Aky chipset na zakladnej doske pre Intel Core 2 Duo

Aky chipset na zakladnej doske zvolit ak mam Intel Core2Duo procesor? Co by mala doska z hladiska funknosti obsahovat viem, ale ponuka chipsetov je siroka - intel, ati, nvidia, sis...a este rozne modely. Neviete poradit?

Odpovědi na otázku

Intel P45 nebude špatnou volbou

Aj ja som si to myslel... Ale ked vsetky dosky maju podla vybavy zhruba rovnake ceny - myslel som si ze napriklad sis chipset ma oproti intelu nieco naviac, ked uz stoji podobne...

hlavne desku s cisetem intel gigabyte, asus,www.czechcomputer.cz ... patri k apsolutni spicce mezi deskami MSI desky jsou sunt.

Mal som Asus P5LD2 s Intelom ale nechce nabootovat - pokazeny chipset. Preto skusam vyberat...

jak nechce? co to dela teba je teba prenastavit bios ja jsem mel asus 945 pl2 cipset. ale ve vyprodeji jsem narazil na supr desku jeto gigabyte p35 ds4 za 1785,- www.czechcomputer.cz ... maji posledni kus tak ber dokud je to je supr prkno ja sam mam jen verzi p35 ds3 ale jsem s moznostmi petaktovani spokojen. drive stala pomalu 4 litry.

Dik za tip, vyzera dobre, ale ja by som objednaval radsej na slovensku, prevod penazi z mojej banky+doprava doku dost predrazi.

Základní parametry:

Patice: Socket 775
Čipová sada: Intel 945P

Paměti:

Podporované paměťové technologie: DDR2 SDRAM PC3200, DDR2 SDRAM PC4300, Dual DDR2, DDR2 SDRAM PC5300
Počet paměťových slotů: 4
Maximální velikost paměti [GB]: 4

Pokud jsi nedodržel parametry co deska zkousne tak se nediv.
Já tipuju rychlejší paměti než pobere a proto ani nenabotuje.

Comp mi frcal dva roky, po niekolkych modrych obrazovkach smrti vo windows uz nenabootuje. zasekne sa pri detekcii HDD. Skusal som rozne HDD, SATA aj PATA, aj iba DVD-ROM a nic. Bude to doska.

ja jem mel na te asusce 945 pl2 vyskouseny pameti 800 mhza jen jsem nastavil jinou delicku ahned mi e 2160 bezela na plne zbernici abylo to dost ponat jakej to melo odpich procak jsem netaktoval.