» Poradna » Programy

Aký DNS server?

Poprosil som suseda, nech mi poskytne udaje ako IP adresu, vych. branu...mam od neho internet cez WIFI...dal mi len IP a masku podsiete. DNS ani vych. branu vraj tiez nema zadanu.Poskytovatela ma O2.Internet mi bezi na 3 ciarky signalu dost pomaly.Ake hodnoty DNS a vych brany mam zadat? Alebo ak to bezi, i bez tychto hodnot, tak to mam nechat tak a nesturat sa v tom?

Odpovědi na otázku

ked ti net bezi, tak mas branu a dns nastavene automaticky cez DHCP. rychlost s tym nema spolocne - to je skor vec signalu. keby si to mal zle, tak net nefuguje vobec. signal sa da zlepsit bud vykonnejsou antenou u suseda, alebo u teba, alebo najdenim miesta, kde je signal este relativne dobry.

Sam mam aktivovany O2 Internet v mobile, ale pouzivam ho vylucne v mobile. Sem tam sa stane, ze to napojim na notas, ale maaaalokedy. A pokial viem a urcite sa v najblizsej dobe na tom nic nezmeni, tak O2 podporuje maximalne prenos dat cez EDGE, to znamena, ze viac ako 20 - 30 kb/s ziaden subor z netu stahovat nebudes. Tym padom mozes davat dnska ake chces, ale rychlosti nijako nepomozes

vych. brana je IP adresa routra a ako DNS mozes pouzit

OpenDNS

OpenDNS sa oplati pouzit hlavne preto, na Slovensku a Cesku zacinaju ISP "blokovat" niektore stranky, hlavne cez ich
DNS servery.

PS : Ohladom sily signalu.
Zisti si kolko mas decibelovu wifi antenu a skus si poziciat a odskusat silnejsiu ci to pomoze.

ibaze rychlost tychto dns je na urovni vytazeneho dslka

Chalani moooc dik za odpovede....