» Poradna » Windows (a jiné OS)

Aktualizace Windowsu 7

Dobrý den, mám problém s aktualizací Windows (konkrétně W7 pro 64). Jelikož jsem hlupák, pořád jsem průběžné aktualizace odkládat a teď už jich tam je necelých 130. Každopádně by to nebyl zas takový problém, kdyby šly nainstalovat. Když dám aktualizovat, tak se nestáhne ani jeden kb... Věděl by někdo co s tím ?Je tu ještě jeden menší dotaz a ten se týká Windows 10. Chci se zeptat jestli je ještě upgrade na W10 zdarma. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Rád si dopisuješ?Stiahni z MS Bulletin označené, ako kritické záplaty, na ostatný 95% balast sa vybodni. Inštaluj manuálne.W10 je, bol a bude zadarmo aj po termíne určený výhradne pre "sličných jinochov".

Zkoušel jsem je instalovat po jednom, ale i tak se nic nestáhlo, proto jsem se obrátil sem.

Máš W7 OEM na Recovery oddiele alebo prenosnú krabicu? Musíš disponovať so SP1, záplatou IE11 a hlavne s nepošahaným, čistým ISO W7 SHA1. Predpokladom je mať dostatok voľného miesta na systémovom oddiele, cca 60GiB, tj s dostatočnou rezervou určenú pre dočasné úložisko inštalátora, sťahovanie dát, záplat, miesto na swap a hiberfile. Ak máš na systémovom oddiele rezervu voľného miesta vedľa Windows 7, predpokladom aspoň 40 GiB, rozbaľ v priamo gr. prostredí W7 súbor s ISO W7. ISO s W7 budeš mať situovaný na druhom logickom oddiele pevného disku (napr. na oddiele D:\), Rozbaľ predmetné ISO pod WinRar, klikni po rozbalení na Setup.exe. Postupuj presne, ako pri inštalácii z externého média systému na primárny oddiel. Inštalátor ťa prevedie v modrej obrazovke. Reštart PC. Je to rýchly spôsob čistej inštalácie, oveľa pohodlnejší, než sa onanovať s výrobou bootovacieho média s W7.

windows 10 je i zadarmo drahý.

Upgrade na W10 zdarma jde stále udělat, byť už oficiálně skončil.

Zkuste si ručně stáhnout a nainstalovat KB 3172605. Je to aktualizace z cca července 2016, mě to na záložním PC, který používám občas pomohlo a aktualizace se rozběhly.

Když nepomůžou rady co už tu jsou napsané tak bych to řešil pře offline aktualizaci a poté až proběhne zkusil dotahat jestli něco neschází.Stažení offline aktualizací pomocí tohoto prográmku : http://download.wsusoffline.net/Postup jak s tím pracovat je na tom webu taky dobře popsaný.

Windows 7 má poslední rok problémy se službou Windows Update. Při čistě nainstalovaném systém trva i několik hodin/dní, než systém vyhledá aktualizace. Dochází také k vytěžování CPU a RAM. Microsoft každý měsíc vydává aktualizaci, která to má řešit. Ano, bohužel se každý měsíc problém vrací, ale nejčastější problém je při čistě nainstalovaném OS. Jřeba manuálně nainstalovat KB3177725 a KB3138612 pro fungování aktualizací. [b]1) zakázat Windows update (pokud službu nezakážete, nebudete schopni nainstalovat aktualizace - zasekne se to opět na vyhledávání)2) Restartovat počítač3) Manuálně instalovat KB3177725 a KB31386124) Restartovat počítač5) Zapnout Windows update[/b]KB3177725 X64 - https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspxKB3177725 - https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspxKB3138612 X64 - https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspxKB3138612 https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspxU OS, které byly nainstalovány dříve je někdy potřeba nainstalovat i jiné aktualizace, více zde http://wu.krelay.de/en/Funkčnost aktualizací zjistite tak, že po začátku vyhledávání aktualizací bude nejvíce vytěžovat CPU úloha "TrustedInstall.exe". Pokud bude CPU vytěžovat dlouhou dobu jen Schvost.exe, tak aktualizace nefungují