» Poradna » Programy

Aky kodec pouzit ?

dobry den. poradte mi prosim vhodny kodek alebo kodeky potrebne pre bezneho uzivatela pocitaca? Mam windows vista home premium. dakujem.

Odpovědi na otázku

ffdshow

kodek .r00

:P

vidis, dobry napad

Pokud beznemu uzivateli jde jen o prehravani filmu, tak myslim bohate staci CCCP: www.cccp-project.net ...
Pokud by uzivatel chtel s videem delat neco vice napriklad prevadet do jineho formatu tak bych radeji volil K-Lite Mega CodecPack: www.codecguide.com ... sice ffdshow, ktere jsou v CCCP umi i encodovat video, ale osobne jsem se v jeho nastaveni nevyznal, a mnohem radeji pouzivam kodek DivX.
Ale taky zalezi na programu, kterym chcete prevadet. Nektere programy maji v sobe kodeky zabudovane a tyto doinstalovane ani nejdou pouzit.

pokud budes video jen prehravat, nainstaluj si Vlc player, prehraje vsechno. pokud chces s videem nejak pracovat, tak ffdshow, nastaveni je jednoduche, staci jen umet premyslet, ale v zakladu je nastaveni takove, ze se v nem neni potreba hrabat... hlavne si nedavej k lite kodeky, jen ti zase..ou system....

Třeba Vista Codec Package 5.03 Final.

Ffdshow + VLC player, případně GOM player na windows a Mplayer na Linuxu

ffdshow + VLC?? proc? VLC prehraje vse i bez ffdshow. A v tehle kombinaci je ffdshow nadbytecny.