» Poradna » Mobily

Aktuálnost systémů Android

Zdravím,Chtěl bych se zeptat na zkušenosti. Který z výrobců HTC, Samsung či Sony udržuje své přistroje nejvíce s aktuální verze OS? Díky.

Odpovědi na otázku

To není věc výrobce telefonu,ale věc výrobce OS, což je v případe Androidu Google ...

To vím, že platí u Apple nebo Win8, ale právě ve světě Androidu všude vidim neaktualizované telefony, které nejdou aktualizovat.

Pokud mate zajem o to abyste mel aktualni OS jedine asi zarizeni Google Nexus 4/5. Bouzel neni u techto zarizeni podpora MicroSD takze si musite koupit bud 16 nebo 32GB verzi a nejsem si jistej jestli Nexus 5 je oficialne v CR v 32GB provedeni k sehnani.

Posledni dobou se solidne snazi Sony.

No ani ne Google pravidelne vydava zaplaty na Android ovsem ktery z vyrobcu je pousti do obehu pravidelne? Vetsina zarizeni dostane podporu tak jeden rok a konec... Oficialni Google Nexus zarizeni maji podporu do te doby dokud HW zvlada naroky OS.

Co to meles za nesmysly? Pochopitelne je to na vyrobci telefonu, jakou aktualizaci se rozhodne uvolnit pro ten ktery svuj telefon. Google s tim nema co delat - ten pecuje o Nexusy.

Ano. A asi proto existuji daleko lépe fungující distribuce OS pro smartphony, jako například Cyanogen, o kterých nemá výrobce ani ahnung. Výrobce mobilu se postará akorát o balast příslušný ke konkrétnímu modelu telefonu, ktereho se kazdy okamzite zbavuje a instaluje alternativni OS, ale Android jako takový je prostě v kompetenci Google, s tím nic nenaděláš. Zkus si o tom co je to Android něco malo zjistit, třeba na Wikipedii ...

Ano, jsou tu XDA developers, ale to není úplně user friendly, že. A není to to, na co se tazatel ptal, že? Jinak ano, to je cesta. Pro zkušenější uživatele ochotnější bastlit.

Meleš kraviny, troubo. Autor se ptal na něco jiného. Běžný BFU určitě nebude flashovat CM ani nic podobného.

Precti si poradne puvodni dotaz. Zaklad pro smysluplnou odpoved je nejdriv dotaz pochopit, coz se tobe zatim nepovedlo, takze si klidne precti pomalu a vickrat. Zabranis tim tomu, co se ti povedlo prave ted - udelat ze sebe naprosteho idiota. A to jenom diky tomu, ze spolehas na teorii nastudovanou na Wikipedii a nevis, jak to v praxi realne funguje.

Pravé naopak. Takto formulovány dotaz muže "pochopit" pouze někdo, kdo si neuvědomuje rozdíl mezi OS a ovladaceme ... a takových je vas tady většina ...

Zase špatně. Ovladače vydává výrobce SoC. Výrobce telefonu provádí tzv. customizace standardního vanilla androidu a rozhoduje pro který telefon aktualizaci vydá či nevydá. Autor se ptal na aktualizace vydávané výrobcem, což je pro tebe nepředstavitelný problém to pochopit.

Tazatel se ptal " Který z výrobců HTC, Samsung či Sony udržuje své přistroje nejvíce s aktuální verze OS" a já mu jako jediný správné odpivedel, že Google, protože výše zmiňované firmy nemají s OS Android co dělat, to je zase nestravitelné pro Tebe zřejmě ... Kdyby se zeptal " Který z výrobců HTC, Samsung či Sony udržuje své přistroje nejvíce s aktuálními verzemi firmware či ovladačů plus doplňkového software" pak byste měli všichni pravdu, ale na to se nikdo neptal a vy jste to jeden vedle druhého prosté nepobrali

Justyne, on se ptal, jinak řečeno, který z výrobců poskytuje nejčastěji OTA aktualizace (tzn. uživatelsky dle manuálu výrobce dostupné aktualizace).

jasně, všichni jsou blázni, jenom ty jsi letadlo. Zkus si ten dotaz přečíst ještě několikrát. Zatím se ti ho pochopit pořád nepovedlo.

Přesně tak, tady se Justin uťal jako hrom. Google vydá Android řekněme 4.4 KikKat a je krásně vidět, jak různě dlouho trvá jednotlivým výrobcům, než ho připraví pro svá zařízení (ovladače, nadstavby). Bohužel, Samsung který na poli mobilů "kraluje" je zrovna pomalý aktualizacemi a někdy přestane na relativně nová zařízení vydávat aktualizace. Viz S3 Mini. I proto jsem jako tablet volil Google Nexus II, vyjde nový android a během chvilky ho mám v zařízení...

Jak uťal? Vždyť já napsal vpodstatě to same co Ty. Android je čisté a jediné věc Google ... výrobce do něj akorát nase*e spoustu balastu, kterého se každý rad zbaví a nahradí je čím? Ano, modifikovatelnymi Google Apps ... s Androidem samotným, nemá výrobce naprosto nic společného

Ano ale mi se tu bavime o beznem BFU. Ukaz mi BFU ktery po zakoupeni mobilu bezi na XDA aby si tam precetl navod jak udelat root a pak tam flashnout Cyanogen pokud prone je dostupny BFU chce zakoupit telefon a fungovat stim ze mu budou chodit aktualizace. To sem bouzel zazil pouze u Google Nexus, ostatvni vyrobci maji ty telefony zbastleny a upraveny tak ze tam nemuze jit normalni android a nez ho tam pusti musi vydat ovladace a ruzne "vylepsovaky" a jelikoz to je nakladne platit vyvojare vetsinou se od nakehou updatovani ustoupi a pokud chces update mas dve moznosti bud XDA nebo koupit nove zarizeni

Přesně tak, to není cesta pro normální uživatele. A dobře Justine víš, na co se autor ptal a jak to myslel, na to jsi moc inteligentní

My, se tady v prvr radě bavime o aktuálnosti systému Android. Ten je jen jeden a je čisté v kompetenci Google, to je prosté fakt a zbytek zdejšího auditoria Pise o něčem, na co se tazatel neptal, tedy o ovladačích a balastu, který ano, maji už NS svědomí výrobci tlf ... vpodstatě mu tady všichni tvrdite, ze Windows a jeho aktuálnost ma na svědomí výrobce notebooku, což je úplné stejná kravína jako ze Aktuálnost Androidu ma na svědomí výrobce telefonu ... prosté nemá no

Patlas dve platformy dohromady. Tak mi teda ukaz kde je android neaktualizovanej? Updaty vychazeji celkem casto a nove verze systemu take, ale proc neni na jinych zarizenich(Sony,HTC,Samsung,..)? No protoze Vyrobci OTA Updaty z Androidu vykosti kdyz si to upravuji protoze kdyby se tam updatoval oficialni android tak zarizeni prestane pracovat kazdej vyrobce ma jiny zpusob zavadeni OS a jiny HW takze by to proste nefungovalo. Chces mi teda tvrdit ze zato ze Sony neaktualizuje sve ovladace pro sve zarizeni muze Google?

Jezismarja umis číst, nebo jsi Gans debil? OS Android jako takový je prosté věc Google a na to se ptal tazatel. Ty tady plantas něco o ovladačích, na které se nikdo neptal. A specielně pro Tebe, ne, za to ze nejsou aktuální ovladače, které ale nemají s OS Android nic společného skutečně nemůže Google ... ale to nikoho nezajímá, rec je o OS Android. Pochopil nebo ještě jednou a víc idiotfest?

Chovej se aspoň slušně, vážený! Idiota ze sebe děláš jen ty:" Který z výrobců HTC, Samsung či Sony udržuje své přistroje nejvíce s aktuální verze OS"Výklad pro Justina: autor se ptá, který výrobce vydává nejčastěji aktualizace pro své přístroje, jsi ve stavu to pochopit? Neptal se na alternativní zdroje, jako XDA!

Velice mě překvapuje, že zrovna ty sklouzáváš k napadání a vulgaritám. Trochu pod tvou úroveň, nemyslíš??? Nebo se hodláš přiblížit těm, které sám osočuješ? Jsi na nejlepší cestě.

Debil jsi pouze ty sám, justine. Plácáš tady páté přes deváté a vůbec netušíš jak to ve skutečnosti funguje.

Laciná demagogie, ptal se na aktuálnost Androidu na konkrétních značkách, jak který výrobce udržuje ony telefony aktuální - VÝROBCE!!! Nekličkuj Justine, Němci po Tobě nestřílí Prostě buď chlap a přiznej, že tentokrát jsi šel poněkud mimo - to chlap má umět

No a já se vám tady snažím vysvětlit, ze výrobce žádný Android neaktualizuje, ten aktualizuje akorát ovladače a balast. Ze to nedokates pochopit není můj problém, tak nevím k čemu bych se přiznával Ta paralela s Windows, ovladacema a výrobcem notebooku je úplné přesná, tak nechapu že tomu porad někdo nechce rozumět ...

" Který z výrobců HTC, Samsung či Sony udržuje své přistroje nejvíce s aktuální verze OS"Už to chápeš??? Který výrobce dodává pravidelné aktualizace. Chápeš význam slov: výrobce?

Nikde neříkám, že výrobce aktualizuje Android, ale že dodává pravidelné aktualizace pro své přístroje - nebo nedodává. Pokud tohle nepřechroustáš, je to holt marné.

Ty ne. Ale tazatel si to mysli a vy ho umyslne nechavate žít v omylu. Význam slova výrobce chápu a Ty pochop, ze jediný výrobce který aktualizuje Android, je Google. Samsung, SONY a ostatní výrobci, vyuzivajici Android ve svých zařízeních, aktualizují ovladače a balast, NE OS ANDROID. Pochopil? Asi těžko, co ...

Tazatel si to nemyslí určitě, ty to tady převracíš a aby jsi byl zajímavý a pohonil si ego, děláš voly ze zbytku lidí. Přečti si laskavě, co jsem napsal jako další post.

Kdepak, vola tady udělal akorát že sebe sama. A pořádného.

Čekám, co mi napíše na odkazovaný příspěvek. Prostě se uťal a aby nemusel jako chlap přiznat, že to pos... (což se stane každému občas a není to až žádná velká ostuda), tak vyvádí jak náctiletá hysterka, když má své dny a háže na všechny ostatní, jak jsou blbí :D

Jinak řečeno, Android vydává opravdu jen a pouze Google, nikdo neříká opak. Jenže výrobce konkrétního kusu HW ho pak musí na ten HW "naportovat". A to je to, co tak dlouho trvá a na co se autor ptá.Pak tu je možnost rootovat a flashovat tam CM nebo něco jiného (tedy Android naportovaný nadaný výrobek někým jiným, než výrobcem), viz mnou zmíněné XDA. Což není nic pro nezkušené či běžné uživatele, těm jde o OTA aktualizace - a ty dá jen výrobce HW, až naportuje novou verzi Androidu od Googlu na daný výrobek. Justyš Justyn?

On je příliš natvrdlý aby mu došlo na co se autor dotazu ptal.

Blahopreju. Jsi druhy kdo to rady pochopil ... tedy alespoň částečné ...

Když se uráčíš podívat na čas odeslání, uvidíš, že jsem to poslal zároveň s tím tvým výkladem. Ale od začátku tady všichni píšou to samé. A nefandi si, tohle je něco, co vím dávno. Hele, nejsi ty náhodou kolega právník? To, co tu předvádíš, to už je kvalitní výkon, na který se nezmůže hned tak někdo z nás :D

Pravnik asi nebude ale je to horky kandidat na titul Zond v2.0

A vis ze mám taky ten dojem. Mám dojem ze tady se fakt už málokdo zmuze na to, aby pochopil dotaz a na ten dotaz odpovedel. Zato minuskovani a odpividani na to, na co se neptal vůbec nikdo, to vám jde mimořádně dobře Ale kandidát na ZONDa jsem já samozřejmě, jak u blbych na půdě

Přečti si pořádně původní dotaz, moulo.

je to věc čistě vyrobce telefonu pochopitelně, protože os jako takovy, novou verzi, nic vyrobcovi nebrani nasadit na daný neaktualizovaný model.Je to v jeho režii - no a pokud se k tomu nema vyrobce tak u popularnich modelů se k tomu má komunita.Uzus je že referenční model je z hlediska aktualizací na tom pochopitelně nejlepe.Nejhůř jsou na tom modely kde vyrobce praskne po něm do prodeje po modelu XYZ dalši model kterej se liši prakticky nepatrně - rozdil je pouze v novějši verzi OS.Aby si zajistil prodeje noveho,minulej model zařizne z hlediska aktualizací protože jinak by nebyl žadnej rozumnej důvod si koupit jeho nasledovníka - stejně schopného nebo neschopného.

Mluvíš mi z duše, i proto jsem zavrhnul Samsung. Nexus 7 II jsem bral (i) proto, že doufám, že tohle bude Google podporovat skutečně tak dlouho, dokud bude HW stačit. A to by mohla být doba morální životnosti tabletu :)A jako nástupce příšerně pomaléhomobilu Samsungu S2 Mini vidím Motorku G

K dotazu - podívej se na Motorolu G. Bohužel, nebude se tu prodávat, ale koupit z Německa v rámci EU není tak velký problém (i se zárukou). Čistý Android, Motorolu koupil Google. Je to podobné jako Nexusy. Nemá to slot na kartu (nezajímá mě, 16 GB stačí nad hlavu - ale jde o věc osobních preferencí). A trošku může být pro někoho problém, že telefon nebude lokalizovaný do češtiny, což mi také nevadí. Jinak samá pozitiva pro mě (HW, konstrukce) a cena nádherná.http://www.mobilmania.cz/clanky/motorola-moto-g-vi...