» Poradna » Windows (a jiné OS)

Aktualizácia Windows 10

Mám notebook ASUS X54 asi 4 ročný, aktualizácie Windows do verzie 1809 išli bez problému, potom však z neznámych príčin sa prestali realizovať a stále sa oznamujme nasledovná informácia:-Ovládač aktuálne používaný vo vašom počítači môže byť lepší ako ovládač, ktorý sa pokúšame inštalovať. Pokúsime sa v inštalácii pokračovať ďalej.V zariadení nie sú nainštalované dôležité opravy zabezpečenia a kvality.Posledný neúspešný pokus o inštaláciu: ‎18. ‎5. ‎2020 – 0x802400342020-05 Kumulatívna aktualizácia pre Windows 10 Version 1809 pre systémy s procesorom typu x64(KB455185) (13).Iné aktualizácie, napr Windows Defender Antivirus idú bez problému.Mohol by mi niekto poradiť čo s tým? Vopred ďakujem.

Odpovědi na otázku

Tohle by na aktualizaci nestačilo? https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w...

Ďakujem za radu avšak po prebehnutí inštalácie sa znovu objavili tie isté oznamy ako som to písal v mojej prvej informácii. V skratke to napíšem:Stiahol som aktualizáciu z adresy čo ste mi napísali, prebehlo bez problému-100%.Stiahnutý softvér-100%.Potom nabehla aktualizácia s oznamom- Windows 10 sa aktualizuje- percento dokončenia -100%. Oznámilo sa že aktualizácia je pripravená. Ďalej oznámilo, že na dokončenie je potrebné reštarovať PC. Stlačil som - Reštart.Naskočil reštart a oznam - Pracuje sa na aktualizáciach-%. Vaše PC sa niekoľkokrát reštartuje, nevypínajte PC.Nabehlo 15% a objavil sa oznam - Rušia sa zmeny vykonané v počítači. A bol koniec. Bol som tam kde na začiatku. Takže neviem čo v tom je asi nejaká chyba v systéme. Nie je nainštalovaná aktualizácia 1809 a zrejme nie je možné pokračovať s novšími aktualizáciami ak táto (1809) nebola inštalovaná. Inakšie notebook ide dobre tak neviem čo s tým. Či to nechať tak ale neviem čo to s tým spraví ak nebudú ďaľšie aktualizácie v PC. Dík a zdravím.

Máš tyto možnosti:- počkat, jestli se MS povede aktualizaci nainstalovat. - zůstat na verzi, kterou máš (když ti vše funguje, jak má)- provést čistou instalaciNejrychlejší řešení je, čistá instalace.

Žiaľ nie som expert na PC ako veľa ľudí čo sem píšu kadejaké odborné informácie ale ja by som len chcel aby mi ten NTB dobre pracoval a aktivoval to čo má. Neviem prečo sa mi tam objavil pred asi 2 rokmi tento oznam v rubrike Windows Update : - Ovládač aktuálne používaný vo vašom počítači môže byť lepší ako ovládač, ktorý sa pokúšame inštalovať. Pokúsime sa v inštalácii pokračovať ďalej.V zariadení nie sú nainštalované dôležité opravy zabezpečenia a kvality.-A od vtedy sa nerealizujú žiadné aktualizácie. Tuším že posledná bola 1803. Takže tak. Nejaké veľké zásahy do PC nemôžem robiť lebo asi by som ho znefunkčnil. Ale nejaká dobrá rada by sa zišla, hlavne čo to tam píše o ovládači a nenainštalovaných dôležitých opráv zabezpečenia a kvality.Zdravím.

možno by stačilo vypratať bordel čo zostal po predošlých aktualizáciách, to vás nenapadlo? myslím, že na to je v systéme implementovaná aplikácia "čistenie disku" aby sa sem-tam aj použila