Aku tiskarnu na doma

Dobry denporadte mi prosim kompaktnu tiskarnu na doma. Mala by mat aj skener, byt farebna, A4 na prilezitostnut tlac - par stran do tyzdna.Davnejsie som mal atramentovu ale tam pocase zaschne artrament ked sa netiskne. Je laserova v tomto vyhodnejsia? Alebo kedysi boli OKI ktore mali nejaku inu technologiu.Prosim poradte.Dakujem

Odpovědi na otázku

Tohle se tu resi nekolikrat do mesice, zkus pouzit hledani. Strucne shrnuti - doporuceni se deli na dva tabory - jeden prosazuje laserove tiskarny, druhy inkoustove tankove (typicky doporucene znacky jsou Brother a Epson).

Levna farba = atrament. Nizke naklady = solidni kompatibilni tonery.Tonery jsou nejvetsi zisk vyrobcu tiskaren. Nove EPSONy ti budou rvat u kazde strany, ze mas neoriginalni toner, totalni psycho. 2-3 roky zpatky byli supr ale ted je to hruza.Brother se snazi prosadit na trhu a proto se jeste "nej***u" do kompatibilnich toneru a v poho je berou.

U tankove inkoustovky Epson vydrzi jedna napln nejakych sest az osm tisic stran, pokud se dobre pamatuju. A nova napln stoji cca 170 korun - vubec nema smysl uvazovat o necem jinem, nez originalu.Osobne jsem pro domaci pouziti zastance tankove inkoustovky. Vetsina zminovanych problemu (zasychani, rozpijeni inkoustu) se u tankovych tiskaren nevyskytuje (vyskytovala se driv, u poslednich generaci uz ne). A naklady na tisk jsou mizive. Nevidim duvod kupovat laserovku a pak resit, jestli mam na originalni toner.

Inkoustovky bych se nebál, dnes už problém se zasycháním inkoustu téměř neexistuje. Mám doma cca 4 roky inkoustovku Canon, občas netisknu 2 - 3 týdny a ještě jsem problém se zaschnutím neměl.

No ja mám problém se zasycháním úplně běžně. Většinou musím mít neustále v zásobě nové náplně, protože tisknu velmi málo, s odstupem několika měsícú. Mám tiskárnu HP.

HP, to chápu. Taky jsem měl před Canonkou HP a měl jsem ten samý problém.

Ja mám brother a problémy zo zasychaním nemám ! Občas počujem ako si robí sama" servis " , keď to potrebueje! A náplne neriešim, je tankovacia , pri tých obrovských zásobníkoch aj zabudnem , ale sa doplňuje "tinta" ! Už iba kúpou HP aramennt si si kúpil problém ! /pri tom na HP laser nedám dopustiť !/.

U HP je potreba nejpozdejo za 3 tydny tisknout. Znam msm kdyz blbne zapinam cisteni. V minulosti jsem močil ale ta trocha barvy me nezabije. Po moceni by mi to stejne samo vytisklo zkusebni stranku. Kdyz pres voziky prehodim igelitovy sacek co maj v kramu na pecivo vydrzi a tisk i 5 tydnu ale ne vic. Tak neco malo okopiruju staci 5 radku

Tisknu tak jednou za 3 měsíce a a problém není žádný (HP tiskárny mám už 13 let a nikdy jsem s nimi problém neměl).HP photosmart 7510.Takže bych to s tím haněním HP nepřeháněl.Jediné, co je u inkoustových tiskáren nevýhodou je to, že při tomto režimu tisknutí (s měsíčními rozestupy) je spotřeba inkoustu vyšší a trvá delší dobu, než se tisková hlava připraví k tisku.Samozřejmostí je originální náplň, protože jen to ti garantuje, že ti inkoust nebude zasychat.

Mam 11 let HP ne to co ty a zasychala po 4 - 5 tydnech, 300. Ono zalezi na vlhkosti/suchosti/teplote vzduchu kde je umistena. Kupuju kompatibilni XL jsou drobet ridsi ale jde to. Davaji na to v obchode i zaruku pokud by nova netiskla. Aktualizace vypnuty. Vyhodou ze tiskne i s pouze black.

Tisknout jednou za 2 - 3 týdne je běžné používání, řekl bych až časté . Není pravda, že dnes problém zasychání neexistuje, já tisknu doma tak jen za čtvrt roku a to beru jako běžný provoz :)Za mě platí pravidlo, že pokud je to na dokumenty, tak laser, pokud i barvy/fotky tak inkoust.

To si myslím že není tak jednoduché. I na barevné dokumenty je dobrá laserová tiskárna. A fotky - pokud tisknu jen na běžný "chlupatý" kancelářský papír, tak laserovka bude v pohodě, srovnatelná i lepší než inkoust, protože se na něm toner nerozpije, na rozdíl od inkoustu. Na nenáročný tisk fotek i laser. Pokud ale bud chtít tisknou fotky kvalitně, tak fotopapír a tam samozřejmě jedině inkoust.

U nových inkoustovek ten rozdíl bez zkoumání zblízka nepoznáš ani na obyčejném papíru. Doby, kdy bylo písmo z inkoustovek "rozpité" už jsou pryč. Jediné, co inkoust neumí ve srovnání s laserem je to, že to písmo není "lesklé", protože se nezapéká. Ani pozdější rozpíjení už nehrozí.Všiml sis, že lasery se snaží konkurovat "tank systémy", kdy toner kupuješ ve flaškách a sypeš do tiskárny? Ale pořád musíš jednou za čas kupovat válec...

U laseru měníš válec a u inkoustu měníš hlavu.

Pokud si koupis inkoust dobre, tak hlavu nemenis.

HP Color LaserJet Pro MFP M281fdw

Z pohledu pomeru cena/vykon i nakladu na tisk a spotrebni material mohu doporucit tuhle tiskarnu Brother: https://multifunkcni-zarizeni.heureka.cz/brother-dcp-l3510cdw/Inkoust ne, pokud netisknes prakticky denne, nema inkoust smysl.

Dobry denDakujem za radu a konkretny model. Ako dlho vydrzi toner, resp. Kolko stran cca vytiskne? Nenasiel som to v popise ani pri tiskarne ani pri tonery.Nepotrebujem profesionalny tisk, ale nieco normalne obcas nejaky dokument, nejaku fotku na kancelarsky papier, nieco pre deti, nic narocne a aby novy toner nestal stejne ako nova tiskarna :)

Cituji: Inkoust ne, pokud netisknes prakticky denne, nema inkoust smysl.Opravil bych tě: pokud netiskneš prakticky jednou za 2-3 měsíce, pak inkoust nemá smysl. Zjisti si rozdíl mezi tiskovou technologií EPSON a zbytkem a důvody zasychání inkoustu.Porovnání nákladů:Brother laser - černá náplň na 3000 stran - 2167 Kč, 3 barevné inkoustu na 2300 stran 2x 2498 Kš (7498 Kč)Epson - inknout černý na 7000 stran - 288 Kč. 2 barevné inkousty na 11200 stran za 3x 151 Kč (453 Kč)To znamená, že ten tvůj barevný laser má 20x vyšší náklady na černobílý tisk. U barevného je rozdíl v nákladech mnohem vyšší (80x).

Oprava, ty barevné náplně pro Epson nejsou pro 11 200 stran, ale pouze 5 600 stran. Takže tiskové barevné náklady má Brother pouze 40x vyšší než Epson.

Dakujem za vypocet :) kedysi som mal multifunkcny epson. Presneak pisal nielto vyssie nepodporoval alternativne tonery. Bol problem so zasychanim a kedze som tiskol prilezitostne tak toner niekedy zaschol tal ze nesiel vycistit. Vtedy uz ta efektivita pada ked vytisknem len 10-20stran a toner musim vymenit.Ktory model ma tu funkciu nezasichania inkoustu? Ako sa ta funkcia vola?Ako som uz pusal nepotrebujem superkvalitny tisk ale skor to ze ked chcem tisknut tak to zapnem a tisknemo tyzden o mesiac, o pol roka. , nemusim pol hodinu riesit cistenie alebo vymenu tonera, s cim som mal problem s Epsonom DX...

To jsi ale mel Epson se zasobnikem. Neplet toner a inkoust, tonery jsou u laserovych tiskaren. Tankove Epsony (ktere tady doporucujeme) maji nadrzku na inkoust, ktery se doleva a lahvicky. Zadna tiskova hlava se nevymenuje a lahvicka s inkoustem te nezruinuje. Kdyz jsem kupoval pred tremi lety Epson, dostal jsem k nemu tri lahvicky cerneho inkoustu. Dve z nich porad lezi v supliku (tiskarna zatim vytiskla par tisic stran bezneho domaciho tisku). Podobne jsou na tom dalsi dve Epsonky v rodine. Zadna nema problem se zasychanim.Mame v rodine Epson L455 a L386

Ceny nahradnich naplni pro tankovou Epson inkoustovku: https://www.alza.cz/pruvodce-vyberem-naplni-d...

Ac nerad, musim vzit sva slova zpet. Po nekolika mesicich jsem zkusil vytisknout neco barevne a misto modre mam pruhy. Takze "nema problem se zasychanim" tak uplne pravda nebude :/

Jaká tiskárna?Předpokládám, že po spuštění čištění hlavy pruhy zmizely.

Epson L455. Netisklo se barevne uz docela dlouho. Po vycisteni pruhy zmizely az na jednu trysku (zkusim opakovane cisteni).

Ani 11200 , ani 5600 , ale iba 2-2500 ! To isté platí aj pri č/b , deleno 2-3 .

Cituji dle informací os výrobce:Originální černý Lahev s inkoustem Epson č.101 - T03V1. Životnost je cca 7500 stran A4. Obsahuje 127 ml.Takže dělím 2 a ne 3, protože jsem k tiskárně dostal 2 sady inkoustů, takže to mám nadoživotí.

Canon ip7250... Mám dvě. Jednu doma a jednu v kanclu, nemůžu si je vynachválit

Aku tiskaren popravde moc na vyber neni, ale multifunkcni se scannerem jsem jeste nevidel zadnou.

Nepochopil jsi slovenštinu: "Aku" (s diakritikou "Akú") = "Jakou"

Ale pochopil, ale delam si z toho srandu. Nepochopilo 6 slovaku

A co hovorite na Brother DCP-T510W https://www.alza.sk/brother-dcp-t510w-d531914... ma doplnanie atramentu z tankov a vraj ak bude v rezime standby tak si sama vycisti hlavu ked bude treba (dufam ze ma to v noci nevystrasi :)))

Já bych to řekl tak, že pokud chceš tisknout barevně ve fotografické kvalitě, tak inkoust, pokud ale převážně dokumenty a grafiku, klidně i barevnou, tak bych bral jednoznačně laser

... a pokud bude chtít skutečně kvalitní fotky, tak vybrat povedené snímky a poslat do nějakého fotolabu. Myslím, že budou kvalitnější /mají lepší tiskárny/, než si ty vytiskneš doma na své fototiskárně.

Uvaž, kolik stránek budeš chtít tisknout barevně případně ve foto kvalitě. Já tohle potřebuji tisknout občas, zřídkakdy. Tak mám černobílou laserovou multifunkci SAMSUNG (ale toho výrobce nevnucuji) a pokud se chci rozšoupnout s barevným tiskem nebo vytisknout fotku vnoučete co ji dostanu v emajlu, tak si ty podklady k tisku nahraju do flešky a vyrazím do nějakého copycentra nebo do fujfilmu co ho mám za rohem.