» Poradna » Windows (a jiné OS)

Aktualizace

Zdravim,tak jsem dnes na vlastni kuzi zjistil, proc lide na Windows aktualizace tak nadavaji. Mam na pocitaci na jednom HDD jak Windows 10, tak i Ubuntu. Tak to delaji hardcore znalci a experti, ale je jsem naprosti laik. Dnes se mi W10 aktualizovali a pri restartu se mi na obrazovce neobjevi nabidka s vyberem, ale jen nejaky error a nemuzu se dal nikam dostat. Pocitac jde jen restartovat cudlikem na bedne. Podarilo se mi nabotovat z CD ubuntu bez instalace, ciste jen moznost Vyzkouset Ubuntu. Mam odsud pristup k W10 slozkam, ale k ten z nainstalovaneho Ubuntu nikoli. Ma nekdo nejakou radu, jak to vyresit, aniz bych to cele zformatoval [Nevim, kde je tady na en klavesnici otaznik]. Zkurveny Windowsy.

Odpovědi na otázku

Windows nemůže za to, že ho neumíš používat a že nevíš, že po přeinstalování Windows (předpokládám větší aktualizaci 1803, což je prakticky přeinstalování) je nutné opravit zavaděč, který se stará o Dual boot s Linuxem (GRUB)...To je asi jako když si zabouchneš klíče a nadáváš na zkurvený dveře...

http://radja.cz/318/pokazeny-start-ubuntu... Pokud je to nad tvoje síly, zavolej si na to nějakého toho hardcore znalce nebo experta.

jo tady jsou "výborní znalci" a hlavně ti fakt poradí. debilové důležití .))) pichněte si te W10 do..... a svopje rady taky:))

ale ano windows za to může, když už jsme u srovnávání s veřmi tak je to spíš jako že ti správce domu nechá vyměnit zámek dveří a už ti nedá klíče , takže je to jasná chyba dementů z microsoftu, co se tváří jako profíci a nejsou schopni zabezpečit návrat funkčnosti předchozího stavu

Paradoxne keby si nepouzival dual boot, tak by si na aktualizacie nenadaval. Cely problem je v tom, ze pouzivas riesenie ktore pouzivaju “hardcore znalci a experti” ale ty tam nepatris.

Dual boot není výsadou znalců a expertů. Je ostuda, jestli s tím mají Windows problém.

Tak vzhledem k tomu, že dual boot s Linuxem je úplně mimo Windows, tak s ním Windows žádný problém mít ani nemůže.