» Poradna » Windows (a jiné OS)

Aktualizácia W10

Dnes som nainštaloval na notebook Asus X54H kde je Windows 10 Home aktualizáciu funkcii na Windows 10 verzia 1809 a výsledkom bolo že obrazovka pracuje v nejakom širokom obraze. Keď som išiel do Nastavenia-System -Displej -Rozlíšenie, tak tam boli len dve hodnoty : 1024x768 a 800x600 s nastavením na tú prvú. Pred aktaulizáciou tam bolo 6 hodnôt a nastavená bola s doporučením hodnota 1366x768. Je možné to nejako zmeniť na tú pôvodnú hodnotu? Dopísať sa tam nedá. Ďakujem.

Odpovědi na otázku

Odinstaluj ovladače grafiky a stáhni si je od výrobce.

PC mi oznamuje že mám nainštalovaný najnovší ovládač.

Ale ty nepotřebuješ nejnovější, ty potřebuješ především funkční ovladač. A to rozhodně ta generická náhražka co ti tam nacpal MS není....Takže hleď stáhnout a nainstalovat originální ovladač ze stránek výrobce, na datum nekoukej.A pak musíš ještě ošetřit aby se situace neopakovala (= zakázat automatickou aktualizaci ovladačů).

Zkusil bych aktualizovat ovladače grafické karty. Zřejmě tam máš verzi, která není kompatibilní s poslední aktualizací Windows.A pokud novější nejsou, vrátit se na předchozí verzi Windows 10 a chvíli počkat, než se problém vyřeší (než vydají nové ovladače).

to jsi dopadl ještě celkem dobře. Koupil jsem si původní Windows které zabíraly na disku 12+ GB a po této aktualizaci mám Windows velikost jen 9 GB. Microsoft mě odrbal o 3GB dat za které si předtím nechal zaplatit. Možná to některým přijde jako malá ztráta ale při počtu 700 000 000 PC na kterých to běží jde asi o největší datovou ztrátu v historii. Microsoft by nám měl nějak ty 3GB chybějícího sw nahradit nebo vrátit 25% z ceny.

Máš bod