI. Zrovna se chystám vyzkoušet Dark Knight a Beowulfa v HD. A palsma vs LCD? Myslím že v dnešní době jsou už rozdíly minimální jestli vůbec nějaké. Podle mě největší rozdíl je ve spotřebě, kdy samozřejmě LCD žere mnohem míň. To je jen má troška do mlýna. A ještě k předraženosti SONY. Ano jsou drazí, ale dá se z nich vymláti sleva jako hrom. Nakupte u nich víc elektroniky a budou moc ochotní. Já bral zboží cca 100 tis. zaplatil sem 70 (TV, receiver, HDD/DVD rec, fullHD kamera, kabeláž a instalace). Když sem tam šel na Vánoce pro další TV do kuchyně, tak se mi to ani nesnažili prodat za tu cenu co byla na štítku. Takže buďte drzí

Inak dík za typ, vidno, že sa vyznáš, ale môj názor na SONY to nemení - predražená spotrebka, ktorej sa radšej vyhnem.

Samozřejmě, k HD ready nebo FHD tv musíš mít kvalitní zdroj signálu. Mezi námi UPC shit, stejně jako DigiTV, co se kvality týká. Nejlepší obraz bývalý Czech link, nyní Skylink a Gital, s HD satelitem který má upscaling jsou i SD programy pěkné, o HD ani nemluvě, to je paráda. A co se týká LCD, mám jich pár kolem sebe u známých a jso to právě LCD rok staré např. kolem 30tis a např, sport hrůza, např, lyžování, sjezd, nekoukatelné, hokej něco podobného, černá není černá ale tm. šedá, akorát ta spotřeba je menší, ale jak říkám, LCD v průměru kolem 150W a plazma kolem 250W, to nikoho nezabije jedna 100W žárovka Opět záleží na co koukáte, LCD svítí stále plazma rozsvěcí jen určité body, které musí, takže při tmavých scénách je plazma úspornější. Ale je to jen můj názor

N!nja : Ktory satelitny receiver mas ?

Moderní LCD již přechází na technologii LED podsvícení, nejnovější dokáží v tmavých místech vypnout, tutíž vzniká černější černá než na jakou jsme u LCD zvyklí. Ano je pravda, že černá u LCD prostě není černá, ale lidské oko je schopné akceptovat cokoliv. Je to subjektivní. Mozek si tu černou domyslí i když je šedá. Vem si žluté býle a jdi ven. Sníh je chvíli žlutý, po pár minutách vidíš bílý sníh. Černá bude černá až s příhodem OLED a dalších pokročilejších technologií. Se satelitním zrojem souhlasím, v našich luzích a hájích jedijě CzechLink. Měl jsem UPC i Digi. UPC předražené, nekvalitné. Digi levné a stejně nekvalitní jako boty ABEBAS od vietnamců. Navíc prakticky nefunkční podpora. Rozhodně příjmač s HD. Já mám Topfield, a je fajn. Příjmačů je celá řada. Doporučuji Technisat a Topfield. Kvalitní zpracování, supr výbava. Vím je to trochu off topic, ale podle mě to k výběru TV patří. Jo a 100W žárovka? Šmarja lidi pryž se 100W žárovkama. Při dnešních cenách energií jedině úsporné žárovky. Doma nemám jedinej kus obyč žárovky. Vše jen zářivky a úsporky. A vypadají moc pěkně. I úsporka se dokáže tvářit jako klasická žárovka. Při nákupu elektroniky se rozhodně vyplatí dívat se na úspory. Je fakt že mám novostavbu, ale v obýváku třeba skoro netopím, televize samaosobě je docela žhavá a k tomu receiver (pořád žhavej). Jen když teď byly ty tuhý mrazy tak sem přitopil.
Jo a kté kvalitě sony. SONY je stále kvalitní značka, pro normální lidi i tak zní. A věř mi, když z nich vymlátíš slevu, zaplatíš míň než u konkurence. Navíc třeba Samsung není dobrej na televizní vysílání. Je výbornej na HD (BD...) ale televize z éteru nicmoc. Ale samozřejmě další značky mají taky něco do sebe. Osobně si myslím že výběr je čistě subjektivní záležitost.

Keď si napísal, že "oko je ochotné akceptovat cokoliv", tak jednoznačne stačí zobrať maximálne 1000 eur, ísť do najbližšieho hypermarketu a tam si vybrať TV podľa žiadanej veľkosti a farby obalu.

Jednoznačně aby jsi využil Full nebo Ready HD musíš mít k tomu daný signál to znamená přijímat televizní signál HDTV např. Nova HD, HBO HD, Eurosport HD a pod. Takové LCd nebo plazma musí mít dekodér na MPGE 4 nebo set-top-box popř. satelit s dekoderém. Ještě Full využiješ u blu-ray disců ....

a při připojéní PC Hrát hry na 52" v HD to je prostě orgasmus NAvíc pokud zrovna nehodláte investovat do zatím podle mě stále předražených BD přehrávačů, PC jeho funkci hravě zastoupí.

Tak. Precital som to cele a klobuk dolu pred vsetkymi co tu vydrzali odpovedat niekomu co nestoji o radu. Niekomu co si nechal radit odbornikom dokonca v zahranici a aj tak si da dotaz na poradnu v zive.sk. Niekomu kto ked dostane radu tak ju len zamietne pripadne znevazi.

Peter. Moj nazor je ze skoncis s dajakou predrazenou LCD a budes ju vychvalovat na forach ake je to delo a ze lepsie uz nieje.

Este raz. Klobuk dolu, vsetkym.

možná máš recht, ale já taková to fóra nepovažuji za radu jednomu člověku. Může sem každý a tudíž sdílím své názory s každým. Peter má svuj názor a chce si ho utvrdit a stát za ním. Hledá tu pro to důvody. Taky sem si myslel že SONY je zbytečně předražené, ale když z nich člověk vymlátí takovou slevu (viz někde hore) že ta cena spadně níž než u konkurence, změní to jeho názory. Je to o osobní zkušenosti. Lidi obchodníci na nás profitují tak jak tak. Nebojte se ukázat že to víte. Nechte si udělat nabídku. řekněte že je to moc. Požádejte o slevu. A buďte u toho tvrdí a nekompromisní. To i pak sony je levná

Ta 100W žárovka byla jen přirovnání S novou LCD technologií souhlasím, jen jsem chtěl říct, že ji těžko najdeš u TV za 25tis, takže při srovnatelné úhlopříčce a ceně, bude plazma o dost lepší. Ale jinak souhlas se vším, satelit mám také Topfiled a samá chvála.

Milan, ty fakt nechápeš, že? SONY je predražená šmejdina. Veď obrazovku to má od SAMSUNG-u, oproti ktorému je to minimálne o štvrtinu a niekedy aj o tretinu drahšie a to ani nehovorím o tom, že SAMSUNG má najmenej o triedu lepší obraz a je neporovnateľne spoľahlivejší. A že mi SONY dá zľavu pri hromadnom nákupe výrobkov? V živote by som nekúpil viacero výrobkov od jednej značky, lebo každá značka je špičková v niečom inom. Každý výrobok mám inej značky.

Výborný obraz Samsungu jsem tu někde taky zmínil, taktéž jsem zmínil že je výborný jen z BD. SONY zvládá skvěle přepočet obrazu z nižší kvality díky pokročilým algoritmům a elektronice. To že nenakoupíš více kusů elektroniky u jednoho výrobce bych chápal u Hi-End elektroniky. Ve střední cenové kategorii, o které je tady řeč nejvíce, výroky typu "výrobce XY je nejlepší v oblasti kamer/televizí/audia/atd" mají význam v případě, že chceš to nejlepší. Potom ano, máš pravdu. neomezenej rozpočet tak si taky koupím panel od Leowe, repráky třeba Grand Koncerty od Trianglu........ano každý je nej někde jinde. Normální člověk si nikdy nekoupí nej elektroniku. Ale samozřejmě výběr značky je subjektivní....já si vybral to kam mě to táhne...vždy sme měli doma věci od sony.... ale ta záležitost se slevou platí i jinde.

Pozri, Milan, pre mňa za mňa si obhajuj SONY koľko chceš. V mojich očiach to aj tak nie je nič iné, ako predražená spotrebka, ktorá mi nestojí ani za to, aby som sa po nej obzrel. Časy ozaj kvalitného SONY, aké sme ho my skôr narodení poznali ešte z éry socialstických tuzexov, sú proste nenávratne preč a ten, kto to nechce priznať, proste nedrží krok s dobou. To je všetko, čo môžem na tému SONY povedať.

jo a kté šmejdině... předpokládám že sis to někde přečet...něčí osobní názor na blogu či jiné diskusi. Osobně jsem před koupí pozorně sledoval trh více než 2 roky, kupoval každé číslo specializovaných časopisů, četl internetové články, chodil po obchodech a porovnával. SONY nikdy, ale vůbec nikdy neskončila negativně hodnocená. Spodní příčky a hodnocení šmějdina vždy urputně hájily jiné low-endové značky. Toliko k té šmejdině.

Naozaj? Ale ja hovorím o spoľahlivosti, človeče. Mám viac známych po elektropredajniach, ako si ty vieš predstaviť, a píš si, že viem, aké značky sú poruchové, a aké nie. Nie som zástanca PDP, ale radšej by som kúpil KURO od Pioneer, alebo Viera od PANASONIC, ako LCD BRAVIA od SONY.

Radšej LCD ako PDP. O tom, že Panasonic s Pioneerom sú (v rámci ozaj kvalitných PDP) exkluzívnejšie tváriace sa spotrebky s vyššou cenou, som vedel, ale to, že PDP od tak kvalitnej značky ako Loewe má spotrebu takmer 1 kW, tak to ma fakt šokovalo. Kašlem na celú plazmu.

QW11, a ešte počuj, keď ťa to tu nebaví, neloz sem, nikto ťa sem nevolal.

Teba, ako zákazníka musia predavači proste milovať.

Taipan - co milovat, přímo zbožňovat
Peter je školní příklad toho, o čem můj táta říkal - nachči volovi do ucha, stejně bude furt tvrdit, že prší.

Taipan a +++, máte len veľké reči, ale aby ste poradili? Hm, asi by z vás odbudlo, ale nevadí.

Ale jasne, len neviem komu. Zatiaľ som tu nevidel nikoho, kto by o radu stál.

aj tak by sme mohli hodit do placu odkaz na dajaky TV, aby sme sa dozvedeli v com je zly.

Ja sa obetujem.
Ak si filmovy fanusik a pozeras to zo vzdialenosti asi 3 metre, co je bezna vzdialenost kukenzi v panelakovych izbach, tak ja by som volil LG 42PG6000. Velmi dobry pomer cena/vykon/design. Na designe a na zvukovej zlozke sa podielal Mark Levinson. Pokial je to pravda a pokial marketing, to neviem, kazdopadne design a obraz sa mi zda velmi vydareny.
Co sa tyka spotreby, tvrdenie, ze plazma zerie obrovsku energiu, je totalna chobotina. Ak odhliadneme fakt, ze plazma ma podstatne vyssi dynamicky odber prudu ako LCD a budeme sa slepo riadit udajom na stitiku, tak si to zratajme. 50 palcova full HD LG 50PG4000 ma na stitku udaj 530 W. 46 palcova LCD LG 46LG5000 ma tam napisane 300 W. Takze pri pozerani telky 3 hodiny dene, ma plazma, co ma este o cosi vacsiu uhlopriecku vyjde mesacne o cca 100 Sk viac.
LG 42PG6000 nie je sicefull HD, ale samotny punc FULL HD este zdaleka neznamena, ze zariadenie bude disponovat lepsim podanim obrazu ako HD ready. Moj osobny nazor je ten, ze na bezne pozeranie TV a DVD staci HD ready. Pokial tu bude masovo rozsirene vysielanie full HD a takisto Blu-Ray disky a prehravace, uplynu minimalne dva roky a to si potom dotycny uz kupi aj novu telku, ktora bude stat ten isty peniaz ako ta prva a navyse bude aj lepsia, kedze vyvoj ide dopredu ako besny.
Tot moj skromny nazor.

LCD ma vyhodu, že je pozorovatešné za plneho denneho svetla. Blbe je, ze lacnejsie LCD maju problem s pozorovacim uhlom a drahsie zasa ti je luto zaplatit. Plazma s pozorovacim uhlom problem nema a za cenu pod 30 000 Sk sa da kupit velmi obstojna kvalita, ako som uviedol v prispevku vyssie ale zasa vyzaduje dostatocne pritmie. Takze univrzalny TV, ktory by splnal vsetky poziadavky bohuzial neexistuje.
Z cistej aproximacie, ja keby som si mal vybrat do svojho obyvaku do 30 000 Sk, tak volim ako plazmu LG 42PG6000 a ako LCD asi Samsung LE40A656.

Taipan, veľmi pekne a celkom úprimne ti ďakujem za jednu z mála naozaj kvalifikovaných rád. Okrem pár kolegov (menovaných v jednom z mojich príspevkov pre QW11) si jeden z mála, kto mi bol ochotný seriózne poradiť. Akurát, že ja mám cenový strop trošičku vyššie ako 1 000 €. Môj strop je 5 000 €. Nehovorím, že si kúpim TV za 5 000, možno ma osloví niečo za polovicu, ale rozhodne by som sa chcel pohybovať v trošku vyšších cenových reláciách ako tebou zmieňovaných 1 000 €. Nuž a keďže budem TV sledovať zo vzdialenosti 5 metrov, rozhodne by som nechcel uhlopriečku väčšiu ako 42" (107 cm). Ale aj tak, Taipan, ešte raz jedna veľká vďaka za jednu z mála naozaj serióznych rád.

Nemáš pravdu, QW11. Ja len nestojím o nadávky a lacné a hlúpe rady, ale o kvalifikované rady, ako tu napísali kolegovia Milan, N!nja, West, LucaBrazza a Taipan. Nemienim nikoho zosmiešňovať a ani urážať, ale ja som na začiatku diskusie len dal normálnu otázku do tohto fóra a takmer všetci ma takmer okamžite začali zotierať s tým, že vraj je to už príliš "otrepaná téma" a že si namiesto dožadovania sa pozornosti radšej mám prečítať staršie diskusie. Ak by teba takéto počínanie ostatných neurazilo, tak ti potom gratulujem s konštatovaním, že máš dokonalú hrošiu kožu.

Ani ja ta nechcem urazat, ale precitaj si to po sebe. Podla toho co tu pises tak ti nevyhovie nikto.
Ked to tu citam tak mas vybratu kvalitu v akej to chces. Mas preferovane znacky ake by si chcel. Mas ako pises vela ludi co sa v tom vyznaju a mozu ti odporucit bezporuchove modely. Aj napriek tomu si nevies vybrat?
Podla mna ty si ani nechces vybrat.

Este doplnim ze velmi rad to tu budem sledovat a som zvedavy na vysledok co si vyberies.

OK, ak odhliadnem od značky, ale ako si mám vybrať medzi LCD a PDP, keď som z CRT TV presedlal na DLP, hm? V živote som nemal doma na odskúšanie ani LCD ani PDP, lenže fakt, ktorý spomenul Taipan (o vhodnosti sledovania TV pri dennom, resp. tlmenom svetle) ma stavia do patovej situácie. Tak mi poraď, prosím?

A ešte niečo, QW11: preferované značky nemám, veď je plno ozaj kvalitných značiek. SAMSUNG, SHARP, LG a PHILIPS sú značky, od ktorých by som bral LCD a od Panasonicu, Pioneeru a Loewe by som zas bral PDP, len som viackrát skonštatoval že v mojích očiach je SONY predražená spotrebka, takže si nemyslím, že by som mal vyslovene preferované a vyslovene zatracované značky.

Doporucena pozorovacia vzdialenost je trojnasobok uhlopriecky. Vtedy je tvoje zorne obrazove pole optimalne vyplnene a vtiahne ta do deja. A kedze si si ako cenovy limit urcil ciastku cca 150 000 Sk tak tu je asi najvhodnejsi kandidat SAMSUNG LE55A956.
Tu by sa uz dalo hovorit o optimalnom sklbeni pozorovania cez den a noc + pozorovaci uhol + kvalita obrazu.
www.tpd.sk ...

Veľmi pekne ďakujem za skvelý tip, Taipan! Keď tak na pozerám, čo sa parametrov týka, je to bezkonkurenčný TV, akurát, že ja by som predbežne nepreferoval tebou zmieňovanú 55" (140 cm) uhlopriečku, čo sa mi zdá prehnane veľa, ale menšiu 46" (117 cm) uhlopriečku. Spomínaná menšia 46" (117 cm) uhlopriečka je podľa môjho predbežného názoru (vzhľadom na pozorovaciu vzdialenosť 5 metrov) akurát dosť, ale konečný verdikt padne asi až po tom, čo si nechám TV doviezť na skúšku domov. Ale aj tak veľmi pekne ďakujem za skvelý typ. Dá sa povedať, že som viac-menej rozhosnutý.

Peter ještě bych rád vzpomenul co sem tu psal dřiv, hlavně k tomu sledování ve dne/za tmy atd. Obraz je velice subjektivní záležitost, oko a mozek dělaj strašný skopičiny, zvykneš si skoro na všechno. Ale dobrým ukazatelem je jas...čím vyšší, tím víc (teoreticky, ještě berme v úvahu povrchovou úpravu panelu) bude obraz viditelnější na světle....to že ve tmě to zas vypaluje oči nevadí, protože každá tv má ovládání jasu + plus volitelné režimy. Každopádně sem pak hoď info, jak se ti ta která placka líbila... rád si to počtu

Ahoj, Milan. Nechal som si doviezť SAMSUNG LE55A956 aj SAMSUNG LE46A956 a vyšlo na moje slová. Uhlopriečka 46" (117 cm) je absolútne dostačujúca. Na väčšiu uhlopriečku 55" (140 cm) sa zo vzdialenosti 5 metrov vôbec nedalo pozerať, lebo ak som chcel zachytiť obe periferné strany obrazu, musel som neustále presúvať koncentračné centrum očí, čo je posledná vec, o ktorú pri sledovaní filmu mám záujem. Keď už teda bolo o uhlopriečke definitívne rozhodnuté, nechal som si doviezť aj LCD iných značiek PHILIPS, LG a SHARP s veľmi podobnými parametrami a v podobných cenových reláciách, ako 46" SAMSUNG, no aby som zachoval demokratickosť výberu, rovnako som si nechal doviezť aj PDP Loewe, Panasonic a Pioneer, opäť s podobnými parmetrami a v podobných cenových reláciách, ako 46" SAMSUNG. Nuž a môj finálny a definitívny rezultát je po sledovaní, ako kvaltiného, tak aj menej kvalitného analógového terestriálneho signálu, digitálneho signálu v štandardnom, aj v HD rozlíšení či už z kábelového rozvodu, alebo cez digitálny satelit, DVD-Recordera a Blue-Ray-Playera a to všetko ako za denného svetla, tak pri zatiahnútých žaluziách: JEDNOZNAČNE 46" (117 cm) SAMSUNG LE46A956. Včera (26. januára) mi ho doviezli a som s ním maximálne spokojný.

Pripájam aj weblink, ak by niekto mal záujem podrobnejšie si preštudovať parametre môjho nového TV a na základe preštudovaného sa k nemu vyjadriť: http://www.tpd.sk/katalog/tv-a-video/lcd-te... ...

Peter bude s najväcsou pravdepodobnostou plateny clovek spolocnosti Samsung. Vsimnite si, ako emotivne viedol celu diskusiu, nepotreboval radu o ktoru ziadal, ocenil len to, co sa mu hodilo "do kramu" a na zaver sa velmi rychlo priklonil k nazoru nejakeho Taipana (jednovateho hada pozn.). Vyskusal vsetky tv spominane v diskusii a ako vitaz vysiel Samsung xxx Gratulujem, Peter, naozaj si tie peniaze zasluzis!