» Poradna » Programy

Aktualizacie Oreo cez TWRP

Dobry den. Mam Rootnuty telefon Samsung S8. Chcel by som nahrat do telefonu novu verziu Oreo cez TWRP. Otazka znie. Ak nahram cez TWRP spominanu verziu zmenia sa aj vsetky nastavenia telefonu na povodne? Nechcem to vsetko od znovu nastavovat atd.. v podstate chcem iba update. Dakujem

Odpovědi na otázku

Teď spíš hádám(už jsem to hodně dlouho nedělal) ale přes TWRP se to myslím flashne a tím pádem nepůjde o update ale o úplně nový systém.

Aj ked nepouzijem v menu wipe(format sd) v TWRP?

to bys ale musel mit original rom od samsungu aby se provedl jen upgrade.. a podle toho ze se ti nenahrala tres OTA soudim ze o origo rom nejde, tudiz bez wipe se asi zachovaji data a ale muze to dost zlobit (proto se ten wipe taky dela).Chces delat veci jako instalace nejaky pofiderni ROMky pres recovery, mas root a bojis se ze prijdes odata ? Tak snad si to predem odzalohujes ne??

Najradsej by som mal original bez rootu ale nejde mi to. Ked som nahral soft cez odin aktualizacie od samsungu isly a pod... ale ked som nahral google pay tak mi detekovalo ze mam root tel. A pritom som ho po nahrati nerootol ani nic podobne.

tak predevsim nechapu proc se poustis do odemykani bootloaderu, rootovani telefonu nebo nahravani cehokoliv pres Odin kdyz tom zjevne moc nerozumis.. koledujes si o to ze z tvyho krasnyho telefonu budes mit za chvili tezitko.Pokud chces zpatky original rom tak udelej recovery pres Samsung Kies oficialni cestou ne ? To by podle me melo vratit vsechno tak jak bylo origo...

No nevedel som o programe recovery samsung kies. Lebo ak som skusil obnovit cez pc suite od samsungu.(hore v menu bola moznost nudzovo obnovit) tak mi nevedel identifikovat telefon. Ok skusim to. A este otazka. Ak dam potom obnovit subory zo zalohy nemoze tam nieco nahrat s povodneho rootnuteho systemu? Premna je dolezite aby som mohol vyuzivat samsung pay.

tim jsem myslel ten program kterej Samsung pouziva na spravu telefonu.. Kies se uz nepouziva jak koukam.. zaspal jsem dobu, ted je to Smart Switch nebo jak se to jmenuje.

No skusim to ale ak si dobre spominam tak pri nudzovom obnoveni cez samsung switch mi nevedel identifikovat tel. Preto som vzdy pouzil na nahratie original softu odin. (Samozrejme soft bol stiahnuty od samsungu)

Při aktualizaci na novou verzi je potřeba udělat tovární nastavení, jinak telefon nebude pořádně fungovat, to je jistota.

Jestli nechceš o nic přijít, použij programy typu Titanium Backup. Tak to dělají týpci, kteří často střídají ROM. Nahrajou novou ROM a pak aplikace+jejich data obnoví ze zálohy.

No pokusim sa to nejako vyriesit aby to bolo v povodnom stave. Inak ak by ste mali nejake odkazy na videa ako to dat do povodneho stavu kludne poslite. Dakujem

Titanium backup ve free verzi a navic bez rootu neumi zalohovat vsechno (v podstate neumi nic).. takze pokud chce cilovej stav bez rootu a se zamcenym bootloaderem, tak nevim jestli je TB spravna volba.Bezne veci se nemusi nijak slozite zalohovat.. vetsina jede do uctu Google vcetne nainstalovanych app, jedine co je treba resit zvlast jsou sms a vypisy volani a to jde udelat treba My phone explorerem, nebo urcite tim samsung softem..

Moj jediny problem je vtom aj ked som nahral soft original od samsungu(aktualizacie funguju) bez nejakej upravy a nasledne stiahol google pay a po otvoreni stale mi pise ze mam upraveny system cize ma dalej nepusti pridat svoju banko kartu.

tak tim upravenym systemem se muze myslet odemceny bootloader a samozrejme root. kdyz das oboje do poradku tak by to melo jit.. (resp urcite by mela jit obnova telefonu oficialni cestou pres Smart switch.Nejen root ale hlavne odemceny bootloader a custom recovery je podstatna slabina v bezpecnosti a pokud tam s timhle chces nahrat Android Pay a bez ostychu tim platit tak si docela hazarder ..

No jedine nejak cez ten smart switch alebo Nejaky typ na youtube neviete?

tak unroot a opetovne zamceni bootloaderu je vec ktera se da za par sekund najit na google..trba jak vratit root...https://forum.xda-developers.com/general/help/samsung-gala... a bootloader se zamyka pres kabel a ADB prikazem, ale na S8 to jde snad i jednodusejc.. http://mikestechlife.blogspot.cz/2017/06/locking-unlocking... A jeste mam dotaz.. jak jsi se dopracoval ke stavu ze mas u telefonu odemcenej bootloader, nahrany custom recovery (TWRP) a pres odin tam umis nahravat romku... ale neumis ty veci vratit zpatky ???

No pravdupovediac ani sam neviem . No musim to dat dokopy. Ale fakt dikes za tie odkazy dufam ze mi pomozu. Dam vediet ako som dopadol

u toho druhyho odkazu dokonce pisu ze ten odemcenej bootloader zpusobuje to ze nefunguje Android pay, takze to asi bude ono. Ale zbavil bych se i toho rootu, pokud to nemas na nejaky konkretni dulezity veci.

Nemam tam nic len sa potrebujem toho zbavit.. no idem nato konecne som pri pc

Zdravim vas. Dakujem vsetkym za rady. Nakoniec sa vsetko podarilo a ide to na No1.

Zdravim vas. Este sa tu predsalen trocha zdrzim. Mam otazku. Asi ten root nieco porobil s Knoxom kedze som zistil ze nefunguje Samsung Health a nejde vytvorit zabezpeceny priecinok. Da sa stym nieco spravit? Hladal som na nete nieco ako resetovanie Knoxu ale nic som nenasiel.

pokud jsem koukal jak Knox funguje..https://samsungmania.mobilmania.cz/clanky/samsung-knox-bezpe... tak tomu rozhodne vadi jakakoliv zmena bootloaderu a jakykoliv jiny zmeny v systemu, coz si rootem a tou custom recovery provedl.. (overenym certifikatem se kontroluje jestli je v telefonu pritomny loader a dalsi original komponenty systemu vyrobce)Jak jsem psal..myslim ze jedina moznost jak to uvest vsechno do puvodniho stavu je odstranit root, vratit zamek bootloaderu a provest obnovu pres ten sw samsungu kdy by to melo prepsat cely system vcetne origo samsung bootloaderu...

Magisk dokáže skrýt root, takže pak fungují i aplikace, které nechtějí, pokud je v mobilu root. Mít mobil bez rootu, je jako mít Windows bez administrátorského účtu...

Na konci instalace dostaneš na výběr jestli chceš chceš jenom install nového operáku, nebo komplet čistou instalaci. Je to tam definováno tuším jako Dalvik cash reset. Když to uděláš, máš kompletně čistou instalaci a nastavuješ všechno znova, když ne, máš jen upgrade systemu ...

Musim to dat spravit. Neviem bohuzial presne postupy...

Samsung ma elektronicku poistku pre Knox. Ked raz nahras neoficialnu ROM, ta sa prepali a uz to nikdy nezmenis pomocou SW (ani nahratim ofic. ROM, vzdy uz bude Knox 0x1).